cultuur! 13 'Harrison was de dromer van het stel' Karin Peters wist niet hoe het is om niet te schrijven CONCERT Eerbetoon aan 'de stille Beatle' met drie gitaren en drie stemmen Presentatie nieuw boek Johanna Kruit Filmavond studenten Roosevelt Academy In Memoriam 1938 2011 agenda Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur dinsdag 22 november 2011 www.z2.nl mmmmÊKMammm Jk door Marius Roeting While my guitar gently weeps is een van de bekendste Beat les-songs van Geor ge Harrison. Eric van Dijsseldonk koos de titel als naam voor de tri- buteband die een hommage aan Harrison brengt. Over een week is het tien jaar geleden dat de gitarist overleed. Zaterdag voert Van Dijs seldonk in triovorm het 'Tribute to George Harrison'-concert uit in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Dit jaar verschijnt de documentai re Living in the material world van filmmaker Martin Scorsese over het leven en de carrière van 'de stil le Beatle'. Het is bovendien veertig jaar geleden dat The Concert for Bangladesh plaatsvond, een van de eerste goededoelenconcerten op initiatief van Harrison. Toch is dit alles voor Van Dijssel donk niet de aanleiding geweest voor zijn concert. „Waarom een tribute voor Harrison? Gewoon omdat het moet. Het heeft niets te maken met het feit dat die film nu verschijnt en hij tien jaar geleden overleed. Het is geen commercieel vooropgezet iets. Dat het extra be nadrukt wordt daardoor, is meege nomen. Drie jaar geleden zijn we al gestart met dit project. Met an dere muzikanten weliswaar. In De Wegwijzer spelen we het als trio met Marcel de Groot en Cok van Vuuren. Drie gitaren en drie stem men." Van Dijsseldonk vertelt gedreven over zijn bewondering voor de stil le Beatle, die echter meer in zijn mars had dan alleen de liedjes van Lennon en McCartney te begelei den. „Hij is wat ondergesneeuwd door de twee sterke ego's die Len non en McCartney waren. Har rison bracht het spirituele deel in MIDDELBURG Bij uitgeverij WEL verschijnt zater dag de bloemlezing Zeegrens van Jo hanna Kruit uit Biggekerke. Het gaat om een keuze uit haar gedich ten uit de periode 1980-2000. Het is daarmee een vervolg op Land grens, dat de jaren zeventig beslaat. Zeegrens brengt een aantal niet meer verkrijgbare bundels samen en bevat bovendien twintig niet eerder gepubliceerde gedichten. De presentatie is zaterdag om 16.00 uur in het café van het Zeeuws Mu seum in Middelburg. MIDDELBURG Cinema Middelburg presenteert morgen om 20.00 uur de filmkeuze van CameRA, de filmvereniging van de Roosevelt Academy. Came RA laat uiteraard eigen werk zien en korte video's gemaakt door an dere studenten. Er is ook een Com mercial Competition, die draait om grappige nepreclames. Cinema Middelburg vraagt regel matig speciale gasten hun favoriete film in te leiden. Op 7 december kiest Alexandra Huijbreghs Brea king the waves van Lars von Trier. Eric van Dijsseldonk: „George Harrison bracht het spirituele deel in de Beatles." de Beatles. Hij was de dromer van het stel. Zijn liedjes hebben iets melancholisch. Hij mocht per al bum één song aandragen, maar ontdekte later dat hij toch ver domd goede composities kon schrijven. Ook binnen de Beatles is zijn rol wat onderbelicht. Stie kem heeft hij veel bijgedragen aan de arrangementen. De loopjes, bruggetjes, de soli. En de derde zangstem." In de tributevoorstellingen komen alle bekende nummers van Har rison langs, van While my guitar gently weeps en Here comes the sun tot Something. „Het repertoire is een overzicht van zijn loopbaan. We hebben die nummers uitge zocht die we zelf mooi vonden. Als je alleen al de liedjes uit het Beatles-tijdperk achter elkaar zet, heb je al een indrukwekkende se lectie. Het wordt aangevuld met materiaal uit de beginperiode van zijn solocarrière, nummers van All things must past en Living in a mate rial world." „Daarnaast spelen we het num mer Bangladesh, het enige toen nieuwe nummer dat Harrison tij dens dat concert bracht. En een lied uit de beginperiode met de Traveling Wilburys, de groep waar in Harrison fungeerde naast Roy Orbison, Bob Dylan, JefFLynne en Tom Petty." While my guitar gently weeps wordt geen uitgemolken nostalgie- project, wat Van Dijsseldonk be treft. „Eigenlijk ben ik lichtelijk al- George Harrison Karin Peters uit Middelburg was met haar vele streek- en familieromans een van de meest gelezen schrijfsters van Nederland. door Rolf Bosboom Een uit de hand gelopen hob by, noemde ze het zelf Karin Peters uit Middelburg schreef in totaal 94 romans en ver kocht daar meer dan een miljoen exemplaren van. In de bibliothe ken is zij een van de meest uitge leende schrijfsters van Nederland. Zondag overleed Peters in haar woonplaats, 73 jaar oud. 'Karin Peters' was het pseudoniem van Catharina Johanna Kodde, in 1938 geboren in Aagtekerke. In 1961 trouwde ze met Jo Pieterse. Sa men vestigden ze zich in Middel burg. Haar man overleed in 2002. Schrijven deed Peters al op jonge leeftijd. „Ik ben op mijn twaalfde begonnen met opstellen, en ik ben nooit gestopt", zei ze in 2008, toen ze tot haar grote verrassing konink lijk werd onderscheiden. „Ik weet niet hoe het is om niet te schrij ven. Ik moet blijven schrijven, an- lergisch voor al die tributebandjes. Daar is de laatste jaren een wild groei in. Met pruiken op, aangepas te pakjes enzovoorts. Wij spelen zoals we zijn en wie we zijn. We zien het louter als een live-project. Er komt dan ook geen cd van. Ik ben ook niet anders gaan compo neren vanwege dit project. Onbe wust neem je altijd wat mee, maar ik ga er heus geen betere liedjes door schrijven." Eric van Dijsseldonk, Marcel de Groot en Cok van Vuuren met 'While My Guit ar Gently Weeps. A Tribute to George Harrison', zaterdag in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. ders gaat het kriebelen". Haar eerste roman verscheen in 1967, Een hart zoekt een haven geti teld. In de jaren erna volgden de boeken elkaar snel op: eerst jeugd romans in de Witte Raven-serie en Sneeuwbalserie en later streek- en familieromans, die verschenen bij de uitgeverijen Westfriesland en Kluitman en in de VCL-serie van uitgeverij Kok. Ze maakte maatschappelijke the ma's, zoals abortus en euthanasie, bespreekbaar door ze te verwer ken in haar boeken. Zelf noemde ze haar boeken 'populaire lectuur'. Herkenbare problemen van alle dag - en oplossingen - kwamen daarin aan de orde. Volgend jaar wordt Peters' 94e ro man, Een vreemdeling op de Rijns- burghoeve, postuum in de VCL-se rie uitgebracht. Haar andere 93 ro mans zijn in 250 verschillende uit gaven verschenen, zoals pockets, gebonden edities, in omnibussen en binnenkort zelfs als e-book. Karin Peters wordt donderdagmid dag in Aagtekerke begraven. Meer agendanleuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Bruinisse Lezing Peter Hamer over herkomst, in troductie en ontwikkeling van hoogaars. Filmzaal visserijmuseum, 20 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst Vrouwen van Schouwen Lezing notaris S. Lettinga over schenkin gen en erfrecht. Dorpshuis De Schutse, 14.00 uur Middelburg Bijeenkomst netwerk Kinderen, Jonge ren en Rouw (van het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw). 't Spiegeltheater Arduin, 19.30 uur. PODIUM Goes Paul de Munnik en Maarten van Roozendaal in 'Heimwee naar de hemel'. De Mythe, 20.00 uur Middelburg 'Vroeger of later', liedjes van Robert Long met Tony Neef, Maaike Widdersho- ven, Jenny Arean en Joel de Tombe. Stadsschouwburg, 20.00 uur Viissingen Corry Konings treedt op. Ter Reede, 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13