sport 125 alle peil gen hofleverancier van Sterrenteam Sterrenelftal Vermeer op doel bij Ajax Enrico Fabris zet punt achter loopbaan Terpstra en Keisse zijn opnieuw koppelgenoten 'Zo ken ik Cruijff niet' Ferrer verrast favoriet Murray dinsdag 22 november 2011 Frank de Boer is geschrokken van het feit dat Johan Cruijff zich racistisch zou hebben uitgelaten tegenover Edgar Davids. „Zo ken ik Cruijff niet." De Boer reageerde gisteren in Lyon tijdens de persconferentie voor de Champions Leaguewedstrijd tegen Olympique Lyon kort op de bestuurlijke crisis bij zijn club, en op de aantijging aan het adres van Cruijff. „Vooropgesteld: racisme keur ik af, en iedereen bij Ajax is hier ook enorm van geschrokken. Maar ik weet natuurlijk niet wat er precies is gebeurd of gezegd." foto Koen van Weel/ANP LYON - Kenneth Vermeer staat van avond gewoon op doel bij Ajax in de Champions Leaguewedstrijd te gen Olympique Lyon. De doelman maakte in de laatste twee competi tieduels een paar kostbare fouten, maat trainer Frank de Boer twij felt niet aan Vermeer. „Kenneth moet laten zien dat het incidenten zijn geweest. Ik heb hem kort gesproken en gezegd dat hij de draad van de eerste maan den van het seizoen weer oppakt. Toen heeft hij het fantastisch ge daan. Hij moet dat vertrouwen ook uitstralen anders slaat de twij fel over naar de rest van de verdedi ging-" Ajax is door de blessures van Kol- beinn Sigthórsson, Dmitry Buly- kin, André Ooijer, Siem de Jong en Derk Boerrigter met een verza meling mini-voetballers neergestre ken in Lyon. Lesley de Sa, Ruben Ligeon, lody Lukoki en Davy Klaas- sen' zo heten de inval-tieners waar mee trainer Frank de Boer gister ochtend op het vliegtuig is ge stapt. Van die vier heeft alleen Klaassen nog nooit in het eerste van Ajax gespeeld, de anderen hooguit één of twee wedstrijdjes. De ploeg waarmee De Boer op pad is, is niet alleen jong (gemid deld 21,5 jaar) maar ook klein. Wat dat voor het voetbal van Ajax bete kent, werd zaterdagavond tegen NAC duidelijk. Met Nicolas Lodei- ro (1.73 meter) in de spits, Miralem Sulejmani (1.76) op de vleugel en Christian Eriksen (1.75) op het middenveld schakelden de Amster dammers over op een soort zaal voetbal, met veel beweging en veel korte passjes. Het leverde twee doelpunten op, maar ook een mis plaatst superioriteitsgevoel. De fri voliteiten kwamen Ajax in de slot fase duur te staan: 2-2. PADOVA - Het besluit van Enrico Fabris om te stoppen met schaat sen kwam voor de Italiaanse bondscoach Gianni Romme niet als verrassing. „Als je bijna alles al hebt gewonnen, wordt het steeds moeilijker om jezelf te blijven mo tiveren", aldus de Nederlandse trai ner gisteren. „Het was gewoon op bij Fabris." Romme werkt nu ruim anderhalf jaar bij de Italiaanse bond. „Daar voor had ik ook al regelmatig con tact met Fabris. Hij had vaker ups en downs in zijn motivatie. Ik ben blij voor hem. Hij heeft toegege ven dat hij er klaar mee is." Fabris reed vrijdag zijn laatste wedstrijd. Bij wereldbekerwedstrijden in Tsje- ljabinsk eindigde hij op de 1500 meter als laatste, op ruim vijf se conden van winnaar Stefan Groot huis. Romme merkte aan zijn pupil dat het klaar was. „Ik heb genoeg ge probeerd, en de hele trukendoos opengegooid", aldus de 38-jarige coach, die zelf tweevoudig olym pisch kampioen is. „Ik zag veel pa rallellen met mijn eigen loopbaan. Dit proces heb ik ook doorge maakt. Het was heel herkenbaar." Het hoogtepunt voor Fabris was de olympische titel op de 1500 me ter in 2006, in eigen land. Romme: Enrico Fabris „Dat neemt niemand hem meer af Fabris heeft bijna alles bereikt en kan met opgeheven hoofd het circuit verlaten." Fabris was een groot schaatser, zo oordeelt Rom me. „Hij deed alles op gevoel en was geen rekenaar. Een buitenspo rig talent, die zichzelf enorm kon pijnigen. Daarom was hij ook zo goed. Maar Fabris was ook een twijfelaar." RIDDERKERK - Niki Terpstra en Iljo Keisse vormen ook in de Zesdaag se van Rotterdam een koppel. De Quick Step-renners wonnen een maand geleden de Zesdaagse in Amsterdam. Van 5 tot en met 10 ja nuari 2012 zijn ze opnieuw favo riet. Gisteravond werd het duo in Rid derkerk gepresenteerd met de rest van het startveld. Terpstra erkende dat hij zich, na een vakantie en rustperiode, weer in gang moet trekken. Keisse is beter in vorm, maar mag de Zesdaagse van Gent, die van- MIDDELBURG - VC Vlissingen en Goes voeren de boventoon in het Sterrenteam. Beide clubs leveren elk vier spelers. Terneuzen, Hoek en GPC Vlissingen completeren het elftal van de week. Dat Vlissingen en Goes hofleveran cier zijn, is niet vreemd. VC Vlis singen maakte in de eerste klasse van het zondagvoetbal indruk met een overwinning (3-0) op Rood Wit Veldhoven. Dangelo Martien, Tim van Hasselt, Kahlid el Hattach en Said Bouzambou kregen een acht en dus een plekje in het Ster renteam. Goes, dat met 1-0 won bij Jeka, had uitblinkers in de per soon van Sven Wolkenhauer, Gert-Ian van Leiden, Rick de Pun- der en Robin de Pagter. Ook zij werden met een acht beloond. Bij de keepers was het dit weekein de kiezen. Zowel Sven Wolkenhau er als Mitchell Braafhart (Zaam- slag) kreeg een acht. Verder scoor den ook Erik-Jan Naudts (Terneu zen) en Ricardo de Nooijer (GPC Vlissingen) een acht. In het elftal van vorige week is een fout geslopen. Peter Dieleman van Zaamslag kreeg een acht, maar hij had niet in aanmerking voor een waardering mogen komen, omdat hij slechts dertig minuten in actie was gekomen. Robin Provoost is opgeklommen naar de tweede plaats in het top scorersklassement van deze krant. De aanvaller van vierdeklasser ZSC'62 maakte zaterdag tegen Sta- venisse zijn achttiende doelpunt van het seizoen en kwam daarmee qua puntentotaal op gelijke hoog te met Alex Jobse (Serooskerke) en Arjen Pattenier (Oostkapelle). Ma- rinus Baas (Arnemuiden) is een nieuweling in de top tien. De aan valler staat op de zevende plaats. ELFTAL VAN DE WEEK avond begint, niet rijden. De Belg is in een reeds drie jaar durende dopingdiscussie verwikkeld. Over al mag hij koersen, behalve in ei gen land. De voornaamste concurrentie komt van de koppels Wim Stroe- tinga-Peter Schep, Robert Bart- ko-Pim Ligthart en Yoeri Ha- vik-Danny Stam. Stam rijdt in Rotterdam zijn laat ste zesdaagse op Nederlandse bo dem. Hij rijdt op eigen verzoek met zijn neefje, Yoeri Havik, een van de grootste beloften op de pis te. LONDEN - David Ferrer heeft giste ren in Londen op de tweede dag van de ATP World Tour Finals het Britse publiek geen plezier gedaan. De Spaanse tennisser versloeg in het eerste duel van groep A de lo kale favoriet Andy Murray met 6-4 en 7-5- De als vijfde geplaatste Spanjaard had twee uur nodig voor de verras sende overwinning. Murray, als derde geplaatst bij het afsluitende evenement van de bes te tennissers in 2011, begon als gro te favoriet aan het treffen. De Schot won de vijf voorgaande ont moetingen met Ferrer op hard court. Maandag maakte hij echter een zwakke indruk, wellicht ook door een blessure. Na de eerste set liet Murray zich in de O2 Arena aan zijn linkerbeen behandelen. Veel haalde het niet uit. Hij maak te 44 onnodige fouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25