281 sport Willeboordse en Van Emden 'Koele' Gebrselassie voltooit trilogie STRIJD OM OLYMPISCH TICKET Judoka Elisabeth Willeboordse verliest in de finale van de Grand Prix van Amsterdam uitgerekend van concur rente Anicka van Emden. „Maar er is nog niks beslist." Federer begint jacht op record met zege Voetbalsters winnen EK-duel van Slovenië Menner De Ronde wint WB-kwalificatie Bekkenk is de beste in Beach Challenge NK-titel Van Assche met O&O Zwijndrecht Anjolie Engels-Wisse maandag 21 november 2011 28 Voor El/sobeth Willeboordse was haar zilveren plak de 28e wereldbekermedaille. Ze heeft nu 9 keer goud, 6 keer zilver en 13 keer brons. Anicka van Emden (rechts) heeft Elisabeth Willeboordse volledig in de tang in de finale van de Grand Prix van Amsterdam. foto Koen van Weel/ANP wmnmmmaam LONDON Roger Federer heeft zijn openings partij in de ATP World Tour Finals in Londen gewonnen. De als vier de geplaatste Zwitserse tennisser versloeg gisteren in groep B de Fransman Jo-Wilfried Tsonga in drie sets: 6-2 2-6 6-4. De andere te genstanders in de eerste fase zijn Spanjaard Rafael Nadal en de Ame rikaan Mardy Fish. Federer is in de O2 Arena op jacht naar zijn zesde titel in dit traditio nele eindejaarstoernooi met de top acht van het seizoen. Dat zou een record betekenen. Hij staat nu nog gelijk met Pete Sampras en Ivan Lendl, die ook ieder vijf keer zege vierde. GORICA De Nederlandse voetbalsters heb ben zaterdag de EK-kwalificatie- wedstrijd in en tegen Slovenië ge wonnen. Zonder de geblesseerde topscorer Manon Melis werd het 2-0. Kirsten van de Ven nam na een half uur de 1-0 voor haar rekening, Chantal de Ridder besliste het duel in de slotfase. Nederland gaat door de zege aan de leiding in groep 6. De ploeg van Roger Reijners verzamelde tien punten in vier duels. Servië is de eerste achtervolger met drie pun ten minder. STUTTGART Koos de Ronde heeft zaterdag tij dens de German Masters in Stutt gart de kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker vierspannen ge wonnen. De menner uit Zwarte- waal was in de finale bijna ander halve seconde sneller dan de Au stralische wereldkampioen Boyd Exell. Daarmee maakte hij zijn klei ne achterstand uit de eerste om loop goed. IJsbrand Chardon ein digde als derde. SCHEVENINGEN Mountainbiker Ramses Bekkenk heeft zaterdag voor de zesde maal op rij de Rabo Beach Challenge ge wonnen. Bekkenk deed over de tocht van Scheveningen naar Noordwijk en terug 1 uur 14 minu ten en 4 seconden. Alleen Bram Rood, ploeggenoot bij Mitsubishi, eindigde op korte af stand van de voorspelde winnaar. Stefan Vreugdenhil eindigde op ruim twee minuten als derde. Bekkenk was net hersteld van een elleboogbreuk. VELDHOVEN Turner Anthony van Assche heeft gisteren met O&O Zwijndrecht de Nederlandse titel voor teams ge wonnen. In Veldhoven kwamen de Sassenaar en zijn ploeggenoten tij dens de Nationale Team Cup tot een totaal van 247,75 punten Tweede werd TS Heerenveen, waar bij Epke Zonderland zijn eerste meerkamp sinds 2007 turnde, met 238,75. Het brons was voor de tur ners van Pax Haarlemmermeer 225,25. door Kosse Stegman NIJMEGEN - Zijn lichaamstempera tuur vlak na de finish van de Zeven- heuvelenloop lag iets boven de 38 graden. „Zó laag, dat hebben we nog nooit gemeten", vertelde Maria Hopman, hoogleraar aan de Nij meegse Radboud Universiteit. Win naar Haile Gebrselassie kon er giste ren smakelijk om lachen. „Mis schien is het wel iets te koud", grap te hij, doelend op zijn tegenvallen de tijd. De Ethiopiër won in Nijme gen voor de derde keer de wed strijd over vijftien kilometer, maar had graag harder gelopen dan 42.42. De ooizaak lag in de trage start van de voormalige wereldrecordhouder op de marathon. „Ik kreeg de tus sentijden door van mijn manager Jos Hermens en vroeg me af: wat is er aan de hand? Deze tijden liep ik in Berlijn tijdens de marathon, maar bij een race over vijftien kilo meter moet ik sneller zijn. Na de eerste vijf kilometer ben ik dus snel ler gaan lopen." Daar had de rest van de deelne mers geen antwoord op. Alleen de nummer twee van de wereld op de marathon, Vincent Kipruto, kon aanklampen. „Hij is een goede, ster ke loper", wist Gebrselassie. De ko ning van de glimlach was daarom enigzins verbaasd toen na 24 minu ten Kipruto moest lossen. Dat hij weer eens een belangrijke wedstrijd won, gaf hem een goed gevoel. Zeker nadat hij vorig jaar de marathon van New York niet uit liep en eind september moest afha ken tijdens de Berlijnse marathon. „Ik ben terug in vorm", wist hij. „De snelheid is er nog. Ik heb van daag geen last gehad van pijn of blessures. Alleen in het begin was ik wat stijfjes. Maar volgens mij is dat normaal bij deze temperatuur." Door zijn derde overwinning bij de 'Zevenheuvelen' is Gebrselassie nu mederecordhouder wat betreft het aantal titels. Ook Tonnie Dirks en de Ethiopiër Sileshi Sihine pakten driemaal de winst in Nijmegen. „Ik loop altijd om te winnen", maakte de tweevoudig olympisch kam pioen nog maar eens duidelijk. „Zelf bij trainingen of kleine wed strijden in Ethiopië wil ik de snel ste zijn. Tweede worden, accepteer ik niet, dan val ik liever uit." Over dat principe zal hij heen moe ten stappen tijdens de marathon van Tokio op 26 februari. Dan telt voor Gebrselassie slechts de tijd. Want alleen als hij zich bij de snel ste drie atleten uit zijn land schaart, gaat De Keizer van de lange afstan den nog één keer naar de Olympi sche Spelen. Anjolie Engels-Wisse was bij de Ze- venheuvelenloop de sterkste in de categorie D35. De Middelburgse liep een tijd van 54 minuten en 54 seconden. Opvallend was dat de winnares van de Kustmarathon, llonka van den Hengel, vier minu ten op haar moest toegeven. Tim Pleijte was de beste Zeeuw in Nijmegen met de twintigste plaats bij de senioren in 46.43. Michel Schrier had 47.21 nodig (25e). Zijn broer David noteerde een tijd van 53.03. Erwin Harmes werd 39e (49.36). Arjan Beije hielp zijn team van Post.nl aan de vierde plaats met 53.58. Sjaak Luteyn uit Oostburg pakte de derde plaats H50 in 53.09.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46