241 sport Cruijff noemt aantijgingen ben Goes en VC Vlissim Dood Gregory Halman schokt honkbalwereld j@p$£©KER^ Van Gaal wil gesprek met Bayern München Sparta-FC Emmen gestaakt wegens mist Twee treffers Boere in duel Jong Ajax Feyenoord voorlopig zonder Stefan de Vrij Scheidsrechter Rafati verlaat ziekenhuis AJAX De soap rond de macht bij Ajax gaat gewoon door. Johan CmijfF noemt de beschuldigingen van Steven ten Have, voorzitter van de rvc, beneden alle peil. dinsdag 22 november 2011 IWIWilllllllMIIMIIIi1! 'llhlIIIIHIIIlll^liaMIIMIIIIil'lii'iri'lllllllllllillWIMIll MÜNCHEN Louis van Gaal heeft contact opge nomen met Bayern München om te kijken of er te praten valt over ontbinding van zijn contract dat in Beieren tot 30 juni 2012 loopt. Van Gaal werd in april door Bayern aan de kant gezet, maar krijgt tot het einde van zijn verbintenis be taald. De raad van commissarissen van Ajax verklaarde vorige week dat de trainer per 1 juli 2012 bij de Amsterdammers aantreedt als di recteur. Van Gaal zou mogelijk al in januari in Amsterdam willen be ginnen. ROTTERDAM Het duel in de Jupiler League tus sen Sparta Rotterdam en FC Em men is gisteravond gestaakt. Het zicht na het eerste kwartier ver minderde in Rotterdam door de mist dusdanig dat er volgens arbi ter Gerritsen niet meer gespeeld kon worden. De in het betaald voetbal debute rende scheidsrechter was - evenals de beide assistenten en de twee doelmannen - vaii mening dat de situatie niet meer werkbaar was. Emmen leidde op het moment van staken met 1-0. ULFT Tom Boere was gisteravond op dreef bij een competitiewedstrijd van Jong Ajax. De uit Terneuzen af komstige voetballer maakte twee treffers in het uitduel met Jong De Graafschap. Het werd in Ulft uitein delijk 0-5. De andere treffers kwa men op naam van Yener Arica (twee keer) en Davi Lizardo. Aanvaller Tom Boere hielp zijn ploeg al in de tweede minuut aan een 0-1 voorsprong. Acht minuten voor de rust verdubbelde Boere zijn productie. ROTTERDAM Feyenoord moet het voorlopig stel len zonder verdediger Stefan de Vrij. De jeugdinternational heeft zondag in de wedstrijd tegen Vites se letsel opgelopen aan de banden van zijn rechterenkel door een har de tackle van Stanley Aborah. Dat bleek gisteren na onderzoek. De komende dagen moet blijken hoe snel De Vrij herstelt van deze kwetsuur. Trainer Ronald Koeman kan de negentienjarige verdediger zondag tegen RKC Waalwijk in ie der geval niet inzetten. KEULEN De Duitse scheidsrechter Babak Rafati heeft gisteren het zieken huis van Keulen verlaten. De 41-ja- rige arbiter deed zaterdag, enkele uren voor hij de competitiewed strijd tussen 1. FC Köln en FSV Mainz 05 zou fluiten, een zelf moordpoging in zijn hotel. Rafati is teruggekeerd naar zijn woon plaats Hannover. De scheidsrechter werd in zijn hotelkamer gevonden nadat hij niet was komen opdagen voor de voorbereiding op de wed strijd, die daarna werd afgelast. door Geert Langendorff DEN HAAG - Johan Cruijff ontkent dat hij Edgar Davids in een verga dering van de raad van commissa- risen bij Ajax racistisch heeft beje gend. Cruijff, die Dayids in een verhitte discussie in juni beledigd zou hebben, stelde gisteravond in het programma Voetbal Internatio nal zich nooit te laten leiden door vooroordelen. Tegen Davids zou Cruijff hebben gezegd, dat de voetballer louter vanwege zijn huidskleur tot lid van de raad van commissarissen was benoemd. Volgens Cruijff lag deze opmerking in het verlengde van een discussie over de techni sche aspecten van de rol van Da vids, wiens taak het was zich te ontfermen over spelers van Suri naamse herkomst. Op deze groep had Ajax de laatste jaren, mogelijk door een gebrek aan kennis van de cultuur, weinig grip. Even stoïcijns manoeuvreerde Cruijff zich om het gegeven, dat hij Davids de diskwalificatie toe voegde, toen de rvc zijn wens om Tscheu La Ling tot algemeen direc teur te benoemen weigerde te ho noreren. In zijn ogen stonden de overige vier leden van de rvc niet in hun recht te oordelen over deze materie vanwege een gebrek aan voetbalkennis. Cruijff: „Laat ons onze gang en bemoei je er niet mee." Davids nam hij overigens weinig kwalijk. Volgens de oud-internatio nal werd de gewraakte uitspraak hem ontlokt door een verslaggever van de NOS. Over de overige com missarissen, die hij slinksheid ver weet, was hij beduidend minder mild. Zo bevestigde voorzitter Ste ven ten Have van de rvc in diverse media, dat Cruijff over de schreef was gegaan en dat zijn woorden op band stonden. „Ze brengen al leen zichzelf in diskrediet", haalde Cruijff uit. Dat het incident maan den geleden plaatshad en tot eer gisteren verborgen bleefj bevestig de Cruijff in zijn mening over de rvc, waarmee hij zondag de samen werking opzegde. 'Kunsten' noem de hij het, doelend op een com plot gericht op zijn ondergang. De rvc zou de informatie bewust rond de ingelaste ledenvergadering hebben gelekt aan hem ongunstig gezinde media, om zo de beeldvor ming negatief te beïnvloeden. Over mogelijke reputatieschade maakte hij zich geen zorgen. „Ik heb een heel brede rug en zit er niet zo verschrikkelijk mee." Met dezelfdeTaconieke houding wuifde hij de suggestie weg, dat hij bereid zou zijn met Van Gaal, achter zijn rug om benoemd tot algemeen di recteur, de dub te gaan leiden. „We hebben tegengestelde ideeën en liggen elkaar niet." De situatie werd bemoeilijkt door de 'overval' die de rvc had gepleegd door Van Gaal te benaderen. De aanstelling van een technisch directeur ad interim, in de per soon van Danny Blind, maakte de zaak nog gecompliceerder. In de plannen van Cruijff bestaat die functie niet, waardoor hij de gewij zigde structuur niet erkent. Tot zijn grote ergernis heeft de rvc op eigen houtje deze positie alsnog ge schapen, buiten zijn medeweten. Van Gaal, onderdeel van het spel, behoort volgens Cruijff daarmee indirect tot de saboteurs van zijn visie. Zelf nam Cruijff op geen enkele wijze rekenschap voor de 'volledi ge chaos' bij Ajax. Hem moest de vrije hand worden gegeven om zijn plannen uit te voeren. „Wij denken Ajax met voormalig top- voetballers terug te kunnen bren gen naar de Europese top. Nader hand kun je pas stellen of we ge lijk hebben gehad. Maar als deze mensen het niet kunnen, lukt het niemand." Kenneth Vermeer hoeft nog niet te vrezen voor zijn plek onder de lat bij Ajax. ROTTERDAM - De dood van honk balinternational Gregory Halman heeft gisteren de nationale en in ternationale honkbalwereld ge schokt. De 24-jarige Nederlander kwam gistermorgen bij een steek partij in Rotterdam om het leven. Halman speelde als prof bij Seattle Mariners in de Major League Base ball. De politie hield de 22-jarige broer van de honkballer aan voor ver hoor. De twee zouden 's ochtends ruzie gekregen over de radio die te hard stond. De politie verdenkt de broer van betrokkenheid bij de steekpartij. Halman tekende in 2004 een lang jarig contract bij Seattle Mariners, waar hij vorig jaar in het hoofd team debuteerde. Daarvoor speel de de zoon van ex-intemational Eddy Halman in lagere divisies. De honkballer kreeg zijn opleiding in Nederland bij Kinheim. In 2004 was hij de meest waardevolle spe ler van de Nederlandse competi tie. Met de Nederlandse ploeg verover de Halman in 2007 de Europese ti tel. In hetzelfde jaar bereikte hij met het nationaal team de halve fi nale van het WK. Halman droeg 22 keer het shirt van Oranje. Hij maakte onlangs geen deel uit van de selectie die in Panama verras send de wereldtitel binnenhaalde, doordat hij bij de Mariners op de lijst van 40 spelers stond die niet mochten meedoen. Technisch directeur Robert Een hoorn van de KNBSB toonde zich geschokt. „Een drama, een schok voor iedereen", liet hij weten. 1 Stefan Wielemaker 2 Robin Provoost Alexjpbse Arjen Pattenier 5 Danny Weber Martijn van Grunsven 7 Marinus Baas Mark Minderhoud Frank den Engelsman Michal Szczawinski 11 WilcodeValk 12 Tom Blomaard Arjen de Koeijer Elco Jansen Arjan Koopmans Arvin de Witte Kjell Vanderhaeghen VCK ZSC'62 Serooskerke Oostkapelle Krabbendijke MZC'11 Arnemuiden De Noormannen Noad'67 HW'24 SKNWK Bruse Boys Yerseke Krabbendijke Rillandia WHS Axel 3 A zat 4B zat 2E zat 3A zat 3B zat 3B zat 2E zat 3A zat 3B zat 3A zon 4B zat 2E zat 2E zat 3B zat 3B zat 3B zat 3A zon goals 14 18 12 12 11 10 10 10 10 14 9 9 9 9 9 9 per 20-11-2011 factor 1,5 1 1,5 1,5 1,5 11 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24