Rood Wit V w sport 33 Eindsprint brengt Jong Ambon naast Hontenisse Vosmeer en Noad'67 winnen Thoolse derby's ZM krijgt veel meer dan het verdient Overwinningen Axel en RIA W 'Het zou me niet verbazen als we het beste van Vlissingen nog te zien moeten krijgen' Vlissingen-spits Arjan Human door René van Stee vlissingen - VC Vlissingen boekte gisteren tegen Rood Wit uit Veld hoven een van de makkelijkste competitiezeges van dit seizoen. De superieure Walcherse zon dag-eersteklasser versloeg de Bra banders met 3-0. Die score had veel hoger moeten zijn, maar min stens zes open kansen waren niet aan de thuisploeg besteed. Arjan Human had terecht nauwe lijks aanmerkingen op het spel van zijn ploeg. „De veldbezetting was prima, er was veel beweging, de flanken werden goed benut, we konden het geduld opbrengen om de bal niet te snel diep te spelen en we creëerden volop kansen. Rood Wit kwam er eigenlijk niet aan te pas", merkte Human op. De Vlissingen-spits had nooit het gevoel dat er iets te halen viel voor de tegenstander. Ook niet aan het begin van de tweede helft toen laatste man Benjamin Verwest de bal totaal verkeerd met zijn hoofd raakte, waardoor Tom Denissen al leen op Vlissingen-goalie Joan van Belzen kon afgaan. De Rood-Wit-aanvalller schoot echter op de paal. Human: „Dan wordt het 2-1, maar we waren zó veel sterker dat het er geen moment in zat dat we het nog moeilijk zou den krijgen. Enerzijds was dat on ze verdienste, anderzijds maakte de tegenstander op mij toch ook wel een matige indruk." Het kansenfestival werd voor rust besloten met een tussenstand van slechts 2-0 via treffers van de ijzer- sterk spelende Khalid el Hattach (de voordurend gevaarlijk mee naar voren opstomende rechts back verraste Rood-Wit-doelman Niels Bouwman na een halfuur met een schot in de korte hoek) en Björn Langeveld (een rake kop bal aan de tweede paal na fraai voorbereidend werk vanaf links door Human). Human had minstens twee keer een treffer op zijn schoen. „En die hadden er gerust ingemogen", vond hij. „Dat heeft toch te maken met het gebrek aan scherpte. Ik sukkel al een poos met m'n rug. Daardoor heb ik weinig getraind. Dat merk je meteen." Dat andere goede mogelijkheden voor en na de rust aan onder ande ren Saïd Bouzambou (in de 72e mi nuut de maker van de 3-0 op aan geven van Hattach), Etiënne Mal- lie, Björn Langeveld en Randy de Dreu niet waren besteed, weet Hu- man vooral aan het gebrek aan za kelijkheid. „Het rendement van on ze kansen moet omhoog. In feite het hele seizoen al. We willen het graag mooi doen. En zoals van daag heeft dit ook te maken met gemakzucht, omdat je veel beter bent dan de tegenstander." Human toonde zich tevreden over de ontwikkeling die VC Vlissingen doormaakt. De ploeg had gisteren de luxe om creatieve basisspelers als Jonathan Constancia en Saïd Bouzambou (beiden lichtgebles- seerd) aan de kant te kunnen hou den. Ook de met kleine pijntjes kampende Sinan Coban werd niet ingebracht. „Onze mogelijkheden zijn ongekend. Wellicht heeft het iets te lang geduurd voordat de ploeg er stond, maar dat kwam ook doordat er veel nieuwe men sen bij zijn gekomen. Dat had tijd nodig. We weten nu wat we aan el kaar hebben. Het zou me niet ver bazen als we het beste van Vlissin gen nog te zien moeten krijgen." Vlissingen-Rood Wit V 3-0 (2-0). 30. Khalid el Hattach 1 -0, 45+2. Björn Lan geveld 2-0, 72. Saïd Bouzambou 3-0. Scheidsrechter: F. Meeuwenoord (Lis- se). Gele kaart: Rachid Chelah (Rood Wit). Aantal toeschouwers: 250. maandag 21 november 2011 door Jos van Belzen middelburg - Doordat de topper in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal tussen Jong Ambon en Hontenisse in 2-2 eindigde, wisten Patrijzen en Biervliet de kloof rich ting de twee koplopers te verklei nen tot één punt. Patrijzen deed dit via een eenvoudige 3-0-zege op Breskens, terwijl Biervliet het bij Corn Boys een stuk lastiger had, maar wel met 2-1 won. Het treffen tussen IJzendijke en Zeeland Sport leverde met r-i geen winnaar op. In de vierde klasse B verloor Wal cheren met 6-3 bij Rood Wit W en staat hierdoor halverwege het seizoen op de tiende plaats. Jong Ambon-Hontenisse 2-2: De Middelburgers waren het eerste halfuur duidelijk sterker, maar on der meer omdat Martin Waisapy en Alfaro Pentury oog in oog met de Hontenisse-doelman niet tot scoren kwamen, bleef het in deze fase bij 0-0. In de 30e minuut passeerde Zico Tomasoa zijn eigen doelman (0-1), waarna Pim van Jole een minuut later de voorsprong namens Hon tenisse verdubbelde: 0-2 halverwe ge. In de tweede helft drong Jong Ambon fel aan en loerden de be zoekers op een uitval. Een treffer van Jaïr Tomasoa werd afgekeurd en tweemaal werd de roep om een strafschop voor Jong Ambon niet gehonoreerd. Toch werd het in de laatste tien mi nuten alsnog gelijk door twee tref fers van Eli Wattimena: 2-2 de eindstand. IJzendijke-Zeeland Sport 1-1: De bezoekers hadden voor rust een licht overwicht, dat echter weinig mogelijkheden opleverde. Toch stond het halverwege 0-1 omdat Wesley van Effrink profiteerde van een foute terugspeelbal bij de thuisploeg. In de tweede helft was IJzendijke de betere ploeg, wat zich al snel vertaalde in de gelijkmaker van Sander van Buren: 1-1. Mede om dat Lodewijk van Keeken tot twee keer toe alleen voor de Vlissingse doelman niet tot scoren wist te komen, bleef het bij deze stand. Door dit gelijkspel sluit IJ zendijke de eerste competitiehelft af met elf punten uit evenveel duels. Hulsterloo-Oostburg 2-2 (0-0). Arjen mssmEmm&Bs MIDDELBURG - Kapelle boekte in de derde klasse B van het zaterdag voetbal een knappe 3-2-zege op het hooggeklasseerde DHV. In twee Thoolse derby's versloeg Vos meer WHS met 4-1 en was Noad'67 met 2-0 te sterk voor Tho- lense Boys. MZC'11 was veel te sterk voor SVG: 4-0. Kapelle-DHV 3-2 (1-2). Dennis Kortsmit 0-1, Marco den Deurwaarder 1-1, Elias Mourigh 1-2, Robin Boogaard 2-2, Tim Jacobusse. WHS-Vosmeer 1-4 (0-3). Illias El jalilli 0-1, Mourad Tihani 0-2, Illias El Jalilli 0-3, Arvin de Witte 1-3 en Mourad Ti hani 1-4. Noad'67-Tholense Boys 2-0 (1-0). Ste fan van der Peet 1-0 en Jeroen Verwijs 2-0. Rillandia-Seolto 1-3 (0-0). Patrick de Klerk 0-1, Jeroen van Wingerden 0-2, Diego van de Heuvel 1-2 en Bas Hen nephof 1-3. The Gunners-Krabbendijke 4-0 (1-0). Paul Pedersen 1-0 en 2-0, Mare Lens 3-0 en Ruud van Brink 4-0. MZC'11-SVG 4-0 (2-0). Martijn van Grunsven 1-0 en 2-0, Frank Kristelijn 3-0 en Frank van der Helm 4-0. Versluijs 0-1 en 0-2 (strafschop), Alexander Praet 1 -2, Cristoph Praet 2-2. Patrijzen-Breskens 3-0 (2-0). Edwin Capello 1-0, Roy Haerkens 2-0, Boban Martinovic 3-0. Corn Boys-Biervliet 1-2 (0-0). Jeroen de Bart 0-1, Sebastian de Meijer 1-1, Ti- mon van der Hooft 1-2. Vierde klasse B. Rood Wit W-Walcheren 6-3: Net als twee weken geleden bij DSE stond er voor Walcheren na zeventig minu ten spelen een 2-2-stand op het bord. Doelpuntenmakers namens de Vlissingers waren Fred Com peer uit een strafschop en Mark van der Eijk. Toen stond er na negentig minu ten een 2-5-eindstand op het bord en was de derde overwinning voor Walcheren een feit Ditmaal liep de tegenstander uit Sint Wille- brord binnen vijf minuten uit naar 5-2. Mark van der Eijk deed met zijn tweede treffer nog wat te rug (5-3), maar al snel bracht de thuisploeg de marge weer op drie: 6-3 de eindstand. Luctor'88-Odio 3-1 (1-0). Rutger van Rossum 1-0, Roy van Leeuwen 2-1, Wessel Geus 3-1. middelburg - Axel blijft de trotse koploper van de derde klasse zon dag. De Zeeuws-Vlaamse ploeg speelde bij BW'63 zeker niet zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar won wel, met 2-3. In de slot fase kon de wedstrijd bij een 2-2-stand alle kanten uit. Meivin Rijckaert werd vijf minuten voor tijd matchwinnaar. Ook RIA W won op vreemd ter rein. Bij FC Bergen werd het 1-2. Ook hier viel de beslissende treffer vijf minuten voor het laatste fluit signaal. Kenneth Okorley was de maker. Bergen speelde de hele tweede helft met tien man. door Merlijn van Dierendonck middelburg - „Er was vandaag geen ploeg die verdiende te win nen." Dat concludeerde Zeelandia Middelburg-coach Arjo den Dek ker na afloop van het duel met HW'24. Toch trok zijn ploeg, zij het met veel geluk, aan het langste eind. In Middelburg werd het 1-0 door een benutte strafschop van Lunven Vermeer. De thuisploeg legde een matige eerste helft op de mat en had het 7 lastig tegen HW'24. De afgelopen L wedstrijden haalde Zeelandia Mid- L delburg nog een goed niveau, maar gisteren presteerde de thuis ploeg onder de maat. De tegen stander had daar ook een aandeel in, want de Hulstenaren contro leerden de wedstrijd. De Hulster ploeg probeerde aanval lend en fel te spelen en slaagde daar ook in. Maar beide partijen wisten offensief weinig te brengen en het bleef dan ook vooral bij schoten van afstand. In de tweede helft nam HW'24 opnieuw het initiatief en in de eerste twee mi nuten kreeg de ploeg twee goede mogelijkheden. „luist het geluk om te scoren ontbrak", zei Erik Brems, coach van HW'24. Zijn ploeg moest topscorer Michal Szc- zawinski missen vanwege een hamstringblessure. Brems: „Ik vind dat wij de hele wedstrijd de baas zijn geweest. Middelburg krijgt één kans en dat was een strafschop. We hadden natuurlijk moeten winnen." Zeelandia Middelburg had weinig in te brengen tegen de blauw-gele formatie, maar hield het achterin goed dicht. Den Dekker: „HW heeft de laatste wedstrijden wel verloren, maar dat zag je er van daag niet aan af. Ze proberen te voetballen vanuit een bepaalde tac tiek, en daar hadden wij veel moei te mee." In het laatste kwartier van de wed strijd kreeg Zeelandia Middelburg nog goede kansen via Niels Lute- ijn, maar het geluk om een treffer te makën ontbrak. Vlak voor tijd kwam een voorzet van Sebastian la Grand tegen de arm van een HW'24-verdediger. De scheids rechter constateerde een handsbal en legde de bal op de stip. Lunven Vermeer schoot het buitenkansje overtuigend achter goalie Tim Sier- sema: 1-0. Misschien verdiende Zeelandia de zege dan wel niet, de drie punten waren welkom. „Deze wedstrijd gauw vergeten en door naar de vol gende wedstrijd", reageerde Den Dekker tevreden. Man of the Match Lunven Vermeer voegde daaraan toe: „Afgelopen vier wed strijden hebben we een goed ni veau gehaald en vandaag was het echt verre van. Maar het belang rijkst en enige positieve van van daag zijn de drie punten." Het was dat HW'24 de kansen niet afmaakte, anders had de wed strijd er geheel anders uitgezien. Een duel tussen spelers van Zeelandia Middelburg (rechts) en HVV'24. foto Ruben Oreel Coach Brems nam zijn ploeg ech ter niks kwalijk. „We proberen te werken en positief te zijn. De jon gens geven alles, ik kan ze dan ook nietss verwijten. De groep heeft ge poogd te doen wat er door mij ge vraagd is." Zeelandia Middelburg - HVV'24 1-0 (0-0). 87. Lunven Vermeer 1-0. Gele kaart: Alper Ko<;, Jesse Beijer (Zeelan dia Middelburg), Niels Breijaert, Roy Es- seling (HW'24). Scheidsrechter: A. Broere (Etten-Leur). Aantal toeschou wers: 80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51