België weer terug bij af Veerboot blijft uit de vaart na stranding PZC Binnen ONTSLAG Formateur Di Rupo geeft op, zuiderburen al 526 dagen zonder regering Gewonde bij explosie op jacht in Raamsdonk Hoogbejaard paar doolt door mistig Nederland ®msi QSSIlZICSHiHBHHIli L* Orka Morgan gaat naar Loro Parque op Tenerife 2 en 3 Chronische pijn drijft veel Nederlanders vaak tot wanhoop 10en11 Drang naar perfectie en veel geduld DINSDAG 22 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 279 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Na 526 dagen ploeteren en in het zicht van de finish, lijkt de Belgische kabinetsformatie te rug bij af Formateur Elio Di Rupo diende gisteren opnieuw zijn ontslag in bij koning Albert II, nadat hij er niet in geslaagd was de zes onder handelende partijen op één lijn te krijgen over de financiële en so ciaal-economische paragraaf van het regeerakkoord. Vooral de Vlaamse en Waalse liberalen lig gen dwars. Albert hield, zoals va-' ker de afgelopen anderhalf jaar, het ontslag 'in beraad'. Hij riep de onderhandelaars op tot 'bezinning om de. gevolgen van een misluk king in te schatten en naar een op lossing te zoeken'. Volgens waarne mers wil Di Rupo wel doorgaan, en heeft hij zijn ontslag vooral in gediend om, met hulp van de ko ning, de druk op de liberalen op te voeren. De Waalse socialist Di Rupo gooide het bijltje erbij neer na wekenlang gebakkelei over de begroting voor volgend jaar en de aard en omvang van de noodzake lijke bezuinigingen. Europa eist be zuinigingen van België, dat in pro centen één van de hoogste staats schulden heeft van de eurozone. Er dreigen sancties voor België (een boete van 780 miljoen euro) als het land zijn zaakjes niet snel op orde brengt. De voorstellen van beoogd pre mier Di Rupo gaan de Vlaamse li berale Open VLD en haar Waalse zusterpartij MR niet ver genoeg. Te veel belastingen voor de mid denklasse, te weinig bezuinigin gen, aldus de partijvoorzitters Alexander De Croo en Charles Mi chel. Di Rupo probeerde volgens critici in zijn voorstellen de kool en de geit te sparen. Voor de socia listische PS van Di Rupo, grootste partij in Wallonië, en de Vlaamse socialistische SP zijn veel van die plannen juist een brug te ver. Over de staatshervorming, tot voor kort het grootste struikelblok in de for matie, hadden de partijen inmid dels een akkoord bereikt. De stranding van de veerboot Prins Willem-Alexander op het paalhoofd bij de Buitenhaven in Vlissingen trok veel bekijks. foto W. Kruit RAAMSDONK - Door een ontplof fing op een groot plezierjacht in een jachthaven in Raamsdonk (Brabant) is gisteravond een 52-ja- rige man uit Rijen gewond ge raakt. Hij raakte door de klap te water. Omstanders brachten hem naar de kant. Hij is met brandwonden per ambulance naar het zieken huis gebracht, aldus een woord voerder van de politie. Het vaartuig, dat tegen een aanleg steiger lag van jachthaven Hermen- zeil aan de Zijlweg, is uitgebrand. Ook omliggende schepen liepen schade op. Over de oorzaak van de explosie was gisteravond niets be kend. MALDEN - Een hoogbejaard echt paar (86 en 84) uit het bij Nijme gen gelegen dorp Malden, dat zon dag 'spoorloos verdween' na fami liebezoek in Soest, blijkt met de au to urenlang door mistig Noord-Ne derland te hebben gedwaald. Rond middernacht nam het twee tal uiteindelijk zijn intrek in een hotel in Meppel. De familie reed zelf twee keer te vergeefs heen en weer tussen Soest en Malden. Ook de ANWB, verkeerspolitie en ziekenhuizen langs de route konden niets over het vermiste stel melden. De poli tie kon het tweetal uiteindelijk tra ceren via hun pinbetaling. Het ver moeden is dat ze in de mist een verkeerde afslag genomen hebben. Ook verdedigen van pedofilie is vrijheid van meningsuiting reageer op www.pzc.nl Comazuipers moeten verplicht alcoholcursus volgen eens 8% door Maurits Sep VLISSINGEN - Het is nog niet be kend wanneer het fietsvoetveer Vlissingen-Breskens weer over twee veerboten beschikt. Vervoers bedrijf Veolia heeft meer tijd no dig om te onderzoeken hoe ern stig de Prins Willem-Alexander be schadigd is door de stranding op een paalhoofd, gistermiddag. De veerboot liep in dichte mist vast op een havendam bij de Vlis- singse Buitenhaven. De passagiers moesten van boord gehaald wor den. Daarvoor werd een loodsboot ingezet. De veerboot kon daarna door de sleepboot Multratug9 wor den losgetrokken en naar de Bui tenhaven worden gesleept. Dui kers controleerden het schip op lekkages. Het onderzoek kost zo veel tijd dat de Prins Willem Alexander gisteren de dienstrege ling niet meer kon hervatten. Veo lia verwacht vanmiddag pas meer duidelijkheid te kunnen geven over wanneer het schip weer ge bruikt kan worden. Het andere fietsvoetveer, de Prin ses Maxima, nam de vaarten over. In de spits vaart Veolia eigenlijk met twee schepen, maar dat kan dus niet meer. Ook vandaag geldt een uursdienst. Die vertrekt om vijf minuten voor het hele uur uit Vlissingen en zeven minuten voor het halve uur uit Breskens. pagina 2 en 3: Veerboot, vliegtui- gen en auto's stranden in de mist zie www.pzc.nl/video Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 L_8 1688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1