Zeperd driebanders Frans Bevers sport 137 joker staan Arnemuiden gooit de handdoek met Hoekman Erwin Mesu pakt weer een puntje Van der Meet mee naar Zuid-Amerika Schweertman verliest finale in Delft Besuyen snelste Zeeuw in Frankrijk De Bruijn derde op NK ankerkader 47/2 Birgit Lavrijssen voor zesde keer de sterkste Van Noorden toch in beroep maandag 21 november 201 nende dam op het bord toverde. Rianka Rentmeester deelt met Vi- talia Doumesh de derde plaats na vijf ronden. De damster uit Nieuw- dorp speelde drie keer remise. In het Zeeuwse onderonsje tegen Leo- nie de Graag kwam ze eerst gewon nen te staan, maar daarna keerden de kansen. De Graag overzag in het eindspel een winstvariant, waarna de partij in remise eindig de. Zaterdagavond speelde Rent meester tegen Mei-Jhi Wu een fas cinerende partij, waarin de speel sters zich niet op fouten lieten be trappen. Gisteren ontsnapte Rent meester tegen Vitalia Doumesh aan een nederlaag. Leonie de Graag heeft nu al het puntentotaal bereikt dat ze in 2007 en 2008 behaalde. Gisteren won de speelster uit Goes voor het eerst sinds 2007 een NK-partij. Mei-]hi Wu ging in een klassieke partij zwaar in de fout. De Graag won een schijf en stelde nog voor de eerste tijdcontrole de winst vei lig- door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Er waren verrassende ontwikkelingen in de achtste ron de van de eredivisie driebanden. Frans Bevers verloor gisteren in ei gen huis met 3-5 van Van den Broek Biljarts/Hanbat en Martens Cleaning behaalde een klinkende overwinning op Hatrans/Twente: 1-7- Verbazing, treurnis, brokken in de keel; er waren tal van emoties na afloop van het duel van Frans Bevers met Van den Broek Biljarts. De spelers van de Sluiskil- se formatie snapten niets van de nederlaag. Daartegenover stond de vreugde bij de bezoekers, die met een ook voor hen onverwach te zege naar Amsterdam terugkeer den. De thuisploeg had zich lelijk ver keken op de gasten. Oké, de tegen stander had Jeremy Bury in de ge lederen, zo werd gedacht bij Frans Bevers, maar wij hebben Caudron... Maar al snel werd dui delijk dat de thuisploeg een moei lijke middag tegemoet ging. Thérè- se Klompenhouwer begon ijzer- sterk tegen Berry Dallinga, terwijl Jeffrey Jorissen Glenn Hofman verraste. Maar waar Hofman nog won (50-39), leed Dallinga een ste vige nederlaag (28-50). Er was nog niks aan de hand, dacht menigeen. Na de pauze zouden de kopmannen wel orde op zaken stellen. Maar het liep an ders. Ook Jeremy Bury en Frans van Schaik vochten namelijk voor de punten. Bury kreeg er twee te gen Frédéric Caudron (43-50), Van Schaik eentje tegen Peter de Backer. Daarmee was een verras sende nederlaag voor Frans Be vers een feit. „Ik ben zwaar teleurgesteld", zei Jan Kikken, de teamleider van het Zeeuwse team, na afloop en dat was nog zacht uitgedrukt. Tegenover het debacle van Frans Bevers stond de euforie van klei ne broer Martens Cleaning. Het team uit Kapelle won in de Grolsch Veste. De voortreffelijke wedstrijd eindigde in 1-7. Alleen Martin Spoormans moest na de goede nabeurt van Christi an Rudolph een gelijkspel toe staan. De Duitser maakte de ont brekende drie punten. In de rest van de ontmoeting dicteerde Martens Cleaning. Raymond Ceulemans speelde als in zijn bes te jaren en veegde de vloer aan met Ad Koorevaar: 2.173 gemid deld. Kay de Zwart wilde niet ach terblijven en klopte Dave van Geel en Jens van Dam sierde zijn debuut voor Martens Cleaning op met een degelijke overwinning op Stefan Lenting. „Ik speelde wel lekker", zei de Sas- senaar ietwat onderkoeld „Ik ben natuurlijk wel heel tevreden met deze partij." Glenn Hofman HAARLEM Erwin Mesu heeft weer een punt gesprokkeld voor het algemeen klassement van de KNP-Marathon- cup. De Middelburger werd zater dag in de zesde wedstrijd in Haar lem achttiende. In het algemeen klassement staat hij 31e. In de eerste divisie miste Niels Me su de beslissende slag die tegen het einde van de race plaatsvond. Mesu slaagde er wél in de sprint van het peloton te winnen en eindigde zo doende als veertiende. In het alge meen klassement staat hij vijfde. 's-HEER ABTSKERKE Voor de tweede keer in haar car rière gaat tennisster Angelique van der Meet voor een serie toernooien naar Zuid-Amerika. De speelster uit 's-Heer Abtskerke reist deze week met Richel Hogenkamp en een coach van Jong Oranje af naar Argentinië. Daar zal ze meedoen twee 25.000 dollartoernooien. Ver volgens komt ze ook in actie in Chi li. Sinds september traint Van der Meet in Almere bij Jong Oranje. DELFT Piëdro Schweertman is er zaterdag avond niet in geslaagd het interna tionale squashtoernooi in Delft te winnen. De ongeplaatste speler uit Koudekerke moest in de finale zijn meerdere erkennen in de Egypti sche toemooifavoriet Omar Abdel Meguid: 6-115-11 5-11. Schweertman was eerder op de dag nog te sterk voor de als tweede geplaatste Nieuw-Zeelander Kashif Shuja. Hij verloor voor de vijfde keer een fina le in de PSA World Tour. Twee toer nooizeges prijken op zijn palmares. VILLEFRANCHE-SUR-SAÖNE Marius Besuyen uit Sint Laurens heeft de marathon van Beaujolais gisteren gelopen in een tijd van 3.03.44. Daarmee was hij de snelste Zeeuw. Harold Duvekot en Rob bert Carol (beiden Middelburg) de den er ruim een half uur langer over (3.34.58). Ook John Guequièr- re uit Middelburg (3.47.01) en Ri- nus Witte (Sint Laurens, 3.55.21) vol tooiden de wedstrijd in Zuid- Frankrijk. Jack van Aspert (Middel burg) liep de 12 kilometer in 1.11.02. ROSMALEN Jean Paul de Bruijn uit Hulst is in Rosmalen derde geworden op het Nederlands kampioenschap anker- kader 47/2. De titel ging naar Henri Tilleman, die Michel van Silfhout in de finale de titel ontnam. De Bruijn overleefde de poulefase op basis van moyenne en kwam in de halve finale tegenover Van Sil- hout te staan, die in vijf beurten (300-64) won. In de strijd om de derde en vierde plaats bleef De Bruijn fier overeind met 300-196 in zes beurten. WOENSDRECHT Birgit Lavrijssen uit Kapelle heeft gisteren een veldrit in Woensd- recht gewonnen. Het was de acht ste wedstrijd in de West-Brabantse Veldrit Competitie in een reeks van twaalf. De 20-jarige Lavrijssen behaalde haar zesde overwinning op zeven deelnames. Bij de mannen werd Ruben Tis- sink, eveneens afkomstig uit Kapel le, 24e en Youri van Noorden (Krui- ningen) 39e. Jacob de Roo (Kapelle) finishte niet. de plaats is, met nog één wedstrijd te gaan, negen punten. Met de wedstrijd tegen het sterke Scye- dam in het vooruitzicht is dat een schier onmogelijke opgave. TTC Middelburg is al weken zeker van degradatie uit de tweede divi sie. In Wateringen gingen de Wal- chenaren met 9-1 ten onder tegen Salamanders. Sören de Witte kon de eer redden met een overwin ning op Tim Knops, maar ging ten onder tegen Siem van der Valk en Dennis van Maren. Emiel de Rijke en Michel Sperling gingen zonder winst huiswaarts. SAR deed uitstekende zaken in de derde divisie. Met 6-4 werd Heer len, de directe concurrent voor de titel, opzij gezet. Johan 't Hooft had een sterke dag. Net als Dennis Verdurmen versloeg hij Michael Spiertz en Jeffrey Strik. Simone de Klerk kon alleen Strik aan de kant zetten. Ex-eredivisiespeler Erik-Jan Ververs bleek voor de Kloosterzan- denaren een niet te nemen horde. SAR verdedigt deze week in een onderling duel een voorsprong van drie punten tegen ONI, dat als tweede gerangschikt staat. De eer ste wedstrijd eindigde zonder Si mone de Klerk in een gelijkspel, dus de kansen op een kampioen schap zijn reëel aanwezig. In het jeugd landelijk B gaan de jongens van TTC Middelburg een spannend slot van de competitie tegemoet. Ondanks de 7-3-neder- laag tegen aanstaand kampioen Shot 2 bleef Middelburg tweede, wat uiteindelijk ook goed is voor een plaats in de landelijke A-klas- se. door Kim 't Hooft Huub van Noorden uit Yerseke gaat toch in beroep tegen de schorsing die hij heeft gekregen omdat hij in België een doping controle had gemist. „Al was het alleen maar om de proceskos ten van 250 euro omlaag te krijgen." Hij mag een jaar lang niet meedoen aan triatlons en wieier- en atletiekwedstrijden. middelburg - Het eerste mannen- team van Arnemuiden heeft zich neergelegd bij degradatie uit de eerste divisie. In en tegen Dor drecht ging het vlaggenschip met ro-o ten onder. Het incomplete Arnemuiden kon geen vuist maken. Jeroen de Heide en Mare Hackenberg kwamen al leen samen in het dubbelspel tot een vijfde game tegen Frank Hol- lak en Mitchell Alsemgeest, maar moesten hierin het hoofd buigen. In het enkelspel was er geen eer te behalen. Invaller Wilbert Poppe kwam nog tot gamewinst tegen Hollak, maar moest net als tegen Alsemgeest en Jeroen Kivits in hem zijn meerdere erkennen. De achterstand tot de veilige vier den passeerde Nieuwkerk als eer ste de finish in De Langstraat. Dat was twee minuten langzamer dan in 2007. Willemse bleef op de tweede plaats een half minuutje voor op Van den Buys, wielrenner van origine maar al vaker in de top van deze loop geëindigd. Door het ontbreken van Leonie Ton en Anjolie Engels-Wisse, die gisteren de Zevenheuvelenloop liep, ging de zege bij de vrouwen naar Anita Joziasse uit Goes in een tijd van 57 minuten en 56 secon den. Isabel Lous (Vlissingen) werd op een kleine twee minuten ver rassend tweede, vóór Anne de Vlieger (Colijnsplaat). Hobbeldebobbeloop. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55