61 binnenland v.a. stipreizen.nl Luxe zeilcruises per Star Clipper* *gg*srys .asa Wilders tart CDA met zetelverlies WNF* twe de TR0TS 0P NEDERLAND 'Soms moet je erkennen dat je houdbaarheidsdatum is verstreken' duur en onveilig TON vanaf nu verder zonder Paard overlijdt tijdens intocht van Sinterklaas KLM maandag 21 november 2011 WKmmtHKÊIÊKIBimMmmilÊmiÊÊmmmmaÊIBamm nu iwammmrnmiaimaaaMBmBummnmÊnKKÊUHBUHiiimÊÊaiHmBimMBiHKBKamaiaKmÊiiÊMimattm^namaHnmÊifmiutiasiaiBKiBMUUÊM ZEIST - Een nieuwe kerncentrale in Nederland levert geen goedkope elektriciteit en creëert relatief wei nig werkgelegenheid in eigen land. Bovendien is de veiligheid van zo'n nieuwe kerncentrale moeilijk te garanderen. Het Wereld Natuur Fonds bevestig de zaterdag de uitkomsten van een rapport waarover NRC Handels blad bericht. De natuurorganisatie had het adviesbureau CE Delft op dracht gegeven het nut van een tweede kerncentrale te onderzoe ken, iets waarop het kabinet-Rutte inzet. De Tweede Kamer debat teert vandaag over de toekomst van de energievoorziening. GRONINGEN - Bij de intocht van Sinterklaas in Groningen is zater dag een paard omgekomen. Het be trof niet het paard van Sinterklaas, maar een viervoeter die vooraan de optocht de traditionele ftuitwa- gen trok. Het paard overleed aan een hart aanval, aldus een woordvoerder van de organisatie. Het dier viel, waarna het werd verdrukt door het andere paard dat ook struikel de. Kort voor het ongeval gooide ie mand uit het publiek een branden de sigaret. „Daaraan is het paard niet overleden. Het beest was wel gewend aan publieke optredens", aldus de woordvoerder. Na het ongeval vormden agenten en pieten samen een afscheiding zodat het drama voor de toekijken de kinderen en ouders niet goed zichtbaar was. Trots op Nederland (TON) moet verder zonder opricht ster Rita Verdonk. De voormalige WD-minister nam zaterdag afscheid voor cir ca honderd mensen. De partij kiest binnenkort een nieuw bestuur. door Lianne Sleutjes Ook op het afscheid van haar partij draagt ze een felrood jasje. Het is de enige overeen komst met drie jaar geleden, toen Rita Verdonk met veel glamour haar Trots op Nederland (TON) presenteerde. Toen een glorieuze aankomst per jacht bij de chique Passagiersterminal Amsterdam, nu arriveert ze met de eigen auto bij partycentrum La Baroque in Ze venhuizen, ingang Pannenkoeken huis. Destijds een zaal vol vast goedjongens die 75 euro betaalden voor een gamalenamuse. In La Ba roque zit zaterdag de gewone man die klaagt over de prijs van de kof fie (twee euro). „Soms moet je erkennen dat je houdbaarheidsdatum is verstre ken", licht zij haar vertrek toe aan de circa honderd aanwezige leden. Ze schetst haat politieke carrière - van WD-minister tot oprichter van TON. En - 'Ik kan het niet la ten' - dreunt nog eens het aantal voorkeurstemmen op dat ze in 2006 behaalde voor de WD: 620.555- Maar vorig jaar kwam zij voor Trots Op Nederland stemmen te kort om met één zetel in de Twee de Kamer te komen. Dat wijt ze vooral aan de concurrentie van PW-leider Geert Wilders. „Ik was alleen en dan kun je niet op vijf Enkele leden zitten aan de koffie terwijl Rita Verdonk de zaal in kijkt. Verdonk nam tijdens een ledenvergadering plaatsen tegelijk je gezicht laten zien." Ook intern gedonder en 'ver raad van binnenuit' heeft TON vol- gens haar schade berokkend. In di verse gemeenten zijn TON-raadsle- den voor zichzelf begonnen of overgestapt naar een andere partij. Eigenlijk wat Verdonk zelf een poos in de TWeede Kamer heeft ge daan nadat ze uit de WD was ge stapt. TON heeft nog 49 raadsle den over, van de 61 zetels die de partij vorig jaar haalde bij de raads verkiezingen. Verdonk telt ook haar zegeningen: „De regering voert ons verkiezings programma uit. Als ze het in Den Haag niet meer weten, pakken ze het blauwe Trotsboek." Trots op Nederland gaat verder zonder haar oprichter. Een tussen- ST. MAARTEN -42% Ph|«n p.p. o.b.v. 2 peis. pet kamer/hut eed Calamiteitenfonds/reserve rings kosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en pnjswijzigingen voorbehouden. ...of bel met 020 - 66 22 222 DEN HAAG - Geert Wilders deinst er niet voor terug om zijn partners in de gedoogconstructie te blijven tarten. In de peiling van Maurice de Hond zakte het CDA gisteren naar een historisch dieptepunt van tien zetels. Maar als het CDA niet op past, gaan er daar nog eens zes af, stelde de PW-leider. „Laat Bleker 'zijn streep maar trekken' dan blij ven er van de tien zetels nog een stuk of vier over. Voor iedere mil jard ontwikkelingshulp eentje", twitterde Wilders. Zaterdag zei CDA-staatssecretaris Henk Bleker nooit akkoord te kun nen gaan met de eis van Wilders om ontwikkelingssamenwerking nog eens vier miljard euro extra te korten. Ook een opiniestuk van de PW-leider over de viering van 400 jaar betrekkingen met Turkije op zaterdag zette de verhoudingen op scherp. Bleker was het niet eens met de suggestie van Wilders om die viering niet door te laten gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6