'Onze hulp blijft nog Eerbetoon Gary Moore 141 zeeland Anneke zorgt al 35 jaar voor haar partner HELP OEKRAÏNE Vierde transport hulpgoederen vertrekt deze week naar Uitleg over regelingen aanvullende bijstand Van Bach tot Beatles in de Nicolaaskerk Volle fles limonade van viaduct op auto gegooid Goed resultaat actie Stichting Onyame Donateurs KNRM in zonnetje gezet JUWELIER MINDERHOUD Genieten van honderden treintjes Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - 'Still got the Blues' staat ongetwijfeld op de speellijst en is de grote doorbraak geweest van de dit jaar plotseling overle den gitarist Gary Moore. De mu ziekliefhebbers kennen hem ook anders. Gary Moore is begonnen in bands als Skid Row, Coloseum 11 en het bekendere Thin Lizzy. De formatie MooreBlack brengt zater dag 3 december een eerbetoon aan de gitaarheld in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. In twee lange sets worden songs vertolkt uit de Thin Lizzy periode, de hardrock periode en de blues periode.. Kaar ten kosten 13 euro in de voorver koop en zijn online te verkrijgen via www.epsproductions.nl en bij het Arsenaal Theater. De zaal gaat om 20.30 uur open en kaarten kos ten dan 15 euro. door Frank van Cooten De vrijwilligers van Help Oekraïne uit Reimerswaal delen bij de grens van dit voormalige Oostblo kland wel eens kleine geschenkjes uit aan douaniers en andere ambte naren. Geen geld, maar wel choco lade en een voedselpakketje. „Dat is hier in Nederland wel eens moeilijk uit te leggen. Maar als we dit niet doen, bereiken we niets. Dan komen de hulpgoederen veel te laat op de plaats van bestem ming. Soms moet je een beetje schipperen. Iedereen doet het. An ders bereik je niets in dat land", zegt secretaris Adrie de Bruine van Help Oekraïne. De loods aan de Houtkade in Goes staat vol met hulpgoederen. Drie grote vrachtwagens werden zater dagmorgen geladen met de spul len, bestemd voor de regio rond om Tsjernobyl, de plek waar zich midden jaren negentig een van de grootste kernrampen voltrok. „Het is nog steeds een vergeten gebied. Wij zijn de enige Hollandse hulp organisatie die daar nog komt. Dat is nog steeds hard nodig. De men sen hebben niets en leven in ar moede." Help Oekraïne is in 1996 opge- HEINKENSZAND - Het was zaterdag voor de ware liefhebber weer smullen geblazen in De Stenge in Heinkenszand. In de diverse kraampjes wachtten honderden modeltreinen op een nieuwe eigenaar. De Zeeuwse treinmodel- bouwruilbeurs was al weer voor het 22e jaar. Om de pas verworven loc uit te testen was er een testtafel. foto Frank van Cooten maandag 21 november 2011 door Frank van Cooten KATS - Anneke van der Linde-de Regt en Paul Geldof zijn respectie velijk mantelzorger en vrijwilliger van het jaar van de gemeente Noord-Beveland geworden. Wethouder Cees van der Weele maakte dat zaterdagmorgen be kend tijdens een ontbijt in de Zeeuwse Rozentuin in Kats. De gemeente bood de vrijwilligers en mantelzorgers dit ontbijt aan als een blijk van waardering. Ne gentig vrijwilligers schoven aan. „Dat is ongeveer tien procent van het aantal vrijwilligers en mantel zorgers in onze gemeente. Het doet me deugd dat mensen de moeite hebben genomen van het ontbijt gebruik te maken", aldus Van der Weele. De gemeente beseft volgens de wethouder heel goed dat vrijwilli gers en mantelzorgers belangrijk zijn voor de Noord-Bevelandse sa menleving. Daarom is er jaarlijks een activiteit om deze groep bij zondere inwoners te bedanken. Anneke van der Linde-de Regt kreeg de prijs omdat ze al 35 jaar voor haar partner zorgt die op jon ge leeftijd chronisch ziek werd. Paul Geldof is een van de coördina toren van de warme maaltijdvoor ziening Tafeltje Dekje. Ook is hij onder meer al jaren actief binnen de muziekvereniging Apollo. BIEZELINGE GOES FNV Bondgenoten en FNV Bouw houden morgenmiddag een thema bijeenkomst over de speciale rege lingen voor aanvullende bijstand vanuit de gemeente. Kaderleden zoeken voor de mensen die op het bestaansminium zitten uit op wel ke regelingen zij in hun gemeente een beroep kunnen doen. De bij eenkomst in hotel Terminus in Goes begint om 14.00 uur. KORTGENE In de Nicolaaskerk in Kortgene treedt donderdag het 'Klezz-ensem- ble' uit Zierikzee op. De kerk die bekend staat om haar goede akoes tiek, wordt gevuld met Zeeuwse klarinetklanken. Van Bach tot Beat les, van Vivaldi tot Queen en musi cals. Het ensemble staat onder lei ding van Hans Hest, en telt twintig personen. Het concert in de kerk begint om 19.30 uur. HOEK Vanaf een viaduct over de Wester- scheldetunnelweg bij Hoek is zater dagavond rond kwart over elf een volle fles limonade op een bene den passerende auto gegooid. De fles trof de wagen van een 66-jari- ge automobilist uit Heinkenszand. De Zuid-Bevelander reed in de rich ting van de tunnel. Zijn auto raakte licht beschadigd. De politie vraagt getuigen contact op te nemen via 0900-8844. Automobilisten die ach ter de Zuid-Bevelander reden, heb ben mogelijk iets gezien, hoopt de politie. De actie voor Onyame in de Mozes- kerk in Biezelinge heeft zaterdag 6.963,23 euro opgebracht. Burge meester Stapelkamp gaf het start sein voor deze actie. Onyame is een Ghanese stichting die onder meer geld bij elkaar brengt voor microkredieten voor vrouwen in het noorden. De stichting is heel blij met de in zamelingsactie in Biezelinge. HANSWEERT Tien trouwe donateurs van het KN RM reddingsstation Hansweert kre gen zaterdag een rondleiding over het terrein. Vier van hen werden onderscheiden door burgemeester Huisman van Reimerswaal. Zij zijn al vijftig jaar donateur van de red- dïngmaatschappij. Behalve een kor te rondgang over het terrein gin gen ze mee met de reddingboot Jan van Engelenburg. MEEST CELEZEN 1. Imtech schrapt banen in Goes. 2. Storing ZeelandNet. 3. Lintje voor vrijwilligers. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 I WESTKAPELLE ARNEMUIDEN Vrijwilligers van Help Oekraïne laden de vrachtwagens vol met hulpgoederen voor de mensen in Tsjernobyl. www.juwelierminderhoud.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32