i 'Softdrugs zijn in mijn 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Subsidiebeleid Goes nekt avondvierdaagse in Wolphaartsdijk 0113 22 22 20 vumvisamim Twee mannen gewond bij eenzijdig ongeval Lintje voor vrijwilligers Calvijn College Oude stripboeken in de verkoop Wandelexcursie door plan Tureluur DEBAT Jongeren van Goese polder met elkaar in debat zaterdag 19 november 2011 monDioL mouERs YERSEKE Twee mannen uit Yerseke zijn don derdagnacht gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Zand dijk in Yerseke. De 22-jarige auto mobilist kwam uit de richting van Kruiningen. Door onbekende oor zaak verloor hij op de Zanddijk in een flauwe bocht de macht over het stuur. De auto rolde over de Pa rallelweg en kwam op zijn kant op een stuk land tot stilstand. De be stuurder en zijn 24-jarige bijrijder zijn door de brandweer uit de auto gehaald en met snijwonden naar het ziekenhuis in Goes gebracht. GOES - M. Kole-Krijnsen (rechts) uit Waarde en mevrouw S.A. Weststra- te-van Koeveringe uit Kruiningen mogen zich sinds gisteren Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal was speciaal naar Goes afgereisd om beide dames de versierselen op te spelden tijdens een personeelsbijeenkomst in het Calvijn College, waar het tweetal sinds 1986 actief is als vrijwilliger. Daarnaast zijn zij ook actief ge weest op kerkelijk gebied. foto Willem Mieras door Luc Oggel wolphaartsdijk - Het is een beet je de omgekeerde wereld. Je mag als organisatie bij de gemeente Goes niet langer te weinig subsidie aanvragen. Het moet minimaal een bedrag van 250 euro zijn, alles daaronder wordt - vanwege de rompslomp - niet meer in behan deling genomen. Enkele uitzonde ringen daargelaten is dat de lijn van het nieuwe gemeentelijk subsi diebeleid, dat deze week door de gemeenteraad is besproken. Voor het 1 (eenmans) Comité Avond-4-daagse Wolphaartsdijk is de nieuwe regel echter de druppel om de handdoek in de ring te gooien, zegt Edwin Verheijen. De organisatie heeft een begroting van in totaal 450 euro, die voor het grootste deel zelfstandig bij el kaar wordt gesprokkeld. Voor het restant van zo'n 120 euro werd een beroep op de gemeente gedaan, maar dat is nu dus afgelopen. En zonder dat bedrag ziet Verheijen het niet meer zitten. „Het is de laatste jaren al steeds moeilijker om geld bij elkaar te krijgen van sponsors. Daarnaast zie ik dat het aantal lopers blijft hangen rond ne gentig, op een bevolking van dik tweeduizend. Er is kennelijk te weinig animo voor een avondvier daagse op het dorp." Alles afwe gende heeft Verheijen, die maat schappelijk erg actief is op het dorp, besloten ermee te stoppen. „Die subsidiestop was het laatste zetje. Ik-heb van de gemeente al een brief gekregen waarin staat dat ik maar moet proberen meer spon soren te vinden of het inschrijf geld moet verhogen. D66-raadslid Sjaan Huissoon, te vens voorzitter van de Vereniging gemeenschap Wolfaartsdijk, gaf tij dens de raadsvergadering aan het _yoorbarig-te -vinden datur al brie ven zijn rondgestuurd vanuit de ge meente, terwijl de raad het nieu we beleid nog moet vaststellen. „En dan kun je wel zeggen, vraag dan gewoon meer subsidie aan, maar zo werkt het niet. Het heeft ookjnet trots te maken, op de dor pen willen de mensen het eerst zelf voor elkaar proberen te krij gen." Wethouder )o-Annes de Bat bleek niet op de hoogte van het ter ziele gaan van de avondvierdaagse. Hij gaf aan dat wanneer de organisatie contact met hem opneemt, er nog wel tot een oplossing kan worden gekomen. „Het is zonde als zo'n evenement verloren gaat." Het be sluit van Verheijen staat in elk ge val vast, het is nu afwachten of ie mand anders het (wandel)stokje wil overnemen. Sandra verdedigde gisteravond haar standpunt tijdens het debat over softdrugs in wijkcentrum 'De Spinne' in Goes. YERSEKE De bibliotheek in Yerseke doet hon derden strips in de verkoop, omdat de collectie stripboeken is opge schoond. Dat betekent dat de verou derde of versleten exemplaren weg moeten. Voor de liefhebbers zijn deze misschien toch nog interes sant. Het gaat om onder meer Clai re, Bob Morane, Blake, Mortimer en Kuifje. De verkoop vindt plaats tussen 21 november en 9 december. SCHERPENISSE Staatsbosbeheer houdt vandaag een excursie vogels kijken langs het Plan Tureluur in de Scherpenis- sepolder aan de zuidkant van Tho- len. Een gids vertelt tijdens de wan deling over dit 170 hectare grote na tuurgebied en haar bewoners. On der meer het vogeluitkijkpunt en de acherliggende inlaag worden be zocht. De tocht duurt ongeveer an derhalf uur en begint om 13.30 uur op de kruising van de Platteweg, Gatweg en Schoondorpseweg. Deel name kost 2 euro. door Frank van Cooten De verkoop van soft drugs in supermark ten moet kunnen. Jongeren die dage lijks gebruiken moe ten verplicht worden opgenomen in een afkickkliniek. Dat waren enkele stellingen die gis teravond aan bod kwamen tijdens een debat tussen jongeren over softdrugs in wijkcentrum 'De Spin ne' in de Goese Polder. Binnen Goes, maar ook binnen het jongerenwerk zijn verschillen de geluiden te horen over soft drugs en het gedoogbeleid van de gemeente. Wordt het met een jointje gezelliger? Moet je de cof feeshops sluiten en blowers hard aanpakken? Zijn er niet andere veel grotere problemen dat het ge bruik van softdrugs? Dat zijn vragen van jongeren en buurtbewoners waarmee mede werkers van diverse maatschappe lijke organisaties te maken krijgen. Dat was reden gisteravond het de bat te houden onder leiding van Nico Out van Scoop. „Het nieuwe is dat deze groep jon geren uit de Goese Polder met el kaar in debat gaan over softdrugs", zei jongerenwerker Matijs Gerits van SMWO (Stichting Maatschap- makelaar® mmmm wtm mm Vraagprijs I 16.000,- k.k. Wilgenstraat 40 Oost-Souburg Fraai appartement, gelegen op de Ie verdieping van dit in 1996 volledig gereno veerde complex. Dit appar tement is teer compleet te noemen en kan zonder werkzaamheden worden betrokken. De ligging is ide aal: op deze hoogte houdt u contact met de grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50