Drank verwoest vooral IQ meisjes Ten Have gelooft in combinatie Cruijff-Van Gaal Echtpaar komt om bij ongeval in Middelburg lllllllllllllllll NIEUWS GETIPT VOOR U PZC Smullen en spelen? comazuipen Kinderen keuren musea 2 en 3 6 en 7 8 MAANDAG 21 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 278 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN Grijs en rustig herfstweer, 11 Toekomst poppodia vraagt bredere blik TON vanaf nu verder zonder Verdonk Tahrirplein toneel van geweld DEN HAAG - Het aantal meisjes dat als gevolg van drank met een co ma in het ziekenhuis terechtkomt, is de afgelopen jaren onrustbarend gestegen. Hun IQ_ gaat door het veelvuldig drankgebruik aanzien lijk harder achteruit dan bij jon gens. Bijna de helft van de meisjes scoort na een alcoholvergiftiging twee schoolniveaus lager. Inmiddels worden er jaarlijks nog maar iets meer jongens dan meis jes met een alcoholvergiftiging in het ziekenhuis opgenomen. Het af gelopen jaar ging het in totaal om 648 personen tussen twaalf en achttien jaar. Dat is ruim een der de meer dan in 2009. De cijfers staan in het boek 'Alco hol en onze kinderen' van kinder arts Nico van der Lely en kin derpsycholoog Mireille de Visser. Het verschijnt woensdag. Van der Lely voorspelt dat het niet lang meer zal duren voordat de eerste Nederlandse jongere zich dood drinkt. In de VS is dat al gebeurd. De auteurs constateren dat Neder landse jongeren nu al jarenlang tot de grootste drinkers van Europa behoren en vinden dat het verbod op alcohol moet worden verhoogd van zestien naar achttien jaar. ALm pagina 4 en 5: opvoeden gaat niet samen met drank LEIDEN - Kinderen kunnen vanaf afgelopen zater dag zelf musea inspecteren, via de website Mu- seuminspecteurs.nl. De eerste veertien museumin- pecteurs van ons land gingen op onderzoek uit in Naturalis te Leiden (foto). Gewapend met inspec teurspullen en een inspectielijst namen de kers verse inspecteurs het natuurhistorisch museum letterlijk onder de loep. Bij het openbaar maken van de rapporten kwam Naturalis goed uit de verf. Met een dikke 9 als eindcijfer. Vooral op de te doen-factor scoorde het museum goed. Mu- seuminspecteurs.nl is in het leven geroepen door ANWB Explorers en de Nederlandse Museumvere niging. Uit alle inspectierapporten op Museumin- specteurs.nl volgt per provincie een winnaar. Het museum dat landelijk de meeste punten heeft, krijgt de titel 'Beste Kidsproof-museum 2012'. foto Gerald van Daalen/ANP wmtrnsmmmmmammmam 'hiwwmim ui HHtWHiMliimini will AMSTERDAM - Steven ten Have, voorzitter van de raad van commis sarissen van Ajax, gelooft nog steeds in een combinatie van Louis van Gaal en Johan Cruijff. „We willen aan het werk met de beste mensen. Iedereen moet nu professioneel zijn, Ajacied zijn." Ten Have voorziet daarbij een wat andere rol voor Cruijff, die nu zit ting heeft in de rvc. Hij formuleer de zijn standpunt op de volgende manier: „Er hoeft niet gekozen te worden. We willen met twee ico nen van de club verder. Van Gaal als algemeen directeur, Cruijff in een wat andere rol. Daarop heb ben we ingezet." Cruijff ziet niets in de plannen van Ten Have. Gisteren zegde hij tijdens een bijeenkomst van de le denraad van Ajax het vertrouwen in de raad van commissarissen op omdat die zonder diens medewe ten Van Gaal als nieuwe algemeen directeur hebben benoemd. pagina 25: moddergevecht in de Arena door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Een Middelburgs echtpaar is gistermiddag om het le ven gekomen door een verkeerson geluk op een zebrapad in Middel burg. Het paar werd geschept door een auto, bestuurd door een 64-ja- rige Middelburger. De zwaarge wonde slachtoffers overleden op weg naar het ziekenhuis. Het dodelijk ongeval gebeurde om streeks 14.15 uur op het zebrapad op de Looijerssingel. De automobi list verklaarde het overstekende echtpaar niet gezien te hebben. De laagstaande zon kan daarvan mo gelijk de oorzaak geweest zijn. De automobilist is aangehouden. Er bleek geen sprake te zijn van al coholgebruik bij de man. De politie wilde gisteren de identi teit van de slachtoffers nog niet be kendmaken, omdat nog niet alle fa milieleden waren ingelicht. De Looijerssingel werd tot onge veer 17.00 uur afgesloten voor tech nisch onderzoek. Er werden onder meer remproeven gedaan. De politie is op zoek naar getuigen van het fatale ongeval. Ook wil de politie graag spreken met mensen die eerste hulp hebben verleend. Hen wordt verzocht te bellen met 0900-8844 of zich te melden op een politiebureau. Comazuipers moeten verplicht alcoholcursus volgen reageer op www.pzc.nl reacties: 421 Opgroeiende kinderen hebben ook meesters nodig eens 8% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 ItiWMBB38 „8 "711688 555530" Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in de 20 regionale dagbladen van NRP media en Wegener Media (bereik 44 miljoen lezers) E:info@nrp.nl Ja dat kan! Spaar nu voor 50% korting op puzzels en spellen van Jumbo met Friesche Vlag Vla en Pap. of win elke dag een spellenpakket ter waarde van 160.-! Meer weten? www.frieschevlag.nl/vers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1