'Drukte sluizencomplex acceptabel' Zeeland PZC I s Ongeluk N61 bij Hoek Cress wint jubileumeditie Boost Zeeuws-Vlaanderen 26 en 27 30 en 31 ONDERZOEK Provincie vindt ingrijpen om filevorming aan rand van Terneuzen tegen te gaan niet nodig ZEEUWS-VLAANDEREN Wij STIKKEN VAN HET WERK! GEEF Jij ONS LUCHT? ISTIMEWA Zaterdag 19 november 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl .c azsmm msmm 3söï msm&m Een café met de sfeer van een heel ver verleden Containerterminal hoort in groter plan door Raymond de Frel TERNEUZEN - De provincie Zeeland neemt geen maatregelen om de fileproblematiek in de spitsuren op het sluizencomplex in Terneu zen te verminderen. Uit onderzoek blijkt dat in de spits tijden automobilisten slechts enke le minuten vertraging kunnen op lopen in plaats van de veronder stelde tien tot twintig minuten. Daarom vindt de provincie het, in samenspraak met de gemeente Ter- neuzen, niet nodig om structurele veranderingen in de verkeerssitua tie aan te brengen. Het vergroten van de huidige capaciteit van de ro tondes bij het busstation en ter hoogte van Dow en de Wester- scheldetunnel is daarvoor een te kostbare zaak. De verkeerssituatie verandert bo vendien na oplevering van de Sluiskiltunnel medio 2015. De ver wachting is dat er dan geen sluip- verkeer meer is tussen Terneu- zen-zuid en de sluizen. Ook de mogelijke realisatie van een nieu we zeesluis speelt mee in de over weging om niet op korte termijn in te grijpen. De verkeerssituatie rond de sluizen wordt dan ook on der de loep genomen. Er wordt wel gekeken naar diverse kleine maatregelen ter verbetering van de doorstroming. Gedacht wordt aan de aanleg van aparte rijstroken voor rechtdoorgaand ver keer of afslaand verkeer op het slui zencomplex. Ook wordt bekeken of met beperkte ingrepen de door stroming op de twee rotondes kan worden verbeterd. Het onderzoek is gedaan na alar merende berichten van onder meer de Kamer van Koophandel en de Brabants-Zeeuws Werkge verskring (BZW), die stelden dat de opstoppingen schadelijk zijn voor de economie. In samenwer king met de Verkeersinformatie dienst meet de provincie sinds maart 24 uur per dag de verkeers bewegingen op en rond de slui zen. Daarbij worden de autopassa ges langs een aantal meetpunten bij drukte vergeleken met de passa ges zonder filevorming. Ook is ver voersbedrijf Veolia om ervaringen gevraagd en gingen onderzoekers ter plaatse kijken. Zij signaleerden dat de ochtend spits tussen 7.45 en 8.15 uur een piek kent, waarbij enkele minuten vertraging van de reistijd kan op treden. In de avondspits, tussen 16.45 en 17.30 uur, doet zich een soortgelijke situatie voor. De 24- uursmetingen gaan nog door tot en met maart 2012. In het onder zoek zijn 'incidenten', zoals recen telijk het onderhoud aan de sluis bruggen, niet meegerekend. ELEKTRO zie vacatures op www.istimewa.nl HOEK - De N61 is tussen Hoek en De Braakman gisteren van 14.45 tot 19.30 uur afgesloten geweest na een ernstig ongeval. Een vrachtau to en vier personenauto's kwamen met elkaar in botsing tussen Hoek en de Braakman. Twee personen raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een 44-jarige vrouw uit de gemeente Sluis zat bekneld en moest door de brand weer bevrijd worden. Zij is met rugklachten opgenomen. Een 41-ja- rige Axelaar had nekklachten, maar mocht na onderzoek weer naar huis. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Applaus is altijd een prima graadmeter bij een wed strijd. Gisteravond in het Schelde- theater in Terneuzen bleek dat op nieuw bij de binnenkomst van de drie genomineerden voor de Boost-award 2011 van de Juniorka mer Zeeuws-Vlaanderen. Wim Buysschaert van het in oven- bouw gespecialiseerde bedrijf Cress BV uit Breskens kreeg direct de meeste handen op elkaar. Hij moest zich toen nog aan de volle zaal presenteren, evenals zijn 'con currenten' Willem de Jonge van in ternetplatform VanBourgondië.eu in Terneuzen en Bianca Janssen van persoonlijk adviesbureau Bril- janS uit Philippine. Jort Kelder, bekend van het tijd schrift Quote en televisie, praatte de boel aan elkaar, als 'knuffelkak ker', zoals hijzelf zei. Hij leek voor al gefascineerd door de kleurrijke verhalen van Bianca Janssen. Wim Buysschaert kreeg boven dien een kritische vraag uit de zaal voor zijn kiezen. Zijn bedrijf draait inmiddels een jaaromzet van 3,5 miljoen euro. „Waar heb je die 50.000 euro van de Boost-award dan voor nodig?" Wim Buys- schaerts antwoord overtuigde. „We willen nog meer naar het bui tenland, naar Thailand, Polen. We hebben daar deskundig advies bij nodig." Het was voldoende. Cress BV won. Wim Buysschaert stak een gebalde vuist de lucht in en riep zijn twee 'maatjes', zijn vrouw Pa tricia en Linda Keijmel, naar voren voor het fotomoment. Succes boek Winnaar Wim Buysschaert van Cress BV uit Breskens wordt door Jort Kelder op de tafel gehaald. Naast hen de andere genomineerden voor de Boost-award 2011. foto Peter Nicolai je niet alleen. Bianca Janssen was ook een beetje winnaar. Ze liet haar boek Hoe zo kan niet? door lort Kelder signeren, die het voor 500 euro wist te verkopen. De opbrengst van de verkoop is voor een Sinterklaasactie voor op vanghuis De Lage Flancken in Sas van Gent, waar Bianca Janssen zelf als jongere met haar moeder een halfjaar heeft gewoond. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73