Sloop 33 huizen Havendijkstraat Een toekomst voor de iSl zeeland Zestig jaar geluk en betrokkenheid School Ritthem houdt enquête onder ouders HENGELSPORT JANPETER ONTWIKKELINGSHULP Schoolspullen, schoenen, fietsen, waterputten, toiletten. Al vijfjaar zet de stichting Sri Lanka Support zich in voor kansarme mensen in Sri Lanka. SportZeeland houdt congres over sCoolsport dinsdag 22 november 2011 door Theo Ciele MIDDELBURG - Drieëndertig huur woningen aan de Havendijkstraat en de Karelsgang in Middelburg worden gesloopt. De woningen, ge bouwd in 1940, zijn te slecht en te klein om opgeknapt te Worden. Woningcorporatie Woongoed Mid delburg heeft gisteravond de bewo ners tijdens een informatieavond en via een brief hiervan op de hoogte gesteld. Woongoed wil op de plaats van de huidige huurwoningen nieuwe eengezinswoningen bouwen waar voor de bewoners van de Haven dijkstraat en de Karelsgang als eer ste aan bod komen. De woningcor poratie zal de bewoners betrekken bij het maken van de plannen voor de nieuwbouw. De nieuwe woningen krijgen een huur onder de huurtoeslaggrens. Het gaat om de woningen Haven dijkstraat 1 tot en met 28 en de Karelsgang 12 tot en met 20. Huls hof Architecten uit Delft heeft on derzocht wat er moest gebeuren om de woningen aan de eisen te la ten voldoen. Ditzelfde bureau is ook betrokken bij de renovatie van de wijk Nieuw Middelburg. Con clusie, renovatie is niet meer aan de orde. Lekkages, scheuren in de muren, de aanwezigheid van as besthoudende lijm - aangebracht om vochtproblemen te bestrijden - en toenemende problemen door verzakkingen hebben Woongoed doen besluiten om tot sloop over te gaan. De bewoners krijgen een tijdelijke woning toegewezen om de perio de tussen sloop en oplevering nieuwbouw te overbruggen. Als ze niet terug willen naar hun oude buurt kunnen ze ook kiezen voor een permanente nieuwe woning. De sloop staat gepland in 2014. Twee jaar later moeten de nieuwe woningen er staan. Koos en Boudewijn Koole uit Oost-Souburg waren gisteren zestig jaar ge trouwd. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Hij viel op haar mooie krullen. En zij smolt toen ze hem voor het eerst zag in zijn uniform van de militaire politie. De liefde hield aan en gisteren wa ren Koos en Boudewijn Koole uit Oost-Souburg 60 jaar getrouwd. In hun huwelijk staat maatschap pelijke betrokkenheid centraal. Boudewijn was 12 jaar gemeente raadslid voor het CDA in-Vlissin- gen en 15 jaar Waterschapsbestuur der. Hij deed dat naast zijn werk bij de Provinciale Gezondheids dienst voor Dieren waar hij 37 jaar werkte. Zijn echtgenote volgde via het Rode Kruis de opleiding tot verpleegkundige en heeft altijd in het ziekenhuis gewerkt. Ook was ze 37 jaar voorzitter van een vrou wengroep en zette ze zich in voor de kerk. Hun enige dochter is er al tijd trots op geweest dat ze twee werkende ouders had. Zeker voor die tijd was dat een bijzonderheid. Ook vandaag de dag houdt het echtpaar zich bezig met wat er in de wereld gebeurt. Ze mailen, sms' en en maken deel uit van een test- pannel voor een televisieprogram ma. Het echtpaar heeft een doch ter en twee kleindochters. Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen... 11 Wfê h<iiuntiij{ihtMk=n! J Hengelsport.Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen - Tel: 0118-418313 door Yorben Weststrate We helpen alleen de allerarm sten, diegenen die het echt no dig hebben," zegt Netty Tiggelman, secretaris van stichting Sri Lanka Support (SLS). De stichting bestaat in de cember vijfjaar en heeft veel pro jecten lopen in het Aziatische land. De stichting SLS is bij toeval in Sri Lanka gekomen. Tiggelman: „Janny Fioole, projectmedewer ker, stopte in 2001 met werken en besloot te gaan rondreizen. Toen zij in 2003 in Sri Lanka was, ver bijsterde ze zich over de leefom standigheden van de mensen daar. Maar ze bewonderde wat een behulpzame en actieve instel ling de bevolking heeft. Nog een reden om daar te helpen was dat boeddhisten, hindoes en moslims allemaal door elkaar wonen en dat ook 'gewoon' accepteren van elkaar. Daarom wilde ze in Sri Lanka mensen gaan helpen." Tiggelman: „Sinds 2006 zijn we een stichting geworden. Zodat we nog beter sponsoren konden be naderen en acties konden opzet ten. We wilden de bewoners van het land nog meer helpen." De stichting biedt directe en klein schalige hulp aan kansarme kinde ren, de allerarmste. „We proberen te zorgen voor een betere toe komst. Maar wel met de intentie dat de Sri Lankanen het uiteinde lijk zelf kunnen. Janny Fioole is zes maanden in een jaar in het ge bied. Zij spreekt met de mensen, kijkt of de afspraken worden nage leefd en hoe het met de projecten staat," zegt Tiggelman. In Sri Lanka helpt de stichting op verschillende manieren. „We zor gen voor schoolspullen, schoe nen, fietsen, materialen voor wa terputten, nieuwe daken en toilet gebouwen." Dat ze deze spullen allemaal kun nen aanschaffen is te danken aan de sponsoren en donaties. De De stichting Sri Lanka Support vindt het belangrijk dat de Sri Lankanen veel door Maurits Sep ritthem - Hoeveel kinderen ko men er volgend jaar bij op de basis school in Ritthem? En wat ver wachten de ouders van de school? Om te weten wat De Burcht-Riet- heim de komende jaren te wach ten staat, houdt de school onder ouders een enquête naar de wen sen en mogelijkheid voor de toe komst. Het schoolbestuur heeft onlangs weer een informatie-avond met ouders gehouden. Omdat daar niet alle ouders aanwezig waren, wordt binnenkort een schriftelijke inven tarisatie gehouden, vertelt E.J. Kwast, voorzitter van de Raad van Bestuur van Perspectief het be stuur waaronder de Burcht-Riet- heim valt. De Ritthemse school is klein en heeft weinig aanwas van nieuwe leerlingen. Van belang is om te we ten of ouders hun kinderen blij ven aanmelden. Maar ook is het schoolbestuur benieuwd naar de wensen die ouders hebben voor het welzijn op school en de lessen die de kinderen krijgen. Bestuursvoorzitter Kwast ver wacht in januari over de uitslag van de enquête te beschikken. De resultaten worden vervolgens ver werkt en bekendgemaakt. HEINKENSZAND - SportZeeland houdt morgen, woensdag 23 no vember een congres in De Stenge in Heinkenszand over sCoolsport, een campagne om kinmderen en scholen enthousiast te krijgen over sporten op school en daar ook ouders bij te betrekken. Kinderen van scholen die aan het sCoolsportprogramma meedoen, vertellen wat ze daar van vinden; ouders geven commentaar op de leefstijl van hun kinderen en hoe bereid ze zijn tot samenwerking met scholen. Er zijn workshops, uitdagende speelpleinen, gymmen met andere materialen dan een bal en meer. Van 13.00 tot 17.00 uur. spullen laten ze maken door de in woners van Sri Lanka, zodat ze werk hebben en betaald worden. „We leren ze omgaan met geld en proberen hun economie draaien de te houden. Dat zullen ze uitein delijk allemaal zelf moeten gaan doen." Bij de stichting doen ze aan bijzon dere sponsoracties. „Wij houden acties die aansluiten bij je eigen be levingswereld. Dit klinkt een beet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18