zeeland 127 Christien van een heel ver verleden Provincie ijvert nog niet voor vlonder door Zwin 'Plan geeft woonwijk een zetje' Wijnhandel Herman feliciteert de winnaar van de Boost 2011 Show turnvereniging met thema 'musicals' Forse buit bij inbraak huis aan Boogschutter zaterdag 19 november 2011 'Onze vaste klanten in het café zijn heel divers. Dat zie je vooral op de zondagmiddag. Dan is er jeugd, maar tref je hier ook mensen aan van in de tachtig.' 'Wat het geheim van dit café is? De sfeer en natuurlijk een vriendelijk woord voor de klanten. Mensen moeien hier echt naar ons toe komen. Dat moet je blijven waarderen.' Christien en Danny Buysrogge staan tien jaar achter de toog van hun café In 't Zicht der Schelde in Paal. Dat vieren ze dit weekend met een groot feest. foto's Peter Nicolai door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - De provincie wil zich nog niet actief inzetten voor de komst van een vlonder door het toekomstige, vergrote na tuurgebied Het Zwin. Eerst wordt gekeken hoe de nieuwe situatie zich straks ontwikkelt. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van statenlid Francois Babijn (Partij voor Zee land). Die pleit voor zo'n voetver binding tussen Cadzand-Bad en Knokke-Heist, onder meer omdat de afstanden tussen die plaatsen straks flink groter wordt. Boven dien zou het Het Zwin toegankelij ker maken. Volgens GS is eerder, in gesprekken met overheden en instanties die betrokken zijn bij de uitbreiding van het natuurgebied, uitgebreid over een mogelijke vlon derverbinding gesproken. Een be sluit daarover wordt pas genomen als de nieuwe situatie duidelijk is. Zo zou het mogelijk zijn dat de geul straks, net als nu, bij laag wa ter kan worden overgestoken. De provincie verzekert Babijn ver der dat de veiligheid van de zee dijk aan Vlaamse kant straks ook verzekerd is, en dat het fietspad over de nieuwe Zwindijk het hele jaar open blijft en dus niet afgeslo ten wordt in het broedseizoen. Wij zijn steeds op zoek naar oude bijzondere wijnen paul@hermanwines.nl WIJNHANDEL HERMAN B.V. WESTSTRAAT 6 AXEL Tel. 0115-561860 info@hermanwines.nl FIJNE BIJZONDERE WIJNEN SINDS 1929 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een wijkestafette met tal van activiteiten voor tal van doelgroepen door tal van organisa ties en bewoners; het is het ultie me voorbeeld van samenwerking om de leefbaarheid in een woon wijk een zetje te geven. In de Terneuzense wijk Oudeland- se Hoeve gaat dat gebeuren. Op 28 november wordt met een bazaar in basisschool De Stelle de aftrap gegeven voor een activiteitenreeks, waar educatie, ontspanning en pre ventie centraal staan. Op tl februa ri wordt de serie afgesloten met de heropening van het verbouwde buurthuis De Hoeve. De estafette is een van de vele voortvloeisels van een leefbaar heidsplan voor de wijk, dat door woonstichting Clavis, de gemeen te Terneuzen en vertegenwoordi gers van wijkorganisaties is opge steld. Doel: de leefbaarheid in de wijk vergroten, onder meer door probleemgedrag in een vroegtijdig stadium te signaleren of, nog be ter, voor te zijn. Ook voor de wij ken Triniteit en Lievenspolder is zo'n plan gemaakt. Clavis presenteerde deze handvat ten gistermiddag aan alle belang hebbenden. Wethouder Cees Lief- ting van de gemeente Terneuzen refereerde nog eens aan de oor sprong van de leefbaarheidsplan nen. „Er kwam geld vrij voor zoge noemde Vogelaarwijken, oftewel achterstandswijken. Die hadden wij niet in Zeeland, maar we had den wel wijken waarover wij ons zorgen maakten. Daar zijn deze plannen een uitvloeisel van. Dat een wooncorporatie en gemeente dit samen oppakken, werd in Zee land als revolutionair ervaren. Ter wijl het zo hoort, want ook een woningverhuurder heeft baat bij een leefbare wijk." TERNEUZEN Terneuzens gymnastiek- en turn vereniging E.M.M. geeft vanavond in sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen vanaf 19.00 uur een uitvoering met als thema 'mu sicals'. Alle groepen van E.M.M. ver zorgen op muziek uit een musical en met bijpassende kleding en schmink een optreden. Entree vol wassenen 3,50 euro, kinderen tot 12 jaar 2,50 euro, tot en met vier jaar gratis. OOSTBURG Bij een inbraak in een woning aan de Boogschutter in Oostburg heb ben dieven behoorlijk wat spullen meegenomen. De inbraak vond tus sen donderdagochtend acht uur en donderdagavond kwart voor tien plaats. De dieven zijn de woning zo goed als zeker binnengekomen door een raam open te breken. De buit bestond uit fotoapparatuur, computerapparatuur, een deel van een muntenverzameling en siera den waarvan de waarde bij de poli tie niet bekend is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75