Keeper Vermeer twijfelt niet De koning te rijk in een rolstoel 361 sport Ajax Dekker definitief prof bij Garmin AJAX-NAC Vanavond moet Ajax-keeper Kenneth Vermeer tegen NAC bewijzen dat zijn kapitale blunders in de vorige speelronde een incident waren. zaterdag 19 november 2011 door Koen de Vries Ben je voor of tegen Johan Cruijff? Tot die platte vraag heeft de discussie over de toekomst van Ajax zich in twee dagen versim peld. En omdat ze bij de Amster damse voetbalclub niet uitblinken in bescheidenheid, slingert ieder een zijn mening daarover de we reld in. Ze noemen zich niet voor niets 'godenzonen'. De Amsterdamse beurs sprak zich meteen tegen CruijfFuit. Nadat Louis van Gaal tot ieders verras sing was benoemd tot voorzitter van de directie, schoot de koers van het aandeel Ajax ruim drie procent omhoog. Dat is niet zo gek. In het bedrijfsleven gaat het om zaken als consistentie, visie, duidelijkheid en betrouwbaarheid en daar hebben we Cruijff de laatste tijd niet op kunnen betrap pen. De chaos bij Ajax staat natuurlijk niet op zich. Keer op keer blijkt het moeilijk mensen te vinden die een voetbalclub kunnen leiden. Wie herinnert zich niet de Grote Kale Leider die Feyenoord achter liet met een miljoenenschuld? En stond er bij PSV niet even een man aan het hoofd die de gevange nis indraaide vanwege een ranzig seksschandaal? In de Griekse mythologie was er niet één Ajax, maar waren er twee. De Grote Ajax en de Kleine Ajax. In de Ilias van Homerus is de Grote Ajax een koppige, zwijg zame man. Hij was de belangrijk ste Griekse krijger in de Trojaanse oorlog. De Kleine Ajax vocht in die oorlog als boogschutter mee. Hij was beroemd om zijn enorme snelheid. Tijdens de inname van Troje vergreep hij zich echter aan een zieneres. Vertegenwoordigen Louis van Gaal en zijn aanhangers het Grote Ajax en Johan Cruijff c.s. het Klei ne? Of andersom? In beide geval len zou het goed zijn om op zoek te gaan naar een gloednieuwe Der de Ajax. Het zou het niveau van de club een flink stuk opvijzelen. Wat die beurskoers betreft, er wer den donderdag slechts 4606 aan deeltjes verhandeld. Die stijging moeten we dus niet al te serieus nemen. Wees nou eerlijk: wie wil er nu nog aandelen Ajax hebben? Ie schaamt je toch drie slagen in de rondte als je nog iets te maken hebt met die club? Dikke kans dat de koers straks de vrije val die het bij de introductie op 11 mei 1998 inzette (25 gulden, oftewel 11,34 eu ro) voortzet. Het gaat nog steeds bergafwaarts met Ajax. Met het be stuur, met de voetballers en dus ook met het aandeel. BOULDER - Thomas Dekker keert als renner van Garmin-Cervélo te rug in het profjieloton. Hij werd in 2009 voor twee jaar ge schorst nadat hij was betrapt op doping. Zijn straf liep in juli van dit jaar af Daarna maakte hij zijn rentree bij het opleidingsteam van Garmin. Dekker gaat rijden met onder meer Martijn Maaskant en de Amerikaan Tyler Farrar. Hij reed tot 2008 bij Rabo en daarna bij Lotto. Daar werd hij na zijn po sitieve dopingtest ontslagen. Ajax heeft in twaalf competitiewed strijden al twintig tegentreffers moe ten incasseren. door Chris van Mersbergen DORST - Hij is fullprof, deelt kleed kamers met Roger Federer én is nu ook 's werelds beste. Maar Mai- kel Scheffers zit wei in een rol stoel. Laat 'm dat' nou net niks uit maken... Quizvraagje: welke twee trainings maatjes zijn allebei nummer 1 op de tenniswereldrang-lijst? Novak Djokovic en Caroline Wozniacki? Nee, het zijn rolstoeltennissers, uit Nederland nog wel. Esther Ver geer en Maikel Scheffers trainen al jaren samen en nu mogen ze zich beiden 's werelds beste noemen. Voor Vergeer (30) gold dat al veel langer. Maar voor de 29-jarige Scheffers, geboren in uit het Bra bantse Dorst, is het nieuw. Afgelo pen weekeinde sleepte hij in Me- chelen de beslissende punten bin nen. Hoe het voelt? Lekker natuur lijk. Al is het besef er soms nog niet. Met een wat verbaasde blik: „De beste van de wereld, man... de wereld is groot." Volgend voorjaar tijdens Roland Garros mogen Scheffers en Vergeer dankzij hun status aanzitten bij het traditione le World Champions Dinner, sa men met onder anderen Djokovic en Wozniacki. Hij kent 'm wel, Djokovic, 'de clown'. Bij grandsiams zit Schef fers wel eens met hem in de kleed kamer. Net als met Roger Federer, misschien wel de aardigste tennis ser uit het circuit. Als hij de Zwit ser in januari bij de Australian Open weer tegenkomt, is de kans heel groot dat living legend Fede rer op de hoogte is van Scheffers nieuwe status. „Federer weet bijna altijd of je gewonnen of verloren hebt, hij houdt het allemaal bij. Een heel aardige vent. Net als Na- dal trouwens." Ook al heeft Scheffers het voor recht af en toe een praatje te mo gen maken met de tennisgroten der aarde, één ding zal hij nooit van zijn leven kunnen veranderen: zij kunnen lopen, hij niet. Maar Scheffers is een vrolijke jongen, een positivo bovendien. „Ik zit er niet mee, dat ik in een rolstoel zit Waarom zou ik er mee bezig zijn? Ik kan het niet veranderen." „Ik heb nooit gedacht: waarom ik? Echt niet. Ik heb alles wat ik wil. Een sociaal leven, een leuke vrien din. Ik zeur niet." Misschien ligt het aan zijn opvoeding, denkt hij. Zijn ouders behandelden hem nooit als gehandicapte. Doe wat je kunt, hielden ze hem voor. „Lukte iets niet, dan moest ik het nog maar eens proberen." Scheffers staat opgeruimd in het le ven, blijkt uit alles. De stap naar de absolute rolstoel- top zette Scheffers anderhalf jaar terug. Toen stopte hij met werken en werd zijn werkgever zijn belang rijkste sponsor. Scheffers schurkte tot dan toe tegen de top aan. „Ik doe er evenveel voor als valide tennissers. Ik train vijf tot zes da gen in de week, ben twintig we ken per jaar weg." Zonder de steun van NOCNSF, zijn werkge ver en een aantal andere geldschie ters zou Scheffers nooit kunnen. Hij is al blij als hij met het prijzen geld van een toernooi de vlieg tickets, het hotel en eten en drin ken kan betalen. „Dat geld ben je dus meteen weer kwijt." De laatste drie toernooien betaal de hij met geld dat hij kreeg van de supportersclub van zijn dup pie, FC Den Bosch. Is Scheffers niet op reis, dan gaat hij bij wed strijden kijken, uit of thuis. „Ik kom daar al zo lang, ken al die gas ten. Ik vond het een geweldig ge baar van ze, het deed me echt wat" Ajax-keeper Kenneth Vermeer ging tegen FC Utrecht twee keer zwaar in de fout. foto Michael Kooren/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60