Zeeland PZCI Goes maakt aanvalsplan gladheid A BEVELANDEN-THOLEN 28 en 29 2S 30 en 31 WINTER Gemeente bereidt zich met inkoop extra strooizout en draaiboek voor op sneeuw en ijs Hopen dat de traditie komt overwaaien WIJ STIKKEN VAN HET WERK! GEEF JIJ ONS LUCHT? ISTIMEWA Aanrijding Goes Eén verdachte overval Goes blijft in de cel almanak Sint Onderzoeker van Dow breekt door Containerterminal hoort in groter plan Zaterdag 19 november 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel goes - Goes wil de komende win ter letterlijk goed beslagen ten ijs komen en heeft met het oog op de gladheidsbestrijding voor 70.000 euro aan extra strooizout ingesla gen. Gemeenten werden overvallen door de afgelopen strenge winter en raakten voortijdig door hun strooizout heen. Ook nu wordt weer veel sneeuw, kou en ijs ver wacht. Hoewel meteorologen van mening verschillen over een al dan niet in aantocht zijnde 'horror- winter', wil Goes voorbereid zijn. De gemeente heeft een sneeuw en gladheidsbestrijdingsplan opge steld, waarin op draaiboekachtige wijze is vastgelegd hoe er te werk zal worden gegaan in geval van (naderende) ijzel en sneeuwval. Het plan is vooral gericht op de verkeersveiligheid, mobiliteit, kwetsbare verkeersdeelnemers en alternatieve routes. In het strooi- plan is vastgelegd dat primaire rou tes (hoofdverkeersroutes, aan en af- voerroutes naar hulpverleners en bedrijven, openbaar vervoerrou- tes, schoolroutes, centrum en par keerterreinen, doorgaande woon straten en -fietsroutes, in totaal zo'n 200 kilometer) eerste priori teit hebben. Die wegen zullen na melding binnen vier uur volledig zijn geveegd en/of gestrooid. Daar naast is er de handmatige glad heidsbestrijding, die vooral is ge richt op voetgangers. Gladheid op wegen en woonstraten die niet on der de primaire routes vallen, wordt in principe niet bestreden tenzij de ijzel langdurig aanhoudt. Voorzichtigeheid is volgens de ge meente echter altijd geboden op niet-primaire wegen. Om verzekerd te zijn van voldoen de zout, is Goes aangesloten bij de afgelopen voorjaar opgerichte sa menwerkingsovereenkomst 'In koop nat en droog dooimiddel' 2011-2012'. Afgelopen winter kwamen uit de WISSENKERKE - Het was net Wie van de drie gis teren in het gemeentehuis van Noord-Beveland, met burgemeester Henny van Kooten als vaardig spelleider. Uit drie van de twintig kunstwerken van de leden van de kunstenaarskring Kunst- spoor die de afgelopen tijd in het gemeentehuis te zien waren, werd er één gekozen die de ge meente aankoopt. Hoewel Schouws van thema, de meeste stemmen van het gemeentepersoneel waren voor de gouache 'Stroa' van Hans Keuke- laar uit Kortgene. En nu hopen dat de traditie van het stroarieën overwaait... foto Willem Mieras ELEKTRO zie vacatures op www.istimewa.nl goes - Een 26-jarige joggende vrouw uit Goes is donderdag avond op de Ringbaan West aange reden door een 52-jarige plaatsge noot op een snorscooter. Deze man bleek behoorlijk veel te heb ben gedronken en moest zijn rijbe wijs inleveren. De vrouw had klachten aan rug en nek. woonstraten de meeste klachten. De gemeente werd dit jaar nog aansprakelijk gesteld door de ouders van een 14-jarige jongen, die in december een dijbeenbreuk opliep na een val in een gladde straat. De verzekering wees de claim echter af, omdat het bij hevi ge sneeuwval ondoenlijk is alle straten sneeuw- en ijsvrij te hou den. Ook in het nieuwe gladheids bestrijdingsplan wordt ook weer gewezen op de eigen verantwoor delijkheid van burgers. goes - Drie van de vier jongens die zijn aangehouden voor de over val op de tabakswinkel van de 84-jarige !o van Kalmthóut in Goes, komen begin januari voor de rechter. De rechtszaak tegen de 23-jarige hoofdverdachte uit Kort gene dient in februari. Tot die tijd blijft de man in voorar rest, heeft de rechtbank in Middel burg besloten. Volgens het Open baar Ministerie ligt dat aan de ernst van zijn rol en aan het feit dat de man de enige volwassene is van de vier verdachten. De drie overige verdachten zijn vrij in afwachting van de rechts zaak. De twee jongsten, allebei zes tien jaar en afkomstig uit Noord-Beveland, werden enkele dagen na de overval van 17 augus tus aangehouden. Eén van hen werd door zijn vader naar het bu reau gebracht. De twee oudere ver dachten, naast de 23-jarige man nog een jongen van 18 uit Goes, werden een week later aangehou den. De overval was de zesde die winkelierster Jo van Kalmthóut trof en .veroorzaakte veel veront waardiging bij de Goese bevolking. Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense stel kan er met geen mogelijkheid onderuit: Sinterklaas is in het land. Dus draait en zingt doch terlief (4) continu Sinterklaasliedjes, vraagt ze elke dag over hoeveel nachtjes ze haar schoen weer mag zetten en speelt ze met regelmaat Zwarte Piet. Dat enthousiasme is soms vermoeiend, maar tegelijkertijd ook aanstekelijk. Zo haalden ze deze week tijdens het avondeten gezellig nog wat klassiekers naar boven. Na 'Oh, kom er eens kijken' zette de kleuter 'Sinterklaas is jarig' in. Na het eerste zinnetje stopte ze, omdat haar ouders volkomen onbewust van het origineel afweken. „Zo gaat-ie helemaal niet! Hoe komen jullie erbij om hem op depot te zetten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49