Zeeland CSW Vlissingen kost zes miljoen 17 Autoschuur Crijpskerke in vlammen Wethouder: Nu eerst nabestaanden Couchsurfer WALCHEREN 18 en 19 19 ONDERWIJS Wethouder Marin de Zwarte: „School moet toch vervangen worden." almanak Een toekomst voor de allerarmsten in Sri Lanka IfgpiÉ' Dinsdag 22 november 2011 OM gaat in beroep tegen vrijspraak van moord voor Vlissingse Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren krijgt een nieuw schoolgebouw in Vlissin gen. Dat kost de gemeente wel zes miljoen euro. De school komt in Weyevliet, nabij het Scheldemondcollege. Om pre cies te zijn naast de halfpipe, tussen het CruijfT Court en de tijdelijke huisvesting van de Stichting Werkt voor Ouderen. Die kan er gewoon nog vijf jaar blijven, wat ook de be doeling was. Leerlingen kunnen er vanaf augustus 2014 lessen volgen. Hun huidige schoolgebouw, aan de Adriaan Coortelaan, is al jarenlang onderkomen. Dat wordt gesloopt. De vrijgekomen grond wordt moge lijk herontwikkeld. Wat de gemeen te daarmee bedoeld, kan ze nog niet toelichten. De nieuwe school moet plaats bie den aan vierhonderd leerlingen. De samenwerking met het Schelde- mond wordt geïntensiveerd. Dat wat het Scheldemond al heeft, hoeft de CSW niet meer. En anders om. Zo krijgt de CSW niet zo'n gro te sportzaal, maar wel een grote ruimte voor culturele activiteiten. Het ontwerp ligt al bijna vast. Het is gemaakt door architectenbureau Bos uit Baarn, dat ook de brede school het Kroonjuweel in Souburg heeft getekend. Het nieuwe gebouw moet veertig jaar mee kunnen. Voor het onder houd zorgt het schoolbestuur, de ge meente Vlissingen betaalt het ge bouw! van nagenoeg zes miljoen eu ro. Dat geld heeft ze niet en dus moet ze een lening afsluiten. Die komt bovenop de huidige schuld van 210 miljoen euro. Onderwijswethouder Marin de Zwarte zegt derhalve te beseften dat de timing 'niet gelukkig' is. „Maar de school moet toch vervan gen worden. Het andere gebouw was gewoon afgeschreven. Boven dien kostte ons dat ook geld in de begroting. Nog meer, zelfs." Aanvankelijk was het de bedoeling dat een woningcorporatie het ge bouw zou laten neerzetten en dat de gemeente Vlissingen het zou hu ren en weer doorverhuren aan de school. Zo doet ze dat ook met de brede scholen. Maar met scholen in het voortgezet onderwijs is dat on gebruikelijk. En omslachtig boven dien. De Zwarte: „Zelf investeren en het gebouw laten gebruiken door de CSW kost een stuk minder bureaucreatie." Het leningvoorstel moet nog wel eerst langs de gemeenteraad. door Henk Postma CRIJPSKERKE - Bij een woning aan de Mariekerkseweg in Grijpskerke is maandagochtend een schuur, met bijgebouwtjes, volledig door brand verwoest. Het vuur brak uit tegen elf uur, en werd ontdekt door de bewoners. Die zaten net aan de koffie. Ze werden opge schrikt door knallen, en zagen vlammen en rook uit de schuur ko men. In de schuur stonden oude auto's, met name jeeps, die daar door de eigenaar werden opgeknapt. Daar van is er één volledig verwoest, en een ander beschadigd. Omstan ders slaagden er in drie andere au to's, en twee motoren, waaronder een Harley, uit de brandende schuur te duwen. De eigenaar vermoedt dat het vuur is ontstaan door een houtka chel, die zo goed als uit was toen hij de schuur een half uur eerder verliet. Met een tuinslang probeer de hij de brand te bedwingen, maar er was al snel geen houden meer aan. Het vuur verspreidde zich via een bitumen dakdeel. Er kwam ook as best vrij. Dat kwam terecht op het achtererf en de daarachter gelegen begraafplaats. De brandweer van Serooskerke had ruim een uur no dig om de brand te bedwingen, daarbij geholpen door de ladder wagen uit Middelburg. Zicht op de brand vanaf de Mariekerkseweg die voor het verkeer werd afgesloten. De dikke rook mengde zich met mist die over Grijpskerke hing. Bij de brand kwam ook wat asbest vrij. Dat sloeg neer op het achtererf en de daarachterliggende begraafplaats. foto Roland de Jong Tip? redactie@pzc.nl middelburg - Wethouder Chris Simons (WD, Verkeer) wacht op het verslag van de politie voor hij een besluit neemt over het al dan niet aanpassen van het zebrapad op de Looijerssingel in Middel burg. Bij een verkeersongeval vie len afgelopen zondag op dat zebra pad twee doden. Een Middelburgs echtpaar (78 en 73 jaar) kwam om het leven. Het paar werd om streeks 14.15 uur aangereden door een auto, bestuurd door een Mid delburger (64). Die automobilist verklaarde tegenover de politie dat hij de twee niet had gezien, moge lijk door de laagstaande zon. Simons benadrukte gisteren dat de eerste aandacht van hem en van burgemeester Koos Schouwenaar nu uitgaat naar de nabestaanden. Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) liet gisteren in een reactie weten dat er al jaren lang een discussie wordt gevoerd over de wenselijkheid van zebrapa den. Momenteel worden er vol gens hem weer meer aangelegd omdat zulke oversteekplaatsen toch een zekere mate van veilig heid bieden aan mensen die een weg oversteken. Onze Middelburger doet sinds een tijdje aan couchsurfen, ofwel bank- surfen. Een couchsuifer berijdt niet gezeten op zijn driezitter de golven, maar biedt via internet een slaap plaats voor een nachtje aan. Zonder bijbedoelingen. Een leuke en goedko pe manier om mensen te ontmoeten. Van de bankslaper wordt een kleine tegenprestatie verlangd. Bijvoorbeeld een maaltijd koken. Een presentje is ook welkom. Een Amerikaans stel had een reep chocolade meegenomen. Onderweg had de honger toegesla gen, want er was al een hap uit. Na een lange avond, vol ongemakkelijke stiltes, ging het stel slapen om voor dag en dauw te vertrekken. En, ont dekte de Middelburger later, mét me deneming van de aangekloven reep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17