in Burghsluis te komen Dansen voor een plekje bij het NK Burgh-Haamstede gaat AED's in kaart brengen zeeland 115 'Speeltoestellen op vernieuwd parkeerterrein' Bouw grootste sluis ter wereld GERARD s" TMC EEN WARE WOONHAPPENING OP DE GOESE WOONBOULEVARD maandag 21 november 2011 door Joeri Wisse BURGH-haamstede - Bij verschillen de verenigingen, bedrijven en in- itellingen in Burgh-Haamstede is :r één te vinden, een AED. Zo'n prtschokapparaat kan het leven edden van iemand die een hart- tilstand heeft gehad, maar dan is et wel van'groot belang dat in :n noodsituatie bekend is waar e apparaten te vinden zijn. jet Hein Kolkman van de Dorps- ad Burgh-Haamstede is er na tig speurwerk achter gekomen it er veel meer apparaten in en n het dorp te vinden zijn dan t hij vooraf dacht. „Er is wel een website waar de locaties van AED's kunnen worden gemeld, maar daar staat maar een klein deel op." Daarom roept Kolkman particulieren en bedrijven op om de locatie van een AED aan hem door te geven. Dit kan leiden tot een compleet overzicht dat gepu bliceerd kan worden op lijsten en op internet. Ook gaat de Dorpsraad onderzoe ken op welke manier vrijwilligers een cursus kunnen volgen om het reanimeren met een AED te leren. De locaties van de apparaten kun nen per mail aan Piet Hein Kolk man worden doorgegeven via aed@dorpsraadburghhaamstede.nl TMC Bergen op Zoom (0164) 27 44 66 TMC Goes (0113) 22 41 16 www.tmcwoonwinkels.nl burgh-haamstede - Een groep om wonenden van het parkeerterrein tussen de Kriekemeet, Scheeps werfstraat en Boomwei in Haam stede wil dat een hoekje van het terrein wordt ingericht als speel plaats voor jonge kinderen. In het wijkje is nu nog nergens speelruimte te vinden. Tegelijker tijd met de opknapbeurt van het parkeerterrein, die gepland staat voor april volgend jaar, zou er mooi een stukje kunnen worden gereserveerd voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 8 jaar. De Dorpsraad Burgh-Haamstede neemt de suggestie mee in overleg met de gemeente Schouwen-Dui- veland. antwerpen - In Antwerpen (Zeeuws-Vlaamse Scheldekant) start vandaag de bouw van 's we relds grootste sluis, de Deurganck- doksluis: 500 meter lang, 68 meter breed; groter dan de Berendrechts- luis. Kosten: 340 miljoen. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Kim Leeders doet auditie voor een plek in een demonstratieteam van dans studio Moves in Goes. foto Willem Mieras door Frank van Cooten goes - In de dansstudio van Mo ves in Goes deden zaterdag 27 kan didaten uit heel Zeeland auditie voor een felbegeerde plek in een van de demonstratieteams van de ze landelijke keten van dansstu dio's. Volgens Naomi Vos, docente en ei genaresse van Moves in Goes, zit er veel talent in Zeeland. Haar stre ven is om met een echt Zeeuws team mee te gaan doen aan de Ne derlandse kampioenschappen Hip Hop. De dansstudio is ook gespe cialiseerd in onder meer break- en streetdance. „Dat is ook een van de redenen waarom veel jongens bij ons de les sen volgen. Jongens vinden break- en streetdance cool." De kandidaten verschenen zater dag een voor een voor de jury, alle maal docenten van Moves. De een was duidelijk zenuwachtiger dan de ander. Menig kandidaat moest de zorgvuldig ingestudeerde mo ves overdoen omdat ze of niet te vreden waren of dé herinnering even kwijt waren. De juryleden deden er alles aan de kandidaten op hun gemak te stel len. „Maar je ziet aan alles dat er veel talent is in Zeeland." Moves opent in januari een vesti ging in Terneuzen in het gebouw van het ROC Westerschelde. het kielzog van de Pieten loopt hij al zwaaiend langs de vele honder den kinderen, ouders en opa's en oma's die op de haven Sinterklaas opwachten. Veel kinderen hebben vooral aan dacht voor de Pieten die met jute zakken vol lekkers als eersten de haven oplopen. Met twee handen opgehouden als een kommetje, een van huis meegenomen plastic tas of een omgekeerde pietenbaret staan ze klaar om een dosis strooi- goed te innen. Als Sint even na één uur het po dium bestijgt wordt hij eerst officieel welkom geheten door één van de Pieten die alvast vooruit was gereisd. „Geef Sinterklaas een applausje!", zegt hij enthousiast. Pas bij het tweede verzoek stijgt er echt een warm applaus op uit de menigte en is het voor Sint tijd om de kinderen toe te spreken. „Wat ik altijd zo fijn vind, is dat het hier altijd zulk lekker weer is. Ik weet nog dat het vorig jaar ook al zo lekker zonnig was." De Goedheiligman heeft al een vermoeden wat hem straks te wachten staat. „Gaan we weer met z'n allen met het treintje door het dorp rijden?" Uit een enthousiast 'jaaaaa' van de aanwezige kinderen blijkt dat ook zij weten hoe de in tocht van Sinterklaas steevast wordt gevierd in Burgh-Haamste de. Na het zingen van nog een Sin- terklaasklassieker blikt een Zwarte Piet alvast vooruit naar het slot van de intocht. „Straks zie ik jullie allemaal in De Schutse om een feestje te bouwen!" Voor het echter zo ver is, neemt Sinterklaas nog even de tijd om kinderen een handje te geven en cadeautjes zoals tekeningen in ont vangst te nemen. Niet alleen de kleintjes op de schouders van va ders popelen om hem een handje te geven. Aan het eind van de rij kinderen die Sinterklaas aan de an dere kant van het dranghek per soonlijk willen begroeten staat ook een groep jonge dames. Getooid met mini-mijters staan ze hem op te wachten. Gelukkig, Sint blijkt niet de beroerdste. Een paar seconden later kijkt hij in de came ralens van een iPhone en laat zich als een voetballer of zanger om ringd door de 'hulpsinten' fotogra feren. Leuk voor Facebook, als Sin terklaas dat heeft tenminste. binnen", klinkt het uit de stuur hut waar een oplettende Piet een oogje in het zeil houdt. Zodra de reddingsboot wat zach ter vaart, overstemmen de kinde ren op de kade het geluid van de motoren en zingen de Pieten al snel 'Zie ginds komt de stoom boot' mee met het toegestroomde publiek. De knechten die over een pietendiploma beschikken rennen naar de voorsteven of klimmen op het dak om de kinderen met hun kunsten te begroeten. Vanwege het lage water besluit de schipper van de Koopmansdank aan de steiger aan te leggen, zodat de kindervriend uit Spanje geen halsbrekende toeren hoeft uit te halen om aan wal te komen. In De Pieten vertonen hun kunsten op de Koopmansdank. -, Jk .,3 -V Sinterklaas heet alle kinderen van Burgh-Haamstede welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27