261 sport Ook sportieve John Guidetti breekt de ban voor Feyenoord op bezoek bij Vitesse Frustratie bij FC Twente groot na nieuw dieptepunt tegen Heracles Door twee fouten van doelman Kenneth Vermeer verspeelt Ajax de zege tegen NAC. In de Arena wordt het 2-2. Mist legt duel Excelsior-AZ lam maandag 21 november 2011 AJAX-NAC door Hans Leber ARNHEM - Met twee doelpunten en één assist heeft spits John Guidetti Feyenoord hoogstpersoonlijk uit de negatieve spiraal van drie verlo ren wedstrijden op rij gehaald. En tegelijkertijd stelde hij zijn trainer tevreden. De negentienjarige Zweedse huurling van Manchester City scoorde tot gisteren in Arn hem tegen Vitesse (0-4) slechts uit penalty's. „Als ik er 25 in schop met strafschoppen vind ik het ook goed hoor, mij maakt het niet uit." Ze hadden Guidetti in de spelers groep zelfs een beetje gedold, na zijn twee penalty's tegen VW Venlo op. 16 oktober, zei aanvoer der Ron Vlaar gisteren. „Maar dit is natuurlijk prettig voor John. Dat het even loopt, dat de stop er uit lijkt te zijn." De Zweed zelf wilde na de wed strijd het het Gelredome aller minst toegeven dat het gebrek aan een velddoelpunt hem dwars had gezeten. „Ik heb altijd vertrouwen in mezelf" Toch gaf zijn trainer, Ronald Roeman, de laatste weken in de media aan dat Guidetti 'meer moet brengen', zoals dat heet. Nou ja... ik heb gigan tisch veel respect voor de manager, ik luister naar hem. Net als naar mijn vader, mijn vrienden, mijn vriendin... die neem ik allemaal se rieus. Koeman zal waarschijnlijk ook meer van me eisen omdat hij weet dat ik het in me heb. Dat het er is. Dus ik begrijp hem wel." Met een bekeken schot vanaf zo'n vijftien meter opende de spits de score al in de vierde minuut. Na dat een vrije trap van Jordy Clasie in de 32e minuut onaangeraakt het doel in kruiste, frommelde Guidet ti vlak voor rust de 0-3. Hij reageer de attent nadat Otman Bakkal van dichtbij op Vitesse-doelman Piet Velthuizen was gestuit. Voor de Arnhemmers zat de wed strijd er na die treffer op. En voor voor Nicky Hofs zeker. De oud-Feyenoorder werd door zijn coach John van den Brom in de rust aan de kant gehouden omdat hij met zijn hand had uitgehaald naar Jerson Cabral. „Ik kreeg geel, maar het was eigenlijk rood", gaf door Dick Sintenie AMSTERDAM - Toen Frank de Boer zaterdagavond na het dure punten verlies tegen NAC (2-2) nog maar eens werd gevraagd naar de be stuurlijke crisis bij Ajax zei de trai ner: „Ik heb nu wel wat anders aan mijn hoofd." Want ook de sportieve malaise bij de Amster damse club houdt aan en dat baart De Boer uiteraard meer zorgen dan het gekonkel in de achterka mertjes. Ajax is dit seizoen kam pioen van de gelijke spelen (zes maal in dertien duels) en raakt steeds verder achterop in de titelra ce, een koers die voor de huidige kampioen misschien al gelopen is. Eigenlijk was er voor Ajax tegen NAC tot de 85e minuut geen vuil tje aan de lucht, al verprutste de thuisploeg in een stadion vol Jo- han Cruijff-aanhangers in de twee de helft wel érg veel kansen. Met doelpunten van Miralem Sulejma- ni (36e minuut) en invaller Derk Boerrigter (84e) leken de zaken ge daan. Niemand die op dat mo ment kon bevroeden dat een tame lijk weerloos NAC nog twee keer zou scoren. De Boer: „Deze uitslag past misschien in de roerige perio de die Ajax doormaakt, maar niet bij het beeld van deze wedstrijd." Keeper Kenneth Vermeer had zijn ploeg voor de deceptie kunnen en moeten behoeden. Eerst liet hij een houdbare inzet van Santi Kolk onder zijn lichaam doorglippen en vier minuten later tastte hij mis bij een vallend schot van ex-Ajacied Robbert Schilder. Vermeer stond ver uit zijn doel en dat werd hem in dit geval noodlottig. Tegen FC Utrecht (6-4 nederlaag) creëerde de Ajax-goalie vooral chaos met zijn zwakke uittrappen, maar zaterdag schoot hij plotseling tekort op twee van zijn sterkste punten: techniek en reflex. Drie seizoenen geleden trad Ver meer bij Ajax voor het eerst kort stondig uit de schaduw van Maar ten Stekelenburg, die kort voor een Uefa-Cupwedstrijd tegen Olympique Marseille door trainer Marco van Basten genadeloos naar de reservebank werd verwezen. Het duurde echter tot augustus van dit jaar - na de verkoop van Stekelenburg aan AS Roma - voor dat Vermeer eerste keus werd in de Arena. Zijn prestatiecurve ver liep tot nog toe van voldoende tot heel goed, maar die lijn kreeg dus de laatste twee duels een opvallen de afwijking. Afgaande op de woorden van De Boer hoeft Vermeer niet bang te zijn dat hem morgen tegen Olym pique Lyon hetzelfde lot wacht als Stekelenburg destijds in Marseille. Maar als de trainer dat vertrouwen opgeeft, moet er heel wat gebeu ren wil hij nog op zijn schreden te rugkeren. Zo lijkt het uitgesloten dat Mounir El Hamdaoui onder De Boer nog in het eerste elftal van Ajax voet balt. „Dat boek is dicht," zei De Boer aan het begin van de compe titie. Zelfs nu Kolbeinn Sigthórsson, Siem de Jong en Dmi try Bulykin - hij viel tegen NAC uit met een kuitspierblessure - aan de kant staan, zal de trainer zoe ken naar andere mogelijkheden om de centrale spitspositie te be zetten. Zaterdag hij de oplossing in Nicolas Lodeiro, de kleine, be weeglijke middenvelder die bij Ajax vooral vanwege langdurige blessures nog niet veel heeft ge speeld. De Uruguyaan toonde zich tegen NAC een behendig spitsje en hij leek Ajax met twee assists zelfs aan de broodnodige zege te helpen. „Nicolas heeft het uitste kend gedaan," vond De Boer. „Maar of hij dit ook kan tegen Lyon durf ik niet te zeggen, die ploeg sla ik hoger aan dan NAC." hij nadien toe. Cabral had de bal aan de zijlijn met zijn knie een paar keer hoog gehouden, wat Hofs later „respectloos" noemde. Met het vertrek van Hofs leek ook het venijn uit héél Vitesse verdwe nen. De ploeg deed er in de twee de helft niet veel meer aan, zeker niet nadat Sekou Cissé er na voor bereidend werk van Guidetti 0-4 van had gemaakt. De Arnhem mers wezen beschuldigend naar de rol van arbiter Bas Nijhuis, die warrig en in het voordeel van Feye noord zou hebben gefloten. Een geïrriteerde Van den Brom werd er voor naar de tribune gestuurd, maar het ware verstandiger als de ploeg het eigen arbeidsethos tegen het licht zou houden. John Guidetti wilde na afloop niet alle lof toegezwaaid krijgen. „Dit is het collectief dat heeft gewonnen. Feyenoord heeft een geweldige groep, binnen en buiten het veld. We hebben een enorm potentieel en dat is er vandaag uitgekomen, op alle posities. We moeten zien dat we dit vasthouden, hier zelfver trouwen uit halen." Voor Koeman, die zijn keuze voor Miquel Nelom en Sekou Cissé be vestigd zag door een puike wed strijd van de twee, bewees het ook dat zijn ploeg veel voetbal in huis heeft. Nederlagen bij Go Ahead Eagles (2-1), FC Groningen (6-0) en thuis tegen NEC (0-1) lagen de ploeg zwaar op de maag. „Dat we soms te veel achteruit spelen is dus nergens voor nodig, zie je van daag." En voor zijn spits Guidetti was de coach vooral blij. „Dit is heel lekker voor John." John Guidetti schiet op het doel van Vitesse. De Feyenoord-spits was twee keer trefzeker in het duel met de ploeg uit Arnhem. foto Joep Leenen door Fardau Wagenaar ALMELO - Een harde vloek, een klap tegen de deur en woorden van irritatie en ongeloof De spe lers van FC T\vente waren zaterdag avond lang in de veronderstelling dat de winst tegen Heracles Alme lo binnen was, maar een moment van onachtzaamheid bracht ver in blessuretijd de gelijkmaker (r-i) en de Twentse woede. De frustratie golfde na afloop door de groep. Waarom ging het mis? Waarom lukte het niet om de 1-0 voorsprong vast te houden? „Het is mentaal, dit gebeurt te vaak", zei Ola John. „We moeten scher per worden", vonden ook Leroy Fer en Peter Wisgerhof. „De knop moet om." Weer twee punten ver loren en weer verder verwijderd van de nummer één positie. Het gat met AZ wordt zo steeds groter. Emir Bajrami, pissig: „Vorig jaar speelden we bij De Graafschap in gelijk. Dat was ook zo'n dag waar je aan het einde van het seizoen met buikpijn aan terugdacht. Had den we die wedstrijd gewonnen, dan waren we kampioen gewor den... Maar we gaan er vanuit dat er nog niets is verloren. Het is te vroeg om op te geven." Douglas stuift voorbij. De verdedi ger van FC Twente heeft geen zin om te stoppen voor een analyse van de derby. „Ja, ik ben boos. Moet ik blij zijn dan?" En weg is de oerwinnaar. De jarige Wisgerhof (32) scoorde het enige TVventse doelpunt, maar miste ook een enorme kans. „Het had een mooie verjaardag kunnen worden, nu sta ik hier met een rot gevoel. Het zit 'm denk ik in de de tails. Die ene corner, die ingooi die beter moet, de kans die niet ge mist mag worden." Ola John: „Om er doorheen te komen, moeten we hier samen over praten. In de tweede helft ging het wel beter, maar we lieten Heracles komen en dat moet je niet doen. Daar is die ploeg veel te goed voor." De aanval ler oogt rustig, maar in zijn hoofd stormt het. ,,Ik heb net heel hard gevloekt." Het duel tegen Heracles luidde het begin in van een reeks die op 22 december wordt afgesloten met het bekerduel tegen PSV. Het sei zoen duurt daarna nog lang, maar kent nu al te veel dieptepunten. Bajrami: „Elk team heeft wedstrij den waarvan je achteraf denkt: dat had beter gemoeten. Wij hebben die momenten alleen wel heel vaak." ROTTERDAM - De wedstrijd tussen Excelsior en AZ is gisteren na een helft afgelast wegens mist. Het zicht op Woudestein was bij de af trap om 16.30 uur nog redelijk, maar naarmate het donker werd zagen de spelers steeds minder. Scheidsrechter Kevin Blom be sloot in de rust bij een stand van 0-0 de strijd te staken. „Voor me zelf was het nog wel te doen, maar mijn assistenten zagen bijna niets meer. Ook de spelers en de trai ners waren het met me eens", ver klaarde Blom zijn beslissing. Het is nog onduidelijk of de wed strijd in zijn geheel wordt overge- speeldAZ-trainer Gertjan Verbeek zou morgen al willen spelen. Kop loper AZ was in de eerste helft de betere ploeg, voorzover dat te zien was. Goede kansen waren echter niet besteed aan Pontus Wern- bloom en Simon Poulsen. KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANiDUMP.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44