na twee grote blunders sport 137 Ledenraad Ajax heeft lot Cruijff in handen Groene Ster lijdt dik verlies tegen koploper AZ-trainer Gertjan Verbeek is blij Davids niet langer welkom als stagiar Kousemaker scoort winnende treffer Blatter heeft spijt maar stapt niet op Rechter geeft Fifa gelijk in zaak Sion Weer blessure bij Nederlandse turnster zaterdag 19 november 2011 AZ-trainer Gertjan Verbeek reageerde gisteren verheugd op de voorgenomen aanstelling van Louis van Gaal als algemeen directeur bij Ajax. Hij vindt het gunstig dat het onrustig is bij een concurrent in de titelrace „Het is mooi om te zien dat Van Gaal nog een hart voor AZ heeft', zei Verbeek lachend. „Met deze actie be wijst hij AZ een goede dienst. Er is veel onrust binnen Ajax. Zo veel commotie is nooit goed. Om samen te werken, moet er vertrouwen zijn. De mensen daar vertrouwen elkaar niet." door Geert Langendorff AMSTERDAM - Terwijl de laatste restjes mist langzaam verdwijnen van sportcomplex De Toekomst, schaaft Kenneth Vermeer met stand-in Jasper Cillessen aan zijn traptechniek. Oeverloos schieten beiden om beurten de bal met de binnenkant van de voet in een leeg doel, dat is geposteerd aan de rechterzijde van het trainingsveld. De doelman van Ajax faalt, één dag voor het competitieduel met NAC Breda, geen enkele keer. In de laatste speelronde haperde zijn voetenwerk beduidend meer. Twee mistrappen leidden in Sta dion Galgenwaard tot twee koddi ge tegentreffers van FC Utrecht, dat uiteindelijk met 6-4 won van de Amsterdammers. Noodgedwon gen bleven deze blunders Tang aan hem kleven, doordat de competi tie door een interlandprogramma een week stil lag. Pas vanavond kan hij zich revancheren. Ondanks de kritiek geeft Vermeer geen krimp. „Je bent een mens, hè", zegt hij met een flauwe grijns. „Iedereen maakt wel eens een fout je. Tegen FC Utrecht was het dui delijk mijn beurt. Een verklaring heb ik er niet voor. Ik wilde de bal simpel naar voren schieten, maar raakte hem gewoon verkeerd. Als de situatie zich weer voordoet, zou ik die op precies dezelfde ma nier oplossen." Vermeer ontkent dat zijn falen blijft nadreunen. „Je kan er lang of kort over piekeren. Ik zet me vrij gemakkelijk over zulke zaken heen. Twijfelen aan mijn trap doe ik niet. Die is gewoon goed. Na tuurlijk hebben we de spelsituaties met de technische staf doorgeno men. Dat gebeurt altijd. Iets speci fieks kwam daar niet uit voort. Zul ke dingen gebeuren. Helaas heb je het niet voor het zeggen." Op het gerucht dat trainer Frank de Boer in de winterstop de posi tie onder de lat gaat evalueren en wellicht concurrent Cillessen naar voren schuift, reageert Vermeer on aangedaan. „Ik heb al zoveel wed strijden voor Ajax gespeeld. Af en toe zit daar een mindere tussen. Moet je de goede beurten dan di rect vergeten? Ik ga er vanuit eer ste keeper te blijven en heb ver trouwen in mezelf. Dat moet ook. Anders moet je geen topsport be drijven." Met dezelfde bravoure be- Oud-international en lid van de raad van commissarissen Edgar Da vids is niet meer welkom bij Ajax als stagiair op amateurcompiex De Toekomst. Hoofd opleidingen Wim Jonk heeft dat laten weten. Johan Cruijff, net als Davids rvc-Iid, hekelt in scherpe bewoor dingen de handelwijze van de ande re vier commissarissen bij de be noeming van Van Gaal. Met name Davids kreeg ervan langs. Ajax-trainer Frank de Boer voelt zich als een vader die moet kiezen tussen zijn zoon en dochter. Maar hij wil helemaal niet kiezen. „Mijn belang is de club Ajax", zei hij gis teren in de aanloop naar de thuis wedstrijd tegen NAC Breda. Danny Blind doet niet mee met moddergooien richting Cruijff of Van Gaal. De Souburger, die inte rim directeur wordt bij de Amster damse voetbalclub, denkt dat Ajax nog steeds kan profiteren van de vi sie van Cruijff. Ook verwacht hij dat Cruijff en Van Gaal goed kun nen samenwerken. antwoordt hij de prikkelende be richten uit Breda. De tegenstander van vanavond liet merken kansen te zien door de bestuurlijke chaos in De Arena. „Tsja, ze kunnen elk jaar wel zeggen dat hun moment is aangebroken. NAC blijft de un derdog, wij moeten het laten zien, zij hoeven niets. Elk positief resul taat is meegenomen. Onze insteek blijft hetzelfde: winnen, het liefst zonder tegentreffers." Over het tu mult, ontstaan door de aangekon digde komst van Louis van Gaal, praat Vermeer minder vrijuit. Trai ner Frank de Boer heeft de selectie een spreekverbod opgelegd. De keeper wil alleen loslaten, dat hij 'meneer Van Gaal' kent vanuit de jeugd, het nieuws vernam op inter net, er het zijne over dacht en ver volgens overging tot de orde van de dag. En, niet onbelangrijk, dat de chaos de kleedkamer niet heeft gevuld met negatieve energie. „Je hoort en leest wat natuurlijk. Verder zijn we er niet erg mee be zig. Of Van Gaal een goede keuze is? Dat moet blijken. Wij houden ons gewoon met voetbal bezig." Meer wil Vermeer niet kwijt. Ook niet als het hemzelf aangaat. Mocht de Raad van Commissaris sen niet worden teruggefloten, dan vertrekt Johan Cruijff En met hem wellicht een groot deel van de technische staf. Hoe dan verder moet? Vermeer beroept zich op zijn zwijgrecht. Hoe zeer de perikelen de selectie van Ajax werkelijk hebben beïn vloed, moet vanavond blijken. Over zijn eigen geestelijke gesteld heid en vorm maakt de sluitpost zich geen zorgen. „Je bent zo goed als je laatste wedstrijd. Wat dat be treft, sta ik er niet zo goed op. Maar ik steek goed in mijn vel en heb naar mijn idee de goede lijn van vorig seizoen doorgetrokken. Dat wil ik tegen NAC weer laten zien. Gewoon gas geven." DORDRECHT Wilmer Kousemaker lijkt terug van een lange blessure. De Thoolse voetballer maakte gisteravond in de eerste divisie de winnende tref fer voor zijn ploeg FC Dordrecht. In de 90e minuut tekende hij voor de 3-2 tegen Helmond Sport. FC Zwolle verdedigde de eerste plaats met succes. De koploper won bij SC Veendam: o-i. Spits Joey van den Berg scoorde negen minuten voor tijd. Nummer twee Eindhoven bracht voor eigen pu bliek de topper tegen FC Volendam tot een goed einde: 2-0. LONDEN Joseph Blatter peinst er niet over om op te stappen als voorzitter van wereldvoetbalbond Fifa. De 75-jari- ge Zwitser kwam in opspraak van wege controversiële uitspraken over racisme op het voetbalveld. „Het spijt me voor alle mensen die zich hebben gestoord aan mijn uit latingen", zei Blatter gisteren. „Maar ik kan niet opstappen. Het zou oneerlijk zijn om te vertrek ken en dat komt bovendien niet overeen met mijn instelling, mijn mentaliteit en mijn energie." BERN De Zwitserse voetbalclub Sion mag de zes spelers die zijn aangetrok ken toen de club een transferver bod had, niet opstellen. Dat heeft een Zwitsers gerechtshof besloten na beroep van wereldvoetbalbond Fifa. De Fifa was het net als de Zwitserse bond niet eens met een besluit van een lagere rechter, die bepaalde dat Sion deze spelers wél mag opstellen. De Europese voet balbond Uefa besloot Sion niet toe te laten tot de Europa League van wege het opstellen van de zes spe lers in de voorronde tegen Celtic. ALMELO Blessureleed blijft de Nederlandse turnsters achtervolgen. Onderzoek heeft uitgewezen dat Yvette Mosha- ge zondag bij een landenwedstrijd in Stuttgart de voorste kruisband van haar knie heeft gescheurd. Hierdoor zal Moshage in januari niet mee kunnen doen aan het olympisch kwalificatietoernooi in Londen. Céline van Gerner, Joy Goedkoop en Annabelle Schmidt zijn eveneens geblesseerd. Neder land lijkt daardoor kansloos voor een olympisch ticket. AMSTERDAM - De ledenraad van Ajax staat morgen voor een van de lastigste bijeenkomsten uit de ge schiedenis. Als het orgaan zich kan vinden in de komst van Louis van Gaal, keert Johan Cruijff zijn geliefde vereniging misschien wel voor altijd de rug toe. Cruijff heeft zijn toekomst nadruk kelijk in de handen van de leden gelegd. „Als alles wat ze mij heb ben gevraagd niet meer hoeft om dat ze het op een andere manier gaan doen, ben ik weg. Het is de ene kant op of de andere", vindt Cruijff. De ledenraad heeft Steven ten Ha ve, Marjan Olfers, Paul Römer en Edgar Davids ontboden. De vier commissarissen mogen uitleggen waarom zij zonder medeweten van Cruijff met Van Gaal en de be oogde interim-directeuren Martin Sturkenboom en Danny Blind heb ben onderhandeld. De ledenraad kan in het uiterste geval adviseren de raad van commissarissen te ont binden, zodat de club weer terug bij af is. Als dat niet gebeurt, lijkt de rol van Cruijff uitgespeeld en is de weg voor de komst van Van Gaal bevrijd van het grootste obsta kel. Onduidelijk is of Cruijff mor gen in Amsterdam is. Hij heeft geen stemrecht, maar is als erelid wel welkom. VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben gister avond de koplopers in de eredivi sie B verder weg zien lopen. De Vlissingers verloren in sporthal Baskensburg met 2-9 van Klein Ar senal uit Helmond, één van de lei ders in de klasse. Bij rust was het 1-3 voor de bezoekers. Klein Arsenal blonk in Baskens burg vooral uit in effectiviteit. Al na tien seconden kwamen de Bra banders op voorsprong. Terwijl de spelers van Groene Ster verschil lende kansen verprutsten en het geluk ook niet aan hun kant had den (ze raakten drie keer de paal en één keer de lat), schoot Klein Arsenal koeltjes nog twee keer raak: 0-3. Zeven seconden voor de pauze bracht James Beije wat hoop terug in de Vlissingse gelede ren. Hij schoot de 1-3 binnen. Ook na rust was Groene Ster niet de mindere, maar maakte Klein Ar senal de doelpunten. De ploeg deed dat uit vlijmscherpe coun ters. Opnieuw zat het niet mee bij Groene Ster. Zo zag Etienne Mallie de bal halverwege de tweede helft via de binnenkant van de paal en de keeper terug het veld inkomen, waarna tien seconden later de bal aan de andere kant er op soortgelij ke wijze wél in ging. Groene Ster scoorde nog één keer, bij 1-7 via Lo renzo de Groot. De ploeg is door de nederlaag een goede middenmoter geworden. De Vlissingers hebben uit acht wedstrijden twaalf punten ge haald. De strijd om de titel in de eredivisie B spitst zich toe tussen twee clubs uit Helmond. Klein Ar senal gaat samen met TFH Hel mond aan de leiding. Maikel Scheffers, de nieuwe nummer één van de wereld in het rolstoeltennis. foto Ruud Verhalle/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37