ogen puur vergif Meer turbines bij Kreekrak zeeland 127 WINDMOLENS Versnelde procedure Kapelle, Vlissingen, Terneuzen en Hulst promoten duurzaam bosbeheer Tweede 80's en 90's party in podium De Klomp in Ovezande Verbroederingsconcert in Wemel €42, zaterdag 19 november 2011 pelijk werk en Welzijn Ooster- schelderegio). „Het gaat dan om de jongeren die ons jongerencen trum bezoeken. Een aantal van hen heeft al een tweedaagse trai ning debatteren gekregen. We wil len ook af van het idee dat het voe ren van een debat saai is. Als je met goede argumenten komt, is de kans groter dat je serieuzer wordt genomen. En daar hebben jongeren veel aan." Het thema softdrugs was niet voor niets gekozen. Behoorlijk wat jon geren uit de Goese Polder steekt met enige regelmaat een jointje op. De stelling 'hasj en wiet zou den in de supermarkt ver krijgbaar moeten zijn' was daarom gelijk al voer voor be hoorlijk wat discussie. De stelling werd verdedigd door Mike. „Een OVEZANDE - In De Klomp in Ove- zande wordt zaterdag 26 novem ber voor de tweede keer een 8o's en 90's party gehouden. Het evenement vond vorig jaar voor het eerst plaats en was zo suc cesvol dat een tweede editie niet kon uitblijven. DJ Ton en DJ Wired zijn dit jaar van de partij om de muziek uit de jaren tachtig en negentig aan elkaar te smeden. De laatste - Wilfred Goncalves - heeft al diverse succesvolle 8o's feesten op zijn naam staan. Dl Ton is een graag geziene gast in tenten van grote festivals als Lowlands en dë Zwarte Cross. Kaarten zijn in de voorverkoop te koop via de website van De Klomp: www.podiumdeklomp.nl. Ze kosten dan 7 euro. Aan de deur betalen bezoekers 10 euro. coffeeshop is toch een verzamel plaats voor mensen die veel blo wen. Een supermarkt is veiliger." Opvallend was dat de meeste jon geren het niet met Mike eens wa ren. Zoals Natasja, tevens lid van de jongerenraad Goes. „Hasj en wiet worden weliswaar gedoogd, maar zijn niet legaal. Dus mogen ze niet in een supermarkt worden verkocht. In mijn ogen is het puur vergif." Daarnaast is de kans groot dat kin deren met softdrugs in aanraking komen. Daar had Ronnie wel een oplossing voor. „Dan leg je de drugs gewoon hoger in het schap." Ook geen oplossing, vond Natasja. „Ik loop stage in groep 1 en werk dus met kinderen van 4. Die zien alles." Joost pleitte nog wel voor een aparte drugsbalie in de super markt maar hij kreeg daar de handen niet voor op elkaar. De apotheek dan, dat zou een wellicht een betere plek zijn voor de ver koop van softdrugs. „Dan zijn we allemaal patiënt als we gaan blo wen", grapte debatleider Out. Stelling twee was ook een aardige. Wat iemand privé doet, is zijn ei gen zaak. Dus iemand moet ge woon thuis kunnen blowen. Daar waren meer voorstanders van. Maar wat gebeurt er als iemand thuis behoorlijk wat heeft ge blowd en dan toch nog even de straat op gaat. Dan kan hij of zij toch voor overlast zorgen, vond Pa trick. „Maar je kunt iemand niet verbieden thuis iets te doen", pa reerde Sandra. „Wel is goede voor lichting belangrijk." Een groot aantal jongeren vond het niet verstandig een regelmati ge gebruiker van softdrugs ver plicht af te laten kicken. „Je kunt mensen niet dwingen te stoppen met drugsgebruik. Dat moeten ze zelf willen", vond opnieuw San dra. loost keek naar het economi sche effect. Regelmatig een jointje opsteken leidt tot schooluitval en uiteindelijk tot verslavingszorg, medische zorg en uiteindelijk geen werk. Zo iemand kost de gemeen schap veel geld, vond Joost. Ver plicht afkicken dus. De discussie tussen de jongeren zorgde voor te vredenheid bij de organisatie. „Ik hoop dat er vaker van dit soort de batten zijn", vond Out. door Rob Paardekam RILLAND - Het nieuwe windmolen park rond de Kreekraksluizen bij Rilland wordt groter dan aanvanke lijk gepland. Delta mag twee extra turbines bouwen en ook Winvast plaatst waarschijnlijk twee molens meer. Toen de plannen nog pril waren, werd uitgegaan van 29 grote wind molens of 31 kleine windmolens. Dat laatste scenario was bedacht, omdat grote molens de radars van de vliegbasis in Woensdrecht wel licht zouden verstoren. Toen dat niet zo bleek te zijn, gaf defensie groen licht voor de komst van gro te molens van 137 meter hoog. Inmiddels is gebleken dat er toch meer dan 29 kunnen komen. De tussenruimte die was ingetekend voor 31 kleine molens blijkt ook groot genoeg te zijn voor de grote turbines. Delta wil die mogelijk heid benutten en daar willen bur gemeester en wethouders van Rei- merswaal in meegaan. Ook een andere participant in het windpark mag waarschijnlijk een paar extra molens bouwen. Win vast mag er in het uiterste noord oosten van het plangebied geen twee, maar wellicht drie of vier neerzetten. Helemaal zeker is dit mMms&awmmm nog niet, want er loopt nog een aanvullend onderzoek. Verder wordt onderzocht of de en kele windmolen die momenteel bij een agrariër in Woensdrecht staat aan het windpark bij de Kreekraksluizen kan worden toege voegd. Hij komt in het uiterste westen van de Hogerwaardpolder. Daarmee staat hij weliswaar niet precies in lijn met de andere turbi nes, maar volgens de gemeente zal hij toch worden ervaren als een on derdeel van het windpark. Hiermee komt de gemeente tege moet aan de wens van de Zeeuwse Milieu Federatie. Die heeft destijds ingestemd met het windpark bij de Kreekraksluizen, maar wilde als compensatie dat de eenzame mo len in Woensdrecht, die het land schap nogal zou vervuilen, zou ver dwijnen. De extra molens passen niet in het bestemmingsplan, maar het colle ge wil er wel aan meewerken. Om dat de initiatiefnemers de extra molens gelijk met de reeds vergun de molens wil bouwen, wil de ge meente haast maken. Het college vraagt de gemeenteraad akkoord te gaan met een versnelde procedu re, zodat geen tijdrovende bestem mingsplanprocedure gevolgd hoeft te worden. door Frank van Cooten KAPELLE - De gemeente Kapelle koopt alleen nog maar hout- en pa pierproducten in uit duurzaam be heerd bos. Andere Zeeuwse gemeenten die dat ook gaan doen zijn Vlissingen, Terneuzen en Hulst. Zij hebben de Zeeuwse Beleidsverklaring Duur zaam Bosbeheer ondertekend. An ders dan de gebruikelijke FSC keur- merkconvenanten, die door over heden en woningbouwverenigin gen zijn ondertekend, verklaren deze gemeenten hiermee niet ex clusief naar één keurmerk te vra gen, maar meerdere keurmerken te accepteren als bewijs voor het kenmerk duurzaam bosbeheer. Europese aanbestedingswetgeving staat niet toe dat overheden naar één keurmerk verwijzen. Het on dertekenen van de beleidsverkla ring is ook een bewuste keuze van de vier gemeenten om duurzaam bosbeheer zo breed mogelijk te be vorderen. De vier gemeenten kun nen nu meer hout en papier duur zaam inkopen omdat ze niet in een monopolie van één keurmerk zijn gevangen. WEMELDINCE - Fanfare OKK uit Wermeldinge en St. Cecilia uit het Vlaamse Bevel verzorgen morgen middag een verbroerderingscon- cert in dorpshuis De Wemel. Ook de slagwerkgroep van OKK doet mee. De drie orkesten zullen individueel en gezamelijk optre den. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. MEEST CELEZEN 1. Postkantoor domein 30-plussers. 2. Auto rijdt door na ongeval. 3. Goes past inkoopbeleid aan. STELLING 'Tholen moet zich kandidaat stellen voor de Floriade'. Geef uw mening op de website: www.pzc.nl/tholen. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto foto Willem Mieras Een ruime slaHonwagon j voor een "krap" prijsjel Huur v.a. per pag MIDDELBURG Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem- mingsmogeiijkheden Vraagprijs 885.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51