361 sport Liever lopen dan voor Ruud Rentmeester al trainend naar de zege Eindelijk feest voor handbalsters Olympus 's Lands Welvaren haalt aansprekend teamgemiddelde Wim Nieuwkerk wint voor de tweede keer in zijn loopbaan de Hobbeldebobbelloop in Zoutelande. Orson Harms scherpt record aan Provoost net naast het podium Marterere op kop maandag 21 november 2011 HOBBELDEBOBBELLOOP Wim Nieuwkerk loopt in Zoutelande onbedreigd naar zijn tweede zege in de door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Rust roest, moet Ruud Rentmeester zaterdag gedacht hebben. In de boswachte- rij van Westerschouwen werd de vijfde wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ATB Cup verreden en omdat hij verder toch niets om handen had, besloot de Goesenaar de wedstrijd als training te gebrui ken. En met succes: in de slotron- de rëed hij zijn laatst overgebleven opponent Dennis Raadtgever uit het wiel. Voor Rentmeester ligt de nadruk natuurlijk op de nationale wedstrij den. Maar hij had een vrije mid dag. „Anders ga je ook trainen. Daarom is een wedstrijdje als dit wel aardig. Dan zit er toch nog eni ge prestatiedrang achter en daar om was het ook fijn dat ik tot in de slotronde iemand in mijn wiel had die ook tot het uiterste wilde gaan." Dennis Raadtgever bleef als door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM moesten na de eerste zege van vorige week een domper ver werken. De Middelburgers verlo ren kansloos van Groene Ster. Olympus had meer succes. De Vlis- singers boekten hun eerste zege. EMM-Groene Ster 12-21: De eer ste competitiezege bij Elshout afge lopen week was niet meer dan een bevlieging. Zaterdagavond hoopte de ploeg van trainster Petula Bras ser op nieuw succes tegen Groene Ster. EMM kwam van een koude kermis thuis. De ploeg uit Zeven bergen was oppermachtig. „We zijn momenteel gewoon niet sterk genoeg", aldus de Vlissingse coach. „We missen kracht en voor al ervaring. De laatste vier jaar is er op dat gebied veel verdwenen." De winstkansen zag EMM al voor de pauze in rook op gaan. Via 2-11 bleef de teller bij de pauze steken op een kloof van negen punten: 4-13. Ook na de pauze was overtui ging in de acties ver te zoeken. IHIIIHW lllllll I 11H'll lil'nll*11 Willil'HIIII I III GELDROP - Orson Harms uit Ter- neuzen verbeterde zijn persoonlijk record tijdens de nationale titel strijd bankdrukken voor teams in Geldrop. Mede door zijn resultaat eindigde zijn team Spartacus uit Noord Scharwoude op de derde plaats. Er was nog meer Zeeuws-Vlaams succes, want de vereniging Art of Power uit Axel finishte op de eer ste plaats. Pas zondag 22 januari wordt de eindstand officieel bekend. Dan wordt de tweede en tevens laatste wedstrijd van dit Nederlands kam pioenschap in Rotterdam gehou den. enige van de concurrentie tot het laatste moment in de slipstream van Rentmeester. In tegenstelling tot voorheen, slaagt de Kapellen- aar er nu wel in om heel de wed strijd scherp te blijven. „Vroeger viel ik in het tweede deel soms be hoorlijk terug. Nu heb ik daar geen last meer van. Wellicht dat het komt omdat ik ouder ben. Hoe dan ook, Ruud Rentmeester was natuurlijk te sterk voor ons al lemaal en met mijn tweede plaats blijf ik de concurrenten in het klas sement voor. Dus ben ik tevre den", gaf Raadtgever aan. Bij de veteranen kwam Patrick Tol- hoek ook eens meedoen en dat bracht de rest de nodige proble men. Met overmacht won de Yer- sekenaar, met de Belg Franky Tael- man als tweede. Een met gekneus de ribben rondrijdende Erik Ver- eecken finishte als derde. Marqueri- te de Neve uit Middelburg was op permachtig bij de vrouwen. Scores EMM: Marieke Riemens 5, Aris- ka Tax 3, Danielle Carol 2, Xaira Nijsen en Kimberly Loo. Olympus-HMC 2 16-10: Eindelijk mogen de Vlissingse vrouwen zich scharen in het rijtje met winnaars. Het uitblijven van de eerste zege werkte verstikkend de laatste we ken vond trainer Ron de Waal. „Er zat best wel druk op. Het moest vandaag gebeuren." Voor rust was de dekking veel te lief en aanval lend was er weinig overtuiging: 6-6. Na 10-10 liep Olympus weg. Aanvallend nam spelbepaalster Ilo- na Wielemaker met zes treffers het voortouw. Scores Olympus: liona Wielemaker 6, Martje Huiben 5, Ayla Engels 4 en Anja Minnaard 1. De mannen van Delta Sport ble ven in de regioklasse tegen EHC uit Leidschendam maar net aan de goede kant van de score. Na een 29-23-voorsprong halverwege de tweede helft klonk het laatste fluit signaal bij 30-29. Door de zege rukt Delta Sport op naar de zesde plaats. MIDDELBURG - Op de Gunda Nie- mannijsbaan in het Duitse Erfurt werd het afgelopen weekeinde het achtste Masters Criterium schaat sen verreden. Daarbij kwam ook veteraan Adriaan Provoost aan de start. De inwoner van Domburg reed vier af standen, waarbij hij zoals gebruike lijk op de 1500 meter en de 3000 meter de beste resultaten boekte. Provoost eindigde in het eindklas sement net naast het podium. Hij werd vierde. Zijn tijden waren als volgt: 500 meter: 44.83; 1500 meter: 2.12.03; 1000 meter: 1.28.25; 3000 meter 4-34-17 door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - In 2007 was Wim Nieuwkerk uit Fijnaart de sterkste in de Hobbeldebobbelloop van Zoutelande. Dat kunststukje her haalde hij onder ideale omstandig heden in 2011. En dat terwijl hij zich zaterdag eigenlijk had moeten melden op het triatloncongres in Utrecht, waar de verkiezing van de sportman van het jaar werd gehou den. Vanwege zijn drie Nederland se titels dit jaar was hij daarvoor genomineerd. „Een paar jaar geleden ben ik daar ook geweest. Een hele dag voor jo ker gelopen in Utrecht en geen prijs. De Hobbeldebobbelloop is veel leuker en wanneer ik sport man van het jaar ben geworden, bellen ze me maar." Het telefoontje uit Utrecht bleef uit en Nieuwkerk kon na het uit vallen van Huub van Noorden (Yerseke) vrij gemakkelijk zijn tweede zege in Zoutelande beha len. Om drie uur vertrokken 250 deel nemers richting Westkapelle voor de elfde editie van de Hobbelde bobbelloop. Na anderhalve kilome ter stormde de meute De Lang straat in met Huub van Noorden, die door zijn schorsing alleen in dit soort trimlopen mag starten, Robert Willemse (Berkel en Ro denrijs), Wim Nieuwkerk, Tjitte van den Buys (Middelburg), Rob Musters (Oud-Gastel), Cesar Beilo (Breda) en de Duitser George Heil- man. Adriaan van Keulen en Adriaan Walhout (beiden uit Mid delburg) keken al tegen een redelij ke achterstand aan. Al snel hadden Van Noorden en Nieuwkerk elkaar gevonden, waar bij Van Noorden met een speciale daaltechniek 'duintje af steeds een kleine voorspong kon nemen door Joop van den Oudenhoven oss - In de eerste divisie drieban den boekten de Zeeuwse teams wisselende resultaten. Garage Ver- brugge Hyundai verloor met 5-3 van VDO, Pearle Opticiens speelde tegen Man Op Maat/Corfii met 4-4 gelijk en Lands Welvaren/Visjes won met 8-0 van Particolare/AH van Hamond. 's Lands Welvaren/Visjes- Parti colare/AH van Hamond 8-0: Een uitstekende overwinning op een overigens niet al te sterke tegenstan der. Het teamgemiddelde van Fran cis Forton, Ronny Daniels, Kees Wittens en Richard de Bruin be droeg 1.176. De 0.862 van de bezoe kers stak hier schril bij af VDO-Garage Verbrugge Hyundai die Nieuwkerk 'duintje op' weer kon goedmaken. De koplopers mis ten even een afslag, waardoor Ro bert Willemse de kop kon overne men. Na vijf kilometer kreeg Van Noorden, die op de fiets van Yerse ke naar Zoutelande was gekomen, last van zijn hamstring en moest de wedstrijd verlaten. „Behoorlijk 5-3: Koen Saver was kansloos tegen Bert Pijnenburg, die met series van elf en zes het gat had gemaakt. Serg Dianov kwam niet verder dan een remise. Na de thee won Bart Ceule- mans ruim Arie Weijenburg en miste Berry Dallinga op één punt een gelijkspel. Man op Maat/Corfu-Pearle Opti ciens 4-4: Bij de pauze was de stand al in evenwicht als gevolg van een nederlaag van Eddie van Goethem en goede generale van Jens van Dam (hij maakte een ach terstand van vijftien punten goed) voor zijn eredivisiedebuut van een dag later met een prima zege op Pa trick Kestens. Hij had 1.022 gemid deld. Na de pauze verloor Dion Bergmans verloor en won Leslie Menheer. balen", mopperde de nummer drie van de Kustmarathon. Even later pakte Nieuwkerk de kop van Willemse over en kon hij de 'strijd' aangaan met voorfietser Lein Lievense, die wel sneller was in de afdalingen, maar het om hoog moest afleggen tegen Nieuw kerk. Na 44 minuten en 51 secon- door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Het Nederlands damkampioenschap voor vrou wen draait uit op een tweestrijd tussen titelverdedigster Nina Hoek man en debutante Agita Mar- terere. Beiden kwamen dit week end in Zoutelande drie keer tot winst. Hoekman won zaterdag in de och tendronde door een vernietigende rondslag van Mariëlle Meijer en strafte later op de dag een riskante opstoot van Heike Verheul af Gis teren besliste de Zutphense een een aanvalspartij tegen Laura Tim merman in haar voordeel. Agita Marterere boekte zaterdag twee vlotte overwinningen. Eerst liep de zestienjarige debutante Lot te Aleven in een simpele combina tie en daarna was een forcing te gen Leonie de Graag goed voor de volle winst. Gisteren had de Schie- damse tegen Mariëlle Meijer nog weinig bereikt toen ze na een fout van haat tegenstandster een win-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54