markante muziektent Verkeersplan per kern werkt niet zeeland 127 Dorpsraad ijvert voor tijdelijke bibliotheek door mobiel podium of feesttent Eeuwigheidszondag in Haamstede MIDDELBURG Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zaterdag 19 november 2011 III WlWilli i UlBlll ii 111W BIIH—IBIWIf ml' UW» lil llill lllilll— vurig voor behoud van de muziek tent. Een andere Bruenaar om schreef de muziektent echter als 'een geschutskoepel'. Tot nu toe overleefde de muziek tent alle herinrichtingsplannen, maar het tij lijkt nu toch te keren voor het bouwwerk. In het Master- plan voor herinrichting van het - volgens velen nu wat onduidelijke en rommelige - centrum van Brui- nisse wordt het voortbestaan van de muziektent opnieuw ter discus sie gesteld. Gesproken wordt over verplaatsing van het muziekpo- dium naar het park dat bij de kerk moet komen. Daar zijn vanwege het forse prijskaartje echter twij fels over. Hoewel een enkeling roept dat men de muziektent ge woon moet laten staan ('Weg doen is je reinste onzin') is een meerderheid van de Bruenaren voor sloop, zo blijkt uit de enquê foto's Gemeentearchief Schouwen-Duiveland door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Dorpsraad Burgh-Haamstede gaat er bij ver schillende partijen op aandringen om te kijken of er een alternatief is voor de tijdelijke sluiting van bi bliotheek De Schutse. Vanwege een ingrijpende verbou wing van het dorpshuis, gaat de bi bliotheek waarschijnlijk twee tot drie maanden dicht. Het bestuur van de dorpsraad wil graag dat ge durende die periode de biblio theek op een andere plek in het dorp wordt voortgezet. Tijdens een openbare vergadering werd het voornemen om tot een alterna tief te komen gesteund door de aanwezige dorpsgenoten. Volgens Jeffrey van Doorenmalen van Zeeuwland, de eigenaar van het pand, moet de dorpsraad nog even geduld hebben. „We staan open voor suggesties, maar we hebben nu nog geen aannemer en nog geen verbouwingsplan. Zodra dat plan bekend is, gaan we met al le gebruikers om tafel." Cathy de Vries van Bibliotheek Oosterschelde tekent aan dat er heel veel haken en ogen aan een tijdelijke huisvesting zitten. Zo moet er alleen al een glasvezelver binding aanwezig zijn om het fili aal te kunnen laten functioneren. MEEST GELEZEN 1RTL filmt intocht Sint in Zierikzee 2. Minima krijgen 150 euro 3. Verzet autovrij Havenplein (foto) WAT VINDT U? Mag er in de winter op het Haven plein worden geparkeerd? Reageer op pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl BURGH-haamstede - Op de laatste zondag van het kerkelijk jaar - zon dag 20 november - worden in de gereformeerde kerk aan de Platbos- laan in Burgh-Haamstede de over leden gemeenteleden herdacht. Een ieder wordt in gelegenheid ge steld een kaarsje aan te steken voor een overleden dierbare. De dienst begint om 10.00 uur. te van de dorpsraad. Ruim 65 pro cent van de ondervraagden vindt dat de muziektent onvoldoende functie heeft. Meer dan 64 procent acht behoud van het bouwsel - on geacht de exacte standplaats - voor de gemeenschap Bru dan ook niet noodzakelijk. Op de vraag of de muziektent plaats zou mogen maken voor iets modemers antwoord 60,1 procent met een volmondig ja. Totaal 64,5 procent van de geënquêteerden antwoordt positief op de vraag of de activiteiten waarbij de muziek tent een rol speelt - Koninginne dag en in- en uittocht Sinterklaas - ook op een andere manier in te vullen zijn. Hoewel ruim 68 pro cent van de ondervraagden zegt geen ideeën te hebben over hoe het anders zou moeten zijn er ruim voldoende suggesties voor vervanging van de muziektent in Bruinisse. Het vaakst genoemd wordt de aanschaf of inhuur van een verrijdbaar podium. Ook gaan stemmen op voor het incidenteel huren van een feesttent en wordt een boerenwagen als verplaatsbaar podium genoemd. Weer een an der komt met het idee om een boot op wielen te gebruiken als een mobiel podium. Over de plaats(en) waar zo'n po dium of feesttent zou moeten staan zijn de meningen verdeeld. De een ziet podium of feesttent het liefst op het havenplateau, een ander doet de suggestie deze bij zorgcentrum In 't Opper neer te zetten. „Dan hebben de mensen waarvoor iedere dag hetzelfde is ook eens wat mee te maken." Eén van de andere suggesties ter vervanging van de muziektent is het idee om op het havenplateau een verhoging te creëren, 's Zo mers zou zo'n verhoging gebruikt kunnen worden als picknickplaats en in geval van festiviteiten zou het simpel omgebouwd moeten kunnen worden tot podium. Niet iedereen is enthousiast over eventuele aanschaf van een mo biel podium. „Ziet er niet uit en is zeer onprofessioneel, zie de kar met de wielerronde. Voor iets fraais is nu geen geld en ook niet later. Het blijft dan tot de lengte der jaren behelpen. Dit heeft ons dorp (Republiek Bru) niet ver diend", lucht een van de onder vraagden zijn hart. Dreischor klaagt over hardrijders op de Bogerdweg. Een probleem dat vol gens de gemeente niet op te lossen is. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans DREISCHOR - Het is tijdrovend en het biedt nauwelijks meerwaarde. Daarom stopt de gemeente Schou wen-Duiveland met het samen met dorpsraden maken van ver keersplannen per kern. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders van Schouwen-Duive land besloten. Er is, stelt de gemeente vast, wei nig tot geen verkeersbeleid voor de kleine kernen. Pas als er master- plannen geproduceerd worden - zoals dat gebeurde voor Zierikzee en Bruinisse - wordt een lange ter mijnvisie voor verkeer en verkeers stromen opgesteld. Voor de kleine kernen gebeurt dat niet en dat was voor de gemeente in 2007 aanlei ding om per kern een op maat ge sneden verkeersplan te maken. In elke kern, zo werd geredeneerd, spelen verkeersproblemen die el kaar beïnvloeden. De afzonderlijke verkeersproblemen zijn elk voor zich eenvoudig op te lossen, maar het gevaar is dat de problemen niet opgelost maar verschoven worden. In de praktijk blijkt het maken van verkeersplannen per kern niet te werken. Het plan ma ken kost enorm veel tijd, de door looptijd is lang en eind van het liedje is vaak dat het probleem dat de gemeente had willen tackelen blijft bestaan. Voordeel van het sa men met een dorpsraad opstellen van een verkeersplan is dat de dorpsbewoners ondervinden dat de gemeente luistert naar haar in woners. Keerzijde van de medaille is dat een verkeersplan te vaag of te kleinschalig kan blijven. „De vi sie sneeuwt onder bij de probleem oplossing", aldus de gemeente in een evaluatie van eerder opgestel de verkeersplannen voor Nieuwer- kerk, Oosterland en Dreischor. Voor Dreischor werd in 2008 een verkeersplan opgesteld en een van de pijnpunten daarbij was de Bo gerdweg. Daar werd en wordt - on danks onder meer het aanbrengen van versmallingen en asversprin- gingen - te hard gereden. Een niet verder oplosbaar probleem vol gens de gemeente. Ook voor wat betreft Oosterland concludeert de gemeente dat een verkeersplan daar niet werkt. Ver keersknelpunten kunnen ook zon der allesomvattend plan direct aan gepakt en opgelost worden. „Dat is efficiënter en wordt ook door de dorpsraden beter gedragen omdat men ziet wat er gebeurt." Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem mingsmogelijkheden Vraagprijs 885.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63