3 i,r, f*,mm Veere moet gast koesteren 141 zeeland Proefdansen voor een plekje bij NK Hip Hop •3 m Sinterklaas op tournee langs Walcherse dorpen Domburg wil de Badstatus verwerven Vlissingen promoot duurzaam bosbeheer ssai Veere's gemeenteraad krijgt een flinke portie toeristische nota's en voorstellen te verwerken. Van kleinschalig kamperen tot een officiële badstatus voor Domburg. 2H23 JUWELIER MINDERHOUD maandag 21 november 2011 iii 111 iiimiiMi rrtm-rrrrrrrmr— door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Sinterklaas heeft za terdag een groot aantal Walcherse dorpen bezocht. Traditiegetrouw trok zijn bezoek een grote schare kinderen, met in hun kielzog ouders en grootouders. De Walcherse tour van de Sint be gon in Zoutelande. Daar moesten de kinderen hem eerst zoeken om dat hij de tijd vergeten was en nog boodschappen moest doen. Uitein delijk werd Sinterklaas gevonden in de buurtsuper. In Oost-Souburg werd de goedhei ligman uitgebreid binnengehaald. Zijn bezoek begon met een groot Sintfeest op de Kade. In Vrouwenpolder moesten de kin deren te hulp schieten. Daar raak te Sinterklaas met zijn pakjesboot aan de grond. De Pieten stuurden een fles met een brief met 'help' naar de kust, die door de kinderen gevonden werd. Sint en zijn Pie ten konden daardoor veilig aan land gebracht worden. In strandpa viljoen Breezand was er vervol gens een zoektocht naar 'Hollands next Piet'. Ook Westkapelle, Koudekerke, Domburg, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland kregen be zoek van de Sint en zijn Pieten. Middelburgs burgemeester haalde zijn ambtsketting weer uit de kast voor zijn verwelkoming van Sinter klaas in Arnemuiden. Tot groot plezier van de aanwezige kinde ren, want hoog bezoek moet ook door een belangrijk iemand ont vangen worden. Maar de Sint, de gekke Pieten en het strooigoed ble ken toch veel aantrekkelijker dan de burgervader. Want: 'Die heb ben we al vaker gezien joh'. GOES - In de dansstudio van Mo ves in Goes deden zaterdag 27 kan didaten uit heel Zeeland auditie voor een felbegeerde plek in een van de demonstratieteams van de ze landelijke keten van dansstu dio's. Volgens Naomi Vos, docente en ei genaresse van Moves in Goes, zit veel talent in Zeeland. Haar stre ven is om met een echt Zeeuws team mee te gaan doen aan de Ne derlandse kampioenschappen Hip Hop. De dansstudio is ook gespe cialiseerd in onder meer break- en streetdance. „Dat is ook een van de redenen waarom veel jongens bij ons de lessen volgen. Jongens vinden break- en streetdance cool." De kandidaten verschenen zater dag een voor een voor de jury, alle maal docenten van Moves. De een was duidelijk zenuwachtiger dan de ander. Menig kandidaat moest de zorgvuldig ingestudeerde mo ves overdoen omdat ze of niet te vreden waren of de herinnering even kwijt waren. De juryleden de den er alles aan de kandidaten op hun gemak te stellen. Moves opent in januari een vesti ging in Terneuzen in het gebouw van het ROC Westerschelde. Reparatie en onderhoud, vakkundig en vertrouwd Bitted 17 -• TStaat 1*» -i if cft'O ^OCMe Dorpsplein 14, Aagtekerke *0118- 581306 www.leojoossetweewielers.nl BBKföfêSttiHB8888H8 TOERISME Sinterklaas en zijn Pieten begonnen de rondreis langs Walcherse dorpen za terdagochtend in Zoutelande. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Over een ding is wethou der René Molenaar heel duidelijk: „We moeten af van het ne gatieve imago van kamperen bij de boer. Toerisme is voor Veere heel belangrijk. Kleinschalig kamperen is daar een onderdeel van. Daar moeten we trots op zijn. We moe ten onze gasten koesteren." In de kadernota kleinschalig kam peren van het Veerse college wordt dan ook snel duidelijk dat moeilijke zaken als 'kwaliteitsplan nen' en begrippen als 'reëel agra risch bedrijf - het grote struikel blok in het huidige beleid- verdwij nen. De gemeenteraad buigt zich in december over de nota. Maar niet alleen kleinschalig kam peren komt aan de orde. Ook cam pers en slaaphuisjes komen op het bord van de raad. De raadsleden moeten zich buigen over een voor stel van het college van B en W voor een proef om twee tot drie terreinen open te stellen voor over nachtingen met campers. Een pi- lot van twee jaar om te kijken of en wat er moet veranderen aan de huidige regelgeving. Want, zo zegt Molenaar: „Er komen steeds meer campers naar Veere. Om het pro bleem van wildkamperen het hoofd te bieden en de campers in de gemeente te houden, is dit no dig." Waar die terreinen komen, is nog niet duidelijk. De uitbreiding van het aantal slaaphuisjes op het strand staat ook op de agenda. Stichting Strandexploitatie Walcheren wil extra huisjes; 20 in Domburg en 20 bij Vrouwenpolder. Die ruimte is er, weet Molenaar. Het college ziet dan ook geen bezwaar. Een ander onderwerp waar het col lege zich hard voor wil maken is de badstatus van Domburg. Well ness en vitaliteit zijn daarbij sleu telwoorden. Het predikaat Bad, een soort merknaam of keurmerk, moet met name meer Duitse toe risten naar de badplaats lokken. Weiness is een groeiende markt en ondernemend Domburg wil daar ook graag op inspelen. Al met al een flink brok toerisme dat de raad moet verteren. „Het zijn zaken die geen uitstel meer kunnen hebben, die moeten afge rond worden", verklaart Molenaar. „Wij willen ons als gastvrije ge meente duidelijk profileren." Domburg wil weer terug in de tijd. De periode van dokter Johan Gregor Mez- ger en de kurende adel in het Bad paviljoen. Maar dan op een positie ve, eigentijdse manier. Domburg zou zich als wellness- en vitaliteitsbestemming moeten profileren. Van oudsher heeft de badplaats de naam van kuuroord. Strand, zilte, frisse lucht en zee zijn bekende kuurelementen. De potentie heeft Domburg in ieder geval, blijkt uit onderzoek van Im puls Zeeland. Met het vernieuwde predikaat 'Bad' kan Domburg de grandeur van vroeger combineren met moderne faciliteiten en behan delingen. Wellness is immers een groeiende markt. Zowel voor de gast die ontspanning zoekt als voor degene die meer de zorgkant zoekt, in de vorm van (geestelijke) revalidatie bijvoorbeeld. Maar aan de Badstatus zit een aantal interna tionale criteria vast. Het Veerse col lege van B en W wil die ciriteria de komende twee jaar verder uit werken en invulling geven in een zogenoemd bidboek. Dat wordt vervolgens getoetst door de Euro pean Spa Association. De kosten van die uitwerking bedragen 160.000 euro. Daarvan komt ruim een ton voor rekening van de ge meente. De Domburgse onderne mersvereniging draagt ook bij, evenals Impuls Zeeland die tevens de helpende hand zal bieden. door Frank van Caoten KAPELLE - De gemeente Vlissingen heeft besloten voortaan alleen nog maar hout- en papierproducten uit duurzaam beheerd bos in te ko pen. Andere Zeeuwse gemeenten die dat ook gaan doen zijn Kapelle, Terneuzen en Hulst. Zij hebben al- levier de Zeeuwse Beleidsverkla ring Duurzaam Bosbeheer onderte kend. Anders dan de gebruikelijke FSC keurmerkconvenanten, die door overheden en woningbouwvereni gingen zijn ondertekend, verkla ren deze gemeenten hiermee niet exclusief naar één keurmerk te vra gen, maar meerdere keurmerken te accepteren als bewijs voor het kenmerk van duurzaam bosbe heer. Europese aanbestedingswetgeving staat niet toe dat overheden naar één keurmerk verwijzen. Het on dertekenen van de beleidsverkla ring is ook een bewuste keuze van de vier gemeenten om duurzaam bosbeheer zo breed mogelijk te be vorderen. De vier gemeenten kunnen nu meer hout en papier duurzaam in kopen omdat ze niet in een mono polie van één keurmerk zijn gevan gen. EIGENREPARATIE-ATELIERS^ Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14