3,25% De wethouder SCHINKEl .^ADVIESGROEP RegioBank* Niet meer standplaatsen op Veerse minicampings Start bouw grootste sluis ter wereld 1 JAAR RENTEVAST Eric Rotte weer achter fornuis bij Scaldis Fair TMC EEN WARE WOONHAPPENING OP DE GOESE WOONBOULEVARD GERARDM Lezing over botanische tuin van TU Delft Volle fles limonade van viaduct op auto gegooid Vervanging brug bij Rammekenshoek ANTWERPEN - In het Antwerpse ha- ckdoksluis: 500 meter lang, 68 me- vengebied (Zeeuws-Vlaamse Schel- ter breed en dieper dan de Beren- dekant) start vandaag de bouw van drechtsluis op de rechter-Schelde- 's werelds grootste sluis, de Deurgan- oever. Kosten 340 miljoen. I F1NANCIËI tel. 0118 4644 5 E DIENSTVERLENERS Onderdeel van Schirkei Adviesgroep infö@schlnkeladviesgroep.nl j www.schinkeladviesgroep.nl GOES - De voormalige televisiekok Eric Rotte staat na tien jaar afwe zigheid weer achter het fornuis. Dat gebeurt vrijdag in de Grote Kerk van Goes waar hij op het ho- recaplein diners verzorgt voor gas ten van het lifestyle event Scaldis Fair. Rotte maakt gerechten samen gesteld uit regionale producten en vergezeld van wijnen door gast- sommelier Petra de Boevere uit Breskens. De keuken van restau rant De Korenbeurs ondersteunt Eric Rotte tijdens zijn kooksessies. Rotte voorziet zijn kookkunsten li ve van commentaar. De vierde edi tie van Scaldis Fair is donderdag, vrijdag en zaterdag. www.tmcwoonwinkels.nl Op de 165 huidige minicampings in de gemeente Veere zijn nu in totaal 3015 plaatsen vergund. Het negatieve sausje moet af van kleinschalig kamperen. We moeten trots zijn op onze minicampings. Die zijn uniek en geliefd. Toerisme is een belang rijke pijler onder de Veerse economie. René Molenaar verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl maandag 21 november 2011 Staatsbosbeheer gaat de brug over de kreek in het bos van Ramme- kenshoek bij Ritthem vervangen. De brug verkeert nu in matige staat. Dat betekent dat vanaf van daag slechts een deel van de wan delroute door het bos gelopen kan worden. Vanaf het fort is het tijde lijk niet mogelijk naar de parkeer plaats aan de Rammekensweg te lo pen en vice versa. Staatsbosbeheer gaat er vooralsnog van uit dat de nieuwe brug in de eerste week van december klaar zal zijn. SEROOSKERKE Pieter van Mourik geeft vandaag een lezing in De Zandput in Seroos- kerke, op uitnodiging van de afde ling Walcheren van Groei en Bloei. Van Mourik is rondleider in de bo tanische tuin van de TU Delft en co-auteur van het boek 'Van Plant tot Techniek'. In zijn voordracht belicht hij de boeiende wereld van de planten van de botanische tuin, hun ver schijning en hun toepassingen. De lezing begint om 20.00 uur. Slaaphuisjes op het strand bij Westduin. foto Lex de Meester Het aantal standplaatsen op minicampings in Veere wordt niet uitgebreid. Op de 165 bestaande minicampings zijn er ruim 3000 standplaatsen. Omdat niet alle toegekende stand plaatsen gebruikt worden, is er nog ruimte voor 47 plaatsen. Een nieuwe minicamping kan straks in één keer de maximale 25 standplaatsen krijgen. Het college van B en W wil verder dat op iede re minicamping een aantal plek ken voor permanente kampeer middelen wordt toegestaan. Niet alleen voor stacaravans, maar ook trekkershutten, lodges, tipi's en boerenbedtenten. Met een maxi mum van twintig procent van het totaal aantal plaatsen. Het onderscheid tussen gewoon- en kleinschalig kamperen blijft. Winterkamperen blijft voorbehou den aan reguliere campings, want het seizoen voor minicampings loopt van 1 maart tot 15 november. Het begrip reëel agrarisch bedrijf verdwijnt als toetsingscriterium. In plaats daarvan komt de eis dat een minicamping gevestigd moet zijn op een hectare agrarisch bouwvlak, met aangrenzend vier hectare landbouw. De gemeente Veere wil Icomend seizoen twee of drie terreinen openstellen waar in kampeer auto's overnacht kan worden. Het gaat om een proef van twee jaar. Aan de hand van de resultaten wordt bekeken of en hoe de regel geving voor het overnachten in campers moet worden aangepast. Slapen op het strand moet, als het aan de Stichting Strand Exploitatie Walcheren ligt, in nog meer huis jes kunnen. Twintig extra in Vrou wenpolder en twintig in Dom burg. De gemeente stelt onder meer als voorwaarde dat minstens vier huisjes per stranddeel ge schikt moeten zijn voor rolstoelen en voor gasten met een beperking. HOEK Vanaf een viaduct over de Wester- scheldetunnelweg bij Hoek is zater dagavond rond kwart over elf een volle fles limonade op een bene den passerende auto gegooid. De fles trof de wagen van een 66-jari- ge automobilist uit Heinkenszand. De Zuid-Bevelander reed in de rich ting van de tunnel. Zijn auto raakte licht beschadigd. De politie vraagt getuigen contact op te nemen via 0900-8844. Automobilisten die ach ter de Zuid-Bevelander reden, heb ben mogelijk iets gezien, hoopt de politie. RITTHEM JhH) Henders Hazel TMC Bergen op Zoom (0164) 27 44 66 TMC Goes (0113) 22 41 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15