Vlissingen heeft geen kind aan Oostkapelle leider af na 1-1 bij VCK 321 sport Herstel van Goes bij Jeka: 0-1 Mistige winst voor RCS VC Vlissingen is superieur aan Rood Wit uit Veldhoven. De Walcherse zondageersteklasser toont zich genadig voor de Brabanders en wint 'slechts' met 3-0. maandag 21 november 2011 middelburg - Na twee nederlagen wist Goes gisteren weer eens te winnen in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Op bezoek bij Jeka maakte Ignacio Misaine het enige doelpunt van de wedstrijd. Temeu- zen verspeelde in de slotfase twee kostbare punten bij Geldrop: 2-2. In Breda was het zicht niet opti maal. „Het laatste kwartier kon ik bijna niets meer zien", grapte trai ner Gérard de Nooijer. Dat verhin derde het enigszins gehavende Goes, Kyle Doesburg was ge schorst, niet om een goede wed strijd op de mat te leggen. Na een uur werd dat in de score uitge drukt. Na een mooie actie en dito voorzet van Yves Nyemb kon Igna cio Misaine de bal binnentikken. Daarna drong Jeka aan en raakte het nog de lat, maar het bleef 0-1. Temeuzen leek in Geldrop na ze ventig minuten zeker van een over winning. De ploeg van trainer Die- derik Hiensch speelde een sterke wedstrijd. Bert den Hamer zette Temeuzen op het juiste spoor door na vijfentwintig minuten een penalty te verzilveren. Dat was tevens de ruststand. Ook na de thee bleef Terneuzen sterk spe len. Routinier Dominique Verlin de leek de wedstrijd twintig minu ten voor tijd te beslissen, door de tweede goal te maken. Enkele mi nuten later maakte Brian Vermeer echter 1-2 en vijf minuten voor tijd schoot Bas de Haas zijn ploeg nog naast de Zeeuws-Vlamingen: 2-2. middelburg - In een wedstrijd die eigenlijk nooit doorgang had mo gen vinden, won RCS gisteren in de tweede klasse met 2-1 van het Brabantse Haarsteeg. Daardoor staan de Souburgers nu op plaats twee in dê strijd om de tweede pe- riodetitel. Door de dichte mist was het moei lijk voetballen. Davy Ernest had daar echter weinig problemen mee. Zaterdagavond had hij waar schijnlijk goed naar Heeren- veen-RKC gekeken, want met een lob a la Gerald Sibon zette hij RCS binnen het kwartier op voor sprong. Daarna kwamen de Sou burgers niet meer in gevaar. Een kwartier voor tijd besliste Lorenzo de Groot de wedstrijd. Trainer Dennis de Nooijer kon dat alleen opmaken uit het gejuich van zijn spelers. „Die tweede goal heb ik niet gezien, vanaf de bank was het moeilijk door de mist heen te kij ken." In blessuretijd kwam Haar steeg via Jorg van Oyen nog wel dichterbij, maar daar bleef het bij. Aardenburg lijkt de weg omhoog te hebben ingeslagen. De formatie van Robbie de Muijnck hield in een boeiend duel gelijke tred met TSC (1-1) en bleef voor de vijfde keer op rij ongeslagen. Het publiek was in Aardenburg de grote winnaar. Beide ploegen te kenden vooral na rust voor een en erverend duel. Toen kwam TSC op 0-1. Binnen vijf minuten na de pauze resulteerde de agressievere aanpak van Aardenburg in twee kansen. De gelijkmaker kwam op naam van Jelle de Vreeze. In het restant van het duel gingen beide teams op zoek naar de winst. Ge scoord werd er echter niet meer. ess?® EERSTE KLASSE ZONDAG Vlissingen is al negen wedstrijden op rij ongeslagen. De laatste vijf duels leverden louter zeges op. Saïd Bouzambou (links) is in een fel gevecht om de bal verwikkeld met een tegenstander van Rood Wit V. foto Ruben Oreel door Robin Hamelink terneuzen - Oostkapelle moest in de derde klasse van het zaterdag voetbal de leiding afstaan aan hein- kenszand. De Walcherse [ploeg kwam tegen VCK niet verder dan 1-1, terwijl Heinkenszand Nieuw- land met 2-0 versloeg. De Noor mannen verloor nipt bij AZW (3-2) en Arendskerke en De Meeu wen hielden elkaar op 1-1. Ook Domburg-Hoedekenskerke eindig de gelijk: 3-3. Veere won thuis met 2-1 van Bevelanders. De Noormannen-AZW 2-3: Noormannen kwam op voor sprong via Ron de Nooijer. In een tumultueuze tweede helft zorgde Mustafa Yilmaz via een strafschop voor de gelijkmaker. Bert Apperlo schoot de Axelaars naar een voor sprong. Na een handsbal van Liam O'Shea, en een rode kaart, kreeg Noormannen ook een strafschop en die werd benut door Martijn Minderhoud. De drie punten gin gen naar Axel, want Apperlo be zorgde zijn ploeg de overwinning. Bij Noormannen haalden Erwin Pouwelse (tweemaal geel) en Peter van Alphen (direct rood) het ein de niet. VCK-Oostkapelle 1-1: Een vliegen de start voor VCK, want al na twee minuten stond de 1-0 op het scorebord. Een goede voorzet van Ronald Ovaa werd door Bouwen Legemate hard ingekopt. Uit een hoekschop kwam Oostkapelle weer langszij. VCK-keeper Joshua den Dolder taxeerde de bal ver keerd en Giacomo Wattel kon bin- nenkoppen. In de tweede helft probeerden beide ploegen nog wel, maar tot doelpunten leidde dit niet meer. Heinkenszand-Nieuwland 2-0: Nieuwland moest na achttien mi nuten al met tien man verder na dat Richard Jacobs zijn tweede ge le kaart had gekregen. Niet veel la ter werd er door de scheidsrechter een afkoelingsperiode ingelast. Hij gaf een vrije trap na een vermeen de terugspeelbal, maar het was een speler van de tegenpartij die de doelman bereikte. Dennis Blommaard opende meteen na de afkoelingsperiode de score voor Heinkenszand. In een slechte twee de helft werd het nog 2-0 via een aanval over vele schijven. Alex van Dongen was hiervan het eindsta tion. Arendskerke-De Meeuwen 1-1: In een stevige en leuke wedstrijd in een hoog tempo hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht. In de eerste helft was het betere van het spel van De Meeuwen en in de tweede helft was Arendsker ke de bovenliggende partij. Voor rust scoorde Robin Dek de 0-1 en na de rust zorgde Michel Harinck voor de 1-i-eindstand. Domburg-Hoedekenskerke 3-3: Na een minuut was Niels Otte de meest oplettende speler en strafte hij een verdedigingsfout van Dom burg meteen af, 0-1. Sander Wil- lemse schoot uit de rebound de ge lijkmaker binnen. Na rust was hij met een intikker verantwoordelijk voor de 2-1 en Maurice Bernard zorgde voor de 3-1. Hierna miste Domburg nog enkele grote kansen en een van richting veranderd schot van Jermo Stoel zorgde voor 3-2. Diep in de blessuretijd pakte Hoedekenskerke nog een punt dankzij de goal van Richard Uitter- hoeve. Veere-Bevelanders 2-1: In een ma tige eerste helft schoot Ricardo Te- lussa van Veere hard op de lat. Zijn ploeggenoot Robin de Rijke lukte het wel om een doelpunt te maken. Na een goede combinatie schoot Rene-Michel Gerritsen zijn ploeg naar 2-0. Voor Bevelanders lukte het Robin van de Moere om een doelpunt te maken, maar het bleef bij 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50