Zeeland PZC Borsele loopt te snel met renovatie Brand legt dak van woning in de as Belasting BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 13 14 GEMEENTEHUIS Fracties willen eerst antwoord op vragen alvorens belsuit te nemen over plan almanak Zie ginds komt de zeilboot 'Onze hulp blijft nog steeds hard nodig' Anneke zorgt al 35 jaar voor haar partner Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Maandag 21 november 2011 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Besluitvorming over de renovatie van het gemeen tehuis in Heinkenszand door de ge meenteraad wordt zo goed als ze ker uitgesteld tot januari. IEr zijn nog te veel vragen over on der meer de financiering en de te treffen maatregelen. „Het is mooi dat er een nieuw plan op tafel ligt dat met een investering van 2,7 mil joen euro een stuk goedkoper is dan eerdere plannen, maar er zijn nog vragen waar we eerst ant woord op willen hebben", zegt fractievoorzitter Ad Schenk van het CDA. De gemeenteraad is onlangs geïn formeerd over de renovatieplan nen. Alle fracties zijn overtuigd van de noodzaak. Het gemeente huis voldoet niet aan de arbo-ei- sen, het dak is lek en in de zomer is het er veel te warm. En de uit straling is gedateerd. Het college wil de gemeenteraad volgende maand een besluit laten nemen over de renovatie. „Maar dat is wel heel erg snel", vindt Schenk. „Is het bedrag wel vol doende om de klimaatproblemen in het gemeentehuis aan te pak ken en is het wellicht mogelijk duurzame maatregelen te treffen zoals het gebruik van aardwarmte en zonnepanelen." Schenk vreest dat het voorstel vol gende maand niet kan rekenen op een raadsmeerderheid. Hij vraagt in een brief aan de fractievoorzit ters het voorstel in januari te be handelen. De meeste fracties steu nen het voorstel van Schenk. „Na tuurlijk moet er iets gebeuren, maar dit lijkt een overrompelings techniek van het college. Het gaat veel te snel", vindt Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). „Ik ben niet zo enthousiast. De rekening komt toch bij de burgers terecht," Ook SGP/ChristenUnie en PvdA hebben nog veel vragen. „Hoe hard is die 2,7 miljoen euro", vraagt Kees Weststrate (SGP/ChristenUnie) zich af „En zijn de maatregelen voldoende voor de komende dertig jaar? Maar we moeten na jaren praten zeker in januari het besluit ne men." Ook Arno Witkam (PvdA) wil duurzame maatregelen terug zien in de renovatie. „Ik ben het met het CDA eens dat we een wel overwogen besluit moeten nemen. Nu ligt er opeens een concreet voorstel. We mogen alleen kiezen uit de kleur tegeltjes. Dat is wat kort door de bocht." Tip? redactie@pzc.nl THOLEN - Een hevige brand heeft het dak van een woning aan de Vis- straat 2 in Tholen grotendeels in de as gelegd. Niemand raakte gewond. Bewoners van direct omliggende woningen in de Visstraat en de Hoogstraat werden door de politie geïnformeerd over de brand en als daar behoefte aan was opgevangen in het cafetaria De Smulhoek. Vrijdagnacht rond 02.45 uur kwam de melding binnen dat er een schoorsteenbrand was uitgebroken aan de Visstraat 2. Hierop werd de brandweer van Tholen gealar meerd. Bij aankomst bleek een wo ning vol rook te staan. Dat was re den voor de brandweer om op te schalen naar middelbrand. Bewo ners werd ook gevraagd ramen en deuren te sluiten, omdat er weinig wind stond en de rook bleef han gen in de straat. De brand woedde onder de kap van de woning en ver oorzaakte op de eerste verdieping veel rookontwikkeling. De brand sloeg niet uit. De brandweer be streed het vuur zowel van binnen uit als aan de buitenkant van het huis. Het redvoertuig van de brand weer Roosendaal werd er bijgeroe pen voor assistentie. Dakpannen werden verwijderd om de brand te kunnen blussen. Rond 04.30 uur werd het sein brand meester gege ven. Het dak is behoorlijk bescha digd. Een stukje straat voor de wo ning werd afgezet in verband met dakpannen en 'puin' op straat. Het was een zonnige najaarszater dagmiddag in Middelburg, ideaal voor een voetbalwedstrijd tussen een gevleugelde groen-witte damesploeg en hun Middelburgse tegenstander. Bij de warming-up werd geconsta teerd dat het veld vol hobbels en bob bels zat. Reden voor de trainster van de groen-witten om te informeren of er op het andere veld gespeeld kon worden. Na wat heen en weer ge praat mocht dit. Totdat op het laat ste moment een ietwat geïrriteerde man de trainster kwam vertellen dat het toch niet kon. De reden? Iets met veldbelasting en sparen van de grasmat. Waarop één van de groen-witten (een 'nieuwe') aan haar trainster vroeg: „Hoeveel bedraagt die veldbe lasting in Middelburg eigenlijk?" j^Pglg GOES - Het was zaterdag een drukke dag voor len. Zoals in Goes waar de Sint onder grote voor de Stichting Goes Promotie het feest klaasfeest werd gehouden. De schimmel van Sinterklaas en zijn zwarte pieten. Zijn agenda belangstelling werd ontvangen door kinder- hield in de Goese binnenstad. In Heinkens- de Sint had even vrijaf in Heinkenszand. Hij zat bomvol. Want hij werd verwelkomd in di- burgemeester Emma Bareman. Het was voor zand was een grote optocht van het gemeen- zat in een rijtuig, begeleid door de muziekver- verse gemeenten op de Bevelanden en Tho- de zesde keer dat Comité Heerlijk Avondje tehuis naar De Stenge waar een groot sinter- eniging. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31