Bru bereid tot afscheid VERHUIZEN MET ZORG! 261 zeeland Aannemer meldde werk in Renesse niet Bond wil Duinhoevepad verleggen 0113 22 22 20 monDidL mouERS L'i.i.Miyj.iiyi.i.ij.i Taizé-viering in Onze Lieve Vrouwe op Zee ENQUÊTE Meerderheid dorpelingen voor vervangen betonnen bouwwerk Extra koopavonden rond sint en Kerstmis Lezing over erfrecht bij vrouwen Schouwen Twee mannen gewond Zaterdag Zakelijk bij eenzijdig ongeval gaat over ZZP'ers zaterdag 19 november 2011 1 z BURGH-HAAMSTEDE In de rooms-katholieke toeristen- ZIERIKZEE Winkeliersvereniging Neptunus in Zierikzee heeft komende maand twee extra koopavonden inge pland. Die zijn op vrijdag 2 decem ber voor het doen van Sinterklaas inkopen en op vrijdag 23 december in de aanloop naar Kerstmis. Deze avonden zijn een aanvulling op de wekelijkse koopavond op donderdag. De winkels zijn tot 21.00 uur geopend. BURGH-HAAMSTEDE door Piet Kleemans Verplaatsen of slopen? Dat was voor de dorpsraad Bruinisse de hamvraag met be trekking tot de mu ziektent op het plein voor de kerk. Van een meerderheid van de Brue- naars mag het betonnen bouwsel gesloopt worden. Dat blijkt uit een enquête onder de dorpelingen. Het was muziekvereniging Kunst min uit Gorssel die in september 1956 samen met de Olde Gorsselse dansers en de Bruse muziekvereni ging Nu met Hope de toen nieuwe muziektent opende. Het markante bouwwerk - mooi is het met de beste wil van de wereld niet te noemen - was een schenking van de gemeente Gorssel aan Bruinisse na de watersnoodramp van 1953. De meningen over de betonnen kolos zijn altijd verdeeld geweest. De ondernemersvereniging Brui nisse heeft al meermalen geroepen dat wat .haar betreft de muziektent mag verdwijnen of minstens ver plaatst dient te worden, zodat er ruimte beschikbaar komt in het Bruse centrum. Die stellingname van de onderne mers leidde tot hevige debatten. Toenmalig Nu met Hope-voor- man Bram van den Berge streed YERSEKE ZIERIKZEE Twee mannen uit Yerseke zijn don derdagnacht gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Zand dijk in Yerseke. De 22-jarige auto mobilist kwam uit de richting van Kruiningen. Door onbekende oor zaak verloor hij op de Zanddijk in een flauwe bocht de macht over het stuur. De auto rolde over de pa rallelweg onder aan de dijk en kwam op zijn kant tot stilstand. De bestuurder en zijn 24-jarige bijrij der zijn door de brandweer uit de auto gehaald en met snijwonden naar het ziekenhuis gebracht. De Zelfstandige Zonder Personeel heeft veel vrijheid. Maar heeft hij ook werk? De arbeidsmarkt kampt met een overschot, bedrijven bezui nigen en het eind van de crisis is nog niet in zicht. Sjoerd de Jong van Radio Schouwen-Duiveland vraagt aan betrokkenen of het nog fijn is ZZP'er te zijn. Andere the ma's van het radioprogramma Za terdag Zakelijk zijn de nieuwe iden titeit van De Vries Communicatie en de coöperatie als bedrijfsvorm. Tussen 12 en 14 uur live vanuit grand-café De Werf in Zierikzee. door Ton van den Nouweland RENESSE - Bewoners en winkeliers in Renesse hebben terecht ge klaagd over graafwerk in het cen trum op zaterdag 29 oktober. De aannemer heeft niemand laten we ten dat er die dag werd gewerkt. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van het CDA. De partij wilde weten of op drachtgever, aannemer en gemeen te zich aan de regels hebben gehou den. Volgens het CDA waren inwo ners en ondernemers verrast door het feit dat gedurende de herfstva kantie in het toeristendorp kabels werden getrokken. Daardoor moes ten het begin van de Stoofweg, de Kromme Reke en de Lange Reke op de schop. Volgens B en W heeft de aanne mer tijdig, dat wil zeggen acht we- vzBKomiacsmissssssessts^sisimc^iss^^sasmsmasissiSJf. ken van te voren, aan de gemeente laten weten dat er telecomkabels werden gelegd in Renesse. De aan nemer is niet meer verplicht de omwonenden in te lichten. Dat heeft de gemeente daarom gedaan. Die heeft ook de afweging ge maakt dat het belang zo groot was dat het werk in de vakantie mocht gebeuren. Tot zover ging volgens B en W alles volgens de regels. Maar op zaterdag 20 oktober liet de aannemer zijn mensen door werken en dat was niet volgens af spraak. Er was veel personeel aan het werk en dat was ook niet goed geïnstrueerd, waardoor maatrege len ter voorkoming van hinder niet werden genomen. B en W melden dat deze maatregelen op aandringen van het cluster Hand having diezelfde zaterdag alsnog zijn uitgevoerd. kerk Onze Lieve Vrouwe op Zee in Burgh-Haamstede wordt zondag een taizé-viering gehouden. De vie ring wordt geleid door pastor Paul Verbeek samen met Marijke van Reenen. Aan de dienst werkt mee het Taizékoor onder leiding van Jannie Lemsom. Jikke Troost zorgt voor muzikale begeleiding. De Tai zé-viering begint om 19.30 uur. Grote foto: de ingebruikname van de nieuwe muziektent in 1956. Inzetje: de oude muziektent aan de Deestraat. II Notaris Mr. Sander Lettinga ver zorgt dinsdag 22 november voor de Vrouwen van Schouwen een lezing over erfrecht en schenkingen. Dat gebeurt tijdens de vergadering van de vrouwenvereniging. Plaats van handeling is dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat in Burgh- Haamstede. De bijeenkomst in het dorpshuis begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Als het Duin- hoevepad in Burgh-Haamstede twintig meter in noordelijke rich ting wordt verlegd, gebeuren er minder ongelukken. Met dat advies komt Jan Midavai- ne, vertegenwoordiger van de Fiet- serbond in het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid. In het duinpad zit een steile helling en daar liggen vaak zand en schelpen op. Door die combinatie gingen afgelopen zomer meerdere fietsers onderuit. De SGP stelde er vragen over aan B en W. Volgens Midavaine zijn de problemen uit de wereld als het pad wordt verlegd. Dan is het min der steil en wordt er meteen een scherpe bocht uitgehaald. Nadeel is dat er een nieuwe trap naar het uitzichtpunt moet komen. Op het Duinhoevepad bij Burgh-Haamstede gebeuren regelmatig ongeluk ken. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Wilgenstraat 40 Oost-Souburg fraai appartement, gelegen op de Ie verdieping van dit in 1996 volledig gereno veerde complex. Dit appar tement is zeer compleet te noemen en kan zonder werkzaamheden worden betrokken. De ligging is ide aal: op deze hoogte houdt u contact met de grond. Vraagprijs I 16.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62