41 binnenland Bizarre vragen in inburgeringsexamen T©0S Vaker hoge boete voor hardrijden woonwijk Boek nu uw Kerstspeda!! Het zijn vooral kleine overtredingen die in toenemende mate worden beboet. Driekwart van de boetes is voor mensen die minder dan 10 kilometer te hard rijden. Anita Witzier geridderd li i Klaar voor 'horrorwinter' zaterdag 19 november 2011 Allochtonen krijgen de meest bizarre vra gen voorgelegd bij hun inburgeringsexa men. Zo zakte de Ne- derlands-Iraakse schrijver Rodaan Al Galidi voor de test omdat hij on der meer de vraag wanneer een vrouw na een miskraam weer on gesteld wordt, foutief beantwoord de. „Dit heeft dus niets meer met integratie te maken. Het wordt tijd dat er een inhoudelijke discussie gevoerd wordt over dit examen", stelt onderzoekster Ricky van Oers van het Centrum voor Migratie recht van de Radboud Universi teit. Galidi woont al dertien jaar in Ne derland. Vorige maand kreeg de schrijver nog de Europese Unie-prijs uitgereikt voor zijn boek De autist en de postduif Toch zakte hij voor de verkorte vrijstellingstoets die bedoeld is voor allochtonen die al goed zijn ingeburgerd. Nu hij hiervoor ge zakt is moet hij alsnog het gewone inburgeringsexamen volgen. Dat mensen zoals Galidi zakken voor de toets zegt volgens Van Oers veel over de kwaliteit ervan. Eerder deed zij al onderzoek naar het inburgeringsexamen. Zo liet zij alle medewerkers van haar ei gen afdeling een soortgelijke toets afleggen. Meer dan de helft zakte hiervoor. „De echte vragen voor de toets worden angstvallig ge heim gehouden. Maar dit geeft wel te denken." Volgens Van Oers gaan veel vragen over de sociale omgang in Nederland. „Dat ze hier kennis over krijgen is goed. Maar die vragen zijn vaak wel op meerdere manieren te beantwoor den. Zo moeten allochtonen vra gen beantwoorden over hoe een Nederlandse voortuin eruit hoort te zien en wat ze moeten doen als de buren een kind hebben gekre gen. Een vast antwoord hierop is niet te geven." Uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Za ken blijkt dat meer dan de helft van alle kandidaten voor deze ver korte toets zakt. Bij het uitgebrei de inburgeringsexamen dat meest al vooraf wordt gegaan door een inburgeringscursus zakt één op de vier kandidaten. „Dat veel mensen toch eerst dat verkorte examen proberen komt doordat dat veel goedkoper is, slechts 80 euro tegen 230 euro voor het gewone exa men." V Arke Munster Tryp Hotel Munster**** Kerstshoppen op de kerstmarkt 4 dagen, logies/ontbijt Aankomst vanaf november Per persoon al v.a. Oud Nieuw Feest Luxueuze P&O Cruise Ferry Swingend feest met vele extra's 2 dagen, volpension Vertrek vanuit Rotterdam Per persoon al v.a. f Londen Htl. Gresham*** Op zoek naar de beste kerstcadeau's 3 dagen, logies, inclusief vlucht Vertrek vanaf november tfjlfc Per persoon al v.a. «fe Ga voor deze en alle a naar uw Arke winkel c Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 De prijzen zijn altijd onder voorbehoud van beschikbaart Berlijn Hilton Berlin***** Uitgebreid gala dinerbuffet 4 dagen, logies/ontbijt Aankomst op 23 of 24 dec. Per persoon al v.a. indere aanbiedingen »f boek snel op Arke.ni personen en eigen vervoer, tenzij anders aangegeven, leid en pnjswijzigingen. Vraag naar de voorwaarden. PAUL KUSTERS VERKEERSBOETES utrecht - De politie houdt steeds vaker snelheidscontroles in woon wijken en deelt steeds hogere boe tes uit. De bedragen lopen verder op als in januari een nieuwe wet van kracht wordt. Een 'overschrij ding van 4 kilometer per uur is straks in een 30-kilometerzone al goed voor een boete van 43 euro, wie 40 kilometer per uur rijdt en wordt geflitst is 97 euro kwijt, ex clusief administratieve kosten van 6 euro. De helft van de bekeurin gen voor kleine snelheidsovertre dingen wordt uitgeschreven in de bebouwde kom. De verhoging van de boetes blijkt uit het ontwerpbesluit dat minis ter Ivo Opstelten naar de Raad van State heeft gestuurd. Als die advies heeft uitgebracht, wordt het be sluit van kracht. Tot dusver werd geen onderscheid gemaakt tussen snelheidsovertredingen binnen de bebouwde kom, maar daar komt nu een einde aan. Overtredingen in een 30 km-zone worden net zo zwaar bestraft als die ter hoogte van wegwerkzaamheden. Begin dit jaar werden de snelheids boetes al met 15 procent verhoogd, vanaf januari geldt eenzelfde ver hoging plus inflatie van 4,7 pro cent. In de begroting is rekening gehouden met een stijging van 20 procent. In 2010 werd het tarief al verhoogd met een administratieve heffing van 6 euro per bon. Het aantal bekeuringen is de afge lopen tien jaar afgenomen, maar de hoogte van de boetes steeg. In 2007 werd nog geen 40 procent van de bekeuringen voor te hard rijden binnen de bebouwde kom uitgeschreven, in 2010 was dat al ruim de helft. Er worden minder bonnen uitgeschreven voor royaal te hard rijden. Driekwart van de boetes is voor mensen die minder dan 10 kilometer te hard rijden. den haag - Anita Witzier heeft gis teren in Den Haag een koninklijke onderscheiding ontvangen uit han den van minister Henk Kamp (So ciale Zaken). De KRO-presentatrice is nu Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Witzier kreeg de onderscheiding vooral voor haar vrijwillige inzet als ambassadeur van het Reuma fonds, zo laat het fonds weten. Ze is sinds 2001 ambassadeur van het Reumafonds. In Nederland leven ruim 2 mil joen mensen met reuma of artro se, onder wie Witzier zelf. Ze pre senteert momenteel de program ma's Hier slapen jullie en Blootge- woon. Overtreding snelheid naar wegsoort üg binne binnen bebouwde kom buiten bebouwde kom autosnelweg Overtreding snelheid naar mate van overschrijding -0,2% -0,1% ül' 2010 I 73,6% infographic CRW Aantal overtredingen van snelheid 1.0,000,000 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 1-1/30-6 2011 SOEST - Een medewerker van EuroAmerica products in Soest is druk in de weer om alle orders voor de komende winter bij de klanten te krijgen. Vol gens het bedrijf zijn de zoutstrooiers, sneeuwscheppen en andere ijs- en sneeuwbestrijdingsmiddelen niet aan te slepen. Eind oktober voorspelden verschillende weerbureaus in Duitsland, Groot-Brittannië en de VS dat de winter begin december genadeloos toe zou slaan in West- Europa. Gespro ken werd over een 'horrorwinter' en een 'winter des doods'. Het KNMI hield zich overigens op de vlakte: „De voorspellingshorizon voor het weer is tien dagen." foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4