Zelfs met laag water weet Sint Hizeeiai Domburg wil predikaat 'badplaats' binnenhalen Babyochtend over boekjes en spelletjes iNTOCHT KNRM biedt helpende hand bij intocht Goedheiligman JUWELIER MINDERHOUD Volle fles limonade van viaduct op auto gegooid Van Bach tot Beatles in de Nicolaaskerk Rotte achter fornuis tijdens Scaldis Fair Containers in brand gestoken in Zierikzee maandag 21 november 2011 ZIERIKZEE In de bibliotheek van Zierikzee kunnen ouders van baby's tussen de 3 en 12 maanden woensdag te recht om alles te weten te over spel letjes en boekjes voor baby's. The rapeute Lukkie Zijlstra vertelt welk speelgoed het best geschikt is voor de allerkleinsten. De bibliotheek laat zien wat er allemaal te leen is op dit gebied. Ook worden de ouders voorgelicht over hoe ze hier het beste mee om kunnen gaan. De bijeenkomst is tussen 10.00 en 11.30 uur. Opgeven aan de balie of telefonisch via 0111-414548. door Joeri Wisse Bijna hadden de kinde ren van Burgh-Haam- stede het dit jaar zon der cadeautjes moeten stellen. Met Pakjesboot 12 was de Goedheiligman onder weg naar Burghsluis, maar al snel blijkt dat het zaterdagmiddag veel te laag water is om het haventje binnen te varen. Gelukkig zijn de vrijwilligers van de KNRM bereid om Sinterklaas een handje te helpen. Met red dingsboot Koopmansdank bren gen de redders ruim twintig Pie ten, een lading pepernoten en een heleboel cadeautjes van de Noord zee naar Burghsluis. Dat de Koopmansdank een héél ander vaartuig is dan de oude Pak jesboot, blijkt wel zodra de boot de Roompotsluis uitvaart. Onder in grommen de motoren die vol gens de opstappers van de KNRM samen zo sterk zijn als tweedui zend Amerigo's. Met een gangetje van dertig knopen gaat het naar Burghsluis. Als na een enerverend vaartochtje het haventje in beeld komt, min dert de Koopmansdank vaart. Bijna betekent het dat de kinderen op de kade straks genoegen moe ten nemen met natte en zoute pe pernoten, want door de afnemen de snelheid stroomt het zeewater in een rap tempo over het achter dek. „Snel, alle pepernoten naar foto's Ronald den Dekker EIGEN REPARATIE-ATELIERS J Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 1' WESTKAPELLE ARNEMUIDEN K www.juwelierminderhoud.nl HOEK Vanaf een viaduct over de Wester- scheldetunnelweg bij Hoek is zater dagavond rond kwart over elf een volle fles limonade op een bene den passerende auto gegooid. De fles trof de wagen van een automo bilist (66) uit Heinkenszand. Die reed in de richting van de tunnel. Zijn auto is licht beschadigd. De po litie vraagt getuigen contact op te nemen via 0900-8844. Automo bilisten die achter de Zuid-Bevelan der reden, hebben mogelijk iets ge zien, hoopt de politie. KORTGENE In de Nicolaaskerk in Kartgene treedt donderdag het 'Klezz-ensem- ble' uit Zierikzee op. De kerk die bekend staat om haar goede akoes tiek, wordt gevuld met Zeeuwse klarinetklanken. Van Bach tot Beatles, van Vivaldi tot Queen en musicals; het pro gramma is gevarieerd en bestrijkt diverse genres. Het ensemble staat onder leiding van Hans Hest, en telt twintig personen. Het concert in de Nicolaaskerk be gint om 19.30 uur. GOES De voormalige televisiekok Eric Rotte staat na tien jaar afwezigheid weer achter het fornuis. Dat ge beurt vrijdag in de Grote Kerk van Goes waar hij op het horecaplein diners verzorgt voor gasten van het lifestyle-event Scaldis Fair. Rotte maakt gerechten samenge steld uit regionale producten en vergezeld van wijnen door gast- sommelier Petra de Boevere uit Breskens. De vierde editie van Scal dis Fair is donderdag, vrijdag en za terdag. TROOST VAN BERK Ali Pankow las op het juiste moment de nieuwe bundel van Marjan Berk: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Dankzij de vrijwilligers van de KNRM kon Sinterklaas zaterdag toch met zijn Pieten Burghsluis aandoen. domburg - Domburg wil weer te rug in de tijd. De periode van dok ter [ohan Gregor Mezger en de ku rende adel in- het Badpaviljoen. Maar dan op een positieve, eigen tijdse manier. Het stadje zou zich als wellness- en vitaliteitsbestemming moeten profileren, vindt het Veerse college van B en W. Van oudsher heeft de badplaats de naam van kuuroord. Strand, zilte, frisse lucht en zee zijn bekende kuurelementen. De potentie heeft Domburg in ieder geval, blijkt uit onderzoek van Im puls Zeeland. Met het vernieuwde predikaat 'Bad' kan Domburg de grandeur van vroeger combineren met moderne faciliteiten en behan delingen. Wellness is immers een groeiende markt. Zowel voor de gast die ontspanning zoekt als voor degene die meer de zorgkant zoekt. Aan de Badstatus zitten internatio nale criteria vast. Het college wil die ciriteria de komende jaren ver der uitwerken en invulling geven in een zogenoemd bidboek. Dat wordt vervolgens getoetst door de European Spa Association. De kos ten van die uitwerking bedragen 160.000 euro. De gemeente betaalt een ton. De rest wordt bijgepast door de ondernemersvereniging en impuls Zeeland. zierikzee - In Zierikzee zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag lie den actief geweest die diverse con tainers in brand hebben gestoken. Rond half twee werd de brand weer gealarmeerd over een bran dende papiercontainer op de Gast huisboomgaard. Tijdens het blus sen werd de brandweer gealar meerd door een voorbijganger die even verderop een schuurtje in brand zag staan aan de Mossel boomgaard. Omdat de brandweer er vroeg bij was en de gewekte be woners het schuurtje konden ope nen, werd de brand snel geblust. Het vuur was ontstaan doordat de rolemmers naast het schuurtje in brand waren gestoken. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26