Na afloop Jazz-a-Delic 141 zeeland Dertien levensredders gehuldigd in Hulst Alleen ervaren rotten op Uuleklap, Aardenburg begint klap-academie Belasting Zuilen op Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad gaan volgend jaar weg almanak Jazz-a-Delic trok zaterdag 1600 bezoekers naar Snowbase, het Metal Core-festival van stichting De Hoekse Rakkers in Hoek zo'n 150, twee heel verschillende muziekstijlen en bezoekers. maandag 21 november 2011 door Harmen van der Werf hulst - Mensen die in nood verke ren, helpen. Wie doet dat nog? In elk geval dertien Hulstenaren heb ben dit gedaan. Ze kregen zaterdag middag in het stadhuis van hun ge meente als blijk van waardering een speciale bokaal uitgereikt, plus een bos bloemen. Een voorval eerder dit jaar was de aanleiding voor de bijzondere ac tie. Brusselaar Freddy Gazan (86) was het leven gered door de Hul- sterse restauranthoudster Yvonne de Jager. Gazan vroeg de gemeente of zij iets voor Yvonne kon beteke nen. Burgemeester Jan-Frans Mul der pakte dit op. Na de huldiging van Yvonne kwamen er brieven binnen bij de gemeente, met de boodschap 'ik ken ook zo'n soort levensredder'. Hulst heeft vervolgens een oproep geplaatst om niet-professionele le vensredders aan te melden. Met als gevolg dat Mulder zaterdag der tien inwoners van zijn gemeente mocht toespreken en eren. „Wel licht helpt het ook zowel slachtof fers als hulpverleners de gebeurte nissen te verwerken." door Frank Cijsel CADZAND - De zuilen op Boule vard de Wielingen in Cadzand Bad verdwijnen volgend jaar. Dat deelde wethouder Jan Schaalje vrij dagavond mee tijdens de jaarverga dering van de dorpsraad Cadzand. De zuilen worden na het toeristen- seizoen verwijderd. In Cadzand-Bad zijn veel bouwac tiviteiten gaande. De zuilen staan het bouwverkeer in de weg en zijn een gevaar voor de verkeersveilig- Tip? redactie@pzc.nl Het was een zonnige najaarszater dagmiddag in Middelburg, ideaal voor een voetbalwedstrijd tussen een gevleugelde groen-witte damesploeg en hun Middelburgse tegenstander. Bij de warming-up werd geconsta teerd dat het veld vol hobbels en bob bels zat. Reden voor de trainster van de groen-witten om te informeren of er op het andere veld gespeeld kon worden. Na wat heen en weer ge praat mocht dit. Totdat op het laat ste moment een ietwat geïrriteerde man de trainster kwam vertellen dat het toch niet kon. De reden? Iets met veldbelasting en sparen van de gras mat. Waarop één van de groen-wit ten (een 'nieuwe') aan haar trainster vroeg: „Hoeveel bedraagt de veldbe lasting in Middelburg eigenlijk?" TWEE STIJLEN Adrie de Bruijne slaat zijn arm om zijn redder Etienne van Acker, nadat bur gemeester Mulder (achter) de laatste heeft gehuldigd, foto Mark Neelemans Etienne van Acker (67) uit Kloos- terzande was de allereerste die naar voren mocht komen. Hij red de Axelaar Adrie de Bruijne (73) door hem te reanimeren na een hartstilstand op een tafeltennis toernooi in Sas van Gent. „Ik ben hem er eeuwig dankbaar voor, evenals mijn vrouw Nel die me als therapeute heeft geholpen er weer goed bovenop te komen", vertelde De Bruijne. De andere gehuldigden zijn Jordy Baert uit Kloosterzande, Michael Wentzler uit Heikant, Jef de Boeij uit Ossenisse, Jos Boon uit Hulst, Anton Burm uit Hulst, Greet Fer- mont-van Gassen uit Hulst, Elly Van Gaever-Heck uit Clinge, Vi vien van Geertruij uit Clinge, Peter Ivens uit Hulst, Danny Luijcks uit Clinge, Robert Schal- kens uit Hulst en Jo Wentzler uit Hulst. De hulpacties waarbij zij be trokken waren, liepen uiteen van reanimaties, het stoppen van een slagaderlijke bloeding, het redden van een blind hondje van de ver drinkingsdood tot het aan de kant zetten van de lijnbus Hulst-Breda bij Antwerpen, nadat de chauffeur onwel was geworden. door Harmen van der Werf De verwachtingen zijn hooggespannen. Gaan de organisatoren van Jazz-a-Delic, hét fun- ky-dance event van Terneuzen, het weer waarmaken? Jens Pauw heeft er alle vertrouwen in, laat hij zaterdag al vroeg op twitter weten. „Jazz-a-delicwordt gouden avond", voorspelt hij op de inter netsite. Alexander Raas en Kevin Tange zijn dan nog met een grote groep vrijwilligers bezig om skihal Snow base tot in de puntjes aan te kle den. „Maandag zijn we begonnen. We hadden donderdag al klaar kunnen zijn, maar we willen alles perfect hebben." Alexander en Ke vin zijn geen 'zesjes'-figuren, ze gaan voor een tien. Jazz-a-Delic, ooit knus en klein be gonnen in Porgy 8c Bess, is uitge groeid tot een mega-event. Het dance-feest is 'the place to be'. Niet alleen voor jongeren, blijkt als om negen uur de deuren van Snowbase opengaan. Ook 'oudere jongeren', veertig- en vijftigplus sers, latep zich de party met top- dj's en live muziek niet ontglip pen. Ze hebben nogal eens kaart jes van bedrijven die Jazz-a-Delic sponsporen. Ondernemers doen dat niet zo maar. Ze willen jongeren aan de streek te binden. Paul Verdurmen, directeur van De Feyter Group in Terneuzen, is zo'n ondernemer. Hij geniet zaterdagavond. Van de mu ziek - die opvallend goed klinkt in de betonnen bak die Snowbase toch is - én van de vele leden van 'zijn' dub die er in herkenbare zwarte t-shirts rondlopen. Zijn club is jongerenplatform Rootzz, dat is opgericht om Zeeuws-Vlaam- se studenten met 'gezellige' activi teiten betrokken te houden bij thuis. Nou, dan hebben Verdurmen en Rootzz een goede ambassa deur gevonden in Jazz-a-delic. Wie je ook spreekt zaterdagavond, stu dent of niet, jonger of wat ouder, ze zijn stuk voor stuk apetrots dat het muziekfestijn Terneuzen op de kaart zet. William Hamelink staat rond half tien buiten in de kou in de aanzwel lende rij wachtenden. „Iedereen komt hier. Het is ook het enige gro te feest in Terneuzen." Sandra lan- se is al binnen. Ze staat op 'het bal kon', de enige plek waar gerookt mag worden. „Dat zo'n festival in Terneuzen slaagt, is fantastisch." Organisatoren Alexander en Kevin hebben van te voren wel in hun rats gezeten. De minimum-leeftijd is opgeschroefd van 16 naar 18 jaar. „Je hoeft dan niet meer binnen te controleren of ze alcohol mogen." En omdat ze een vierde ruimte mochten gebruiken, kon het aantal kaartjes omhoog van 1200 naar 1600. Kevin en Alexander hadden echter niks te vrezen. De verkoop verliep als vanouds razendsnel. En de reacties op twitter waren zon dag na afloop ook als vanouds, met veel uitroeptekens. Rik: Don diablo is the man! ttfiickingvet'. Gruwelijke jazz a delic! Helemaal los hierop! Mattanja: Kapot, maar wat een top avond!! Hanneke Kools: Ooooh het was ge weldig, volgend jaar weer! www.pzc.nl heid. Voorgesteld werd de zuilen niet verloren te laten gaan, maar straks bij de aan te leggen jachtha ven een markante plek te geven. Herinrichting van Boulevard de Wielingen is pas aan de orde na oplevering van de vele bouwwer ken. De gemeente zal wel op korte termijn de veiligheid verbeteren bij de tijdelijke toegangsweg naar Noordzee Résidence aan de Lange Strinkweg. Straatverlichting ont breekt, waardoor het vooral in het donker gevaarlijk is. De nieuwe Zeeuws-Vlaamse metalband Bullcreek, met ex-leden van Collatoral-Damage, Mindlink en Burial, scoor de zaterdagavond op het jaarlijkse Metal-Core festival in het dorpshuis van Hoek. mammmmmammmmBBsammmmuammm door Frank Cijsel AARDENBURG - Het Uulehat genoot vrijdag en zaterdag aan de voora vond van het carnaval in de zaal van 't Zonnetje met volle teugen van vijf uuleklappers in de spre- kerston. Opvallend genoeg, alle maal ervaren rotten. Henk van Sprundel beet het spits af in de rol van Jort Souterrain. Hij had zich verdiept in de vergrijzing en onderzoek gedaan om Aarden burg aantrekkelijk te maken voor mensen met een dikke portemon nee. „Aardenburg moet het Blari- cum van de Lage Landen wor den!" Hij. presenteerde met de no dige zwier zijn plan. Zo stelde hij voor de Weststraat om te bouwen tot de PC-straat. En een hockey en golfclub is hard nodig. De politieke perikelen uit de ge meente waren uit de buuts ver dwenen. Wel was er de aandacht voor behoud van het voormalig stadhuis aan de Markt. Peter de Vrieze als bijzonder opsporings ambtenaar ging er van uit dat stad huis-actievoerder Jan de Ridder toch zijn standbeeld krijgt in het Uulehat. Henny Ginneberge als ouwe vent en Rudi Meijler als Herman de Blijker hadden hun buut door spekt met knappe moppen. De ver rassing kwam van de verstokte vrij gezel Germen Modde, die optrad als bruidegom. Hij zou trouwen, maar de bruid kwam toch niet op dagen. „Dat betekent wel een regle mentaire 5-0 overwinning voor mij." Modde stak tot slot de draak met het publiek. „Ik heb jullie een worst voorgehouden en jullie ap plaudisseren er nog voor ook." De carnavalsvereniging zoekt voor volgend jaar nieuw, jong en en thousiast uuleklaptalent. In maart begint een cursus tonpraten, de Uuleklapademie. Naar verluidt hebben zich al zes kandidaten aan gemeld. De toekomst van de Uule klap lijkt verzekerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38