de schijnwerpers zeeland 129 Annet van der Schraaf 'Middelburg moet helpen bij bouw van ziekenhuis' Faasse Fermont TMC CREËERT WARE WOONHAPPENING OP GOESE WOONBOULEVARD Gladheidsplan zaterdag 19 november 2011 Van de gelijknamige antiekwinkel in Co es over de toenemende belangstelling voor streek eigen spullen: „Het heeft te maken met de crisis. De huidige tijd is onzeker en dan zie je dat mensen op zoek gaan naar hun wortels. Ze zoeken houvast in het verleden." WONINOMAKCLAARS www.tmcwoonwinkels.nl Riante woning op goede lokatie Mogelijkheid tot werkruimte aan huis Inhoud ca 750m3 perceel ca. 750m2 Zonnige tuin, ondergronds garage Vr.pr 334.000,- k.k. Schimmelpenninckstraat 12 te Kloetinge www.faasse-fermont.nl middelburg - Met een financieel zetje in de rug van gemeenten en provincie, kan de nieuwbouw van het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) op de Mortiere er over vier jaar staan. De CDA in Middelburg roept het college van B en W op om met het ziekenhuis te gaan praten over de financiering van de nieuw bouw. Het nieuwe ziekenhuis is ge pland tussen de A58 en de woon boulevard Mortiere. Het perceel is eigendom van de gemeente Mid delburg, maar valt binnen de gren zen van de gemeente Vlissingen. Tijdens een presentatie voor de le den van de CDA-afdeling Middel burg ging Bert Vos, lid van de raad van bestuur van het ADRZ, in op de nieuwbouwplannen en de fi nanciering. Het ziekenhuis heeft het afgelopen jaar acht miljoen we ten te bezuinigen. „Het op orde brengen van de financiën geeft ver trouwen", zegt het CDA. De ge meente Middelburg zou in de vorm van een achtergestelde le ning het ADRZ over de financiële drempel kunnen helpen. Het CDA denkt dat daar maximaal zes mil joen euro voor nodig is. „We hoe ven dat niet alleen te doen. Ook de gemeenten Vlissingen en Veere en de provincie Zeeland zouden hierbij kunnen helpen." dacht aan de meer in het oog springende kleding van de dames. „Mannen stonden nu eenmaal minder in de belangstelling", weet museumdirecteur Oomen. „Je ziet ze bijvoorbeeld ook zelden alleen op een schilderij staan." Bijzonder is daarom het portret van Pieter Linden- bergh, dat ook deel uitmaakt van de expositie. Het in 1935 gemaakte schilderij is aan het museum geschon ken door een recent overleden kleindochter van Lin- denbergh, ooit wethouder van de toenmalige ge meente Wemeldinge. Later werd hij voorzitter van de eerste nederlandse Coöperatieve Kunstmestfa- briek in Vlaardingen. Hij liet zich in die hoedanig Het schilderij van Pieter Lindenbergh. Bijzonder omdat mannen in klederdracht niet vaak alleen werden geportret teerd. goes - Goes wil de komende win ter letterlijk goed beslagen ten ijs komen en heeft met het oog op de gladheidsbestrijding voor 70.000 euro aan extra strooizout ingesla gen. Goes heeft een sneeuw- en gladheidsbestrijdingsplan opge steld, waarin op draaiboekachtige wijze is vastgelegd hoe er te werk zal worden gegaan in geval van ij- zel en sneeuwval. Het plan is voor al gericht op de verkeersveiligheid, mobiliteit, kwetsbare verkeersdeel nemers en alternatieve routes. TMC Goes Marconistraat 13-15b (0113) 22 11 02 heid voor de bestuurskamer portretteren, maar wel in Zeeuwse dracht. „Hij zat weliswaar in het verre Holland, maar was toch trots op zijn Zeeuwse af komst", zegt Oomen. Het museum zoekt overigens nog meer van dergelijke schilderijen. De expositie is vanaf morgen tot en met 3 juni te zien in het museum aan de Singelstraat 13. Openingstijden ma t/m vrij 11.00 tot 17.00 uur, za en zo 12.00 tot 16.00 uur. www.hmdb.nl ®Zie ook het journaal van donderdag 16.00 uur op www.z2.nl Nieuwe formules Als familiebedrijf heeft TMC de knowhow en de drive om iets leuks te maken van uw inrichting. Met de introductie van een aantal prachtige merken zoals Xooon, PTMD styleshop en een nieuwe afdeling romantische lifestyle - naast de populaire bestaande formules zoals Henders&Hazel en Musterring, spelen wij in op de huidige trends. Dit is mogelijk door goed te blijven communiceren met u als klant. Nieuwe naam Bij een nieuw uitstraling hoort ook een nieuwe naam. Deze kunt u bepalen. Op www.tmcwebshop.nl staan de 5 meest originele en passende inzendingen die zijn doorgegaan naar de 2e ronde. Stemt u op de winnende naam dan heeft u sowieso al weer 10% korting verdiend op uw eerstvolgende aankoop. Volg ons op: jf Twitter (www.fwitter.com/tmcwoonwinkelsl 9 Facebook (www.facebook.com/tmcwoonwinkels) Het is nog een drukte van belang in het grote TMC pand aan de Marconistraat 15, 15A en 15B. Hier wordt gewerkt! 80% van de geplande veranderingen is al gerealiseerd dus het betreft de laatste hand die wordt gelegd. Het doel is de meest actuele én leukste meubelhappening in dit deel van Nederland te zijn. En dat gaat lukken zo te zien. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting1 Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65