in groter plan de Staten hem geven \miu 4 :Fnxzn. zeeland 131 'Plan van Glad niks gemérkt ee Delta is onduidelijk' ^EKr- TOO "HOOFDPIJN MIGRAINE; ECHT EEN KOPZORG!" Presentatie van jubileumboek en debat over De Piek Waterschap voortaan 'indirect' j ElELiuUHQB VINTEESPOBT Tube zaterdag 19 november 2011 producten die in de omgeving wor den gemaakt, foto Ronald den Dekker de tweede Maasvlakte. Het gaat er om dat je iets gaat doen wat een ander nog niet doet. Alleen met containers schuiven is dat zeker niet. Zo'n terminal kost 400 a 500 miljoen euro. Ik zou daar niet in gaan investeren als er niet echt waarde mee wordt gecreëerd." De woorden van Swinkels sluiten aan op de waarschuwing die minis ter Melanie Schulz van Haegen (In frastructuur en Milieu) deze week liet horen op het Zeeuwse Haven- diner. Ze zei in het verband van de plannen voor de Westerschelde Container Terminal (WCT): „Kijk goed wat er in de rest van het land gebeurt, voordat u een besluit neemt." Een eerste stap naar dat besluit zit er toch aan te komen. Havengede puteerde Sjoerd Heijning zei vori ge week in de Zeeuwse Staten dat havenbedrijf Zeeland Seaports wel iswaar 'nog niet in de buurt is van een handtekening onder een con tract met een exploitant voor de WCT', maar dat de vergunningpro cedure binnenkort toch gaat begin nen. Vorig jaar, nadat was geble ken dat na het afhaken van PSA als beoogde WCT-uitbater geen overeenkomst met een nieuwe ge gadigde kon worden gesloten, trok Zeeland Seaports de aanvraag voor een planologische maatregel in. Nu denkt het havenbedrijf even wel dat belangstellenden makkelij ker over de streep kunnen worden getrokken als deze procedure al in gang is gezet. Het aanvankelijke plan voor de WCT sneuvelde in 2003 bij de Raad van State. SESSBSSKS f K.J8 ïHttaani«ni«g'Bffl wel nooit meer terug krijgen. Intussen nam Van Heukelom nog een onverstandig besluit: de benoe ming van oud-provinciebestuur ders Lous Coppoolse en Jaap Hen- nekeij tot tijdelijke leden van de raad van toezicht. Dat was onver standig om twee redenen: omdat hij dat juridisch gezien helemaal niet mocht en omdat hij met de benoeming van twee oude beken den bepaald niet de indruk wekte schoon schip te willen maken, maar zijn eigen straatje te willen schoonvegen. Intussen sputterden de leden van Provinciale Staten zachtjes tegen. Van Heukelom neemt de ruimte die de Staten hem geven. Hij is in het afgelopen jaar nog geen enkele keer serieus ter verantwoording ge roepen. In mei besloten de fracties het debat nog even uit te stellen, in afwachting van de bevindingen van Coppoolse en Hennekeij; in juni vergaven ze hem dat hij had gelogen tegen de Staten. Hij verde digde zich niet tegen die beschuldi ging, met het argument dat er nog juridische procedures liepen. Dat argument snijdt al lang geen hout meer, vooral omdat het provincie bestuur zélf een procedure oprekt door er geen besluit over te ne men. Maar bovenal hoort van Heu kelom als politicus gewoon netjes verantwoording af te leggen. In het openbaar. "WORDT UW DAG REGELMATIG VERPEST DOOR HOOFDPIJN?" "WERKEN DE PIJNSTILLER VAN DE APOTHEEK OF DROGIST NIET?" Informatiebijeenkomst op dinsdag 22 november Kom voor meer informatie naar de lezing die gehouden wordt door neuroloog drs. P. Proot. Hierbij worden de mogelijke oorzaken, gevolgen, behandeling en opsporing van migraine besproken. U hoeft uw dag namelijk niet te laten verpesten door migraine... De koffie thee staan voor u klaar! U komt toch ook? Adres: Verpleeghuis Ter Reede, Vredehoflaan 370, 4382 CJ Vlissingen Aanvangstijd: 19.00 uur. Start presentatie: 19.30 uur Aanmelden voor de avond kan vanaf maandag 21 november via telefoonummer 0115-688532 (keuzemenu: keuze 1, daarna weer keuzei) door Rinus Willemsen door Ben Jansen middelburg - De grootste aandeel houder van Delta, de provincie Zeeland, heeft meer informatie no dig over de plannen van het ener giebedrijf voor de bouw van een tweede kerncentrale. De commis sie bestuur, financiën en welzijn van de Staten van Zeeland weiger de zich gisteren te buigen over het voorstel dat Delta eind volgende maand aan de aandeelhouders wil doen om geld beschikbaar te stel len voor de vergunningsaanvraag voor Borssele 2. Donderdag kregen de Staten een toelichting op de plannen van Del ta, maar menig Statenlid vond dat dit alleen maar méér vragen heeft opgeroepen. „Ik heb vier kantjes vragen", zei Leen Harpe (GL). „Die wil ik eerst beantwoord zien voordat ik iets kan zeggen over de vergunningaanvraag voor een tweede kerncentrale." Hij kreeg bij val; ook van de partijen die welwil lend staan tegenover de plannen van Delta: WD, CDA en SGP. De vertegenwoordigers van deze frac ties gaven wel aan dat de planning van Delta niet mag worden door kruist. Dat betekent dat het nog steeds de bedoeling is dat de ver gunningsaanvraag op 16 december in de Staten en op 22 december in de aandeelhoudersvergadering aan de orde komt. Daarom besloot de commissie een extra vergadering in te lassen: op 2 december. De insprekers die zich erop had den voorbereid dat het voorstel wél aan de orde zou komen, kre gen toch de gelegenheid hun standpunt naar voren te brengen. Petroesjka Sterk van Borssele 2 Nee meende dat Delta als 'een ge oliede machine' eenzijdige infor matie verstrekt over haar plannen. Tom van Riet van de Zeeuwse Mi lieufederatie bestreed dat kernener gie geen CO2 in de atmosfeer brengt, zoals Delta beweert. Bij de winning van uranium komt veel van dit broeikasgas vrij en dat hoort volgens hem te worden mee gerekend. Jan Louwerse van Stop Borssele waarschuwde dat Zeeland een grote vergissing dreigt te be gaan nu kernenergie voor de elek triciteitsvoorziening niet meer no dig is. vlissingen - Het Vlissingse poppo dium De Piek bestaat veertig jaar, maar de toekomst is door bezuini gingen onzeker. Over beide aspec ten vindt zondag een bijeenkomst plaats, uiteraard in De Piek zelf (Hellebardierstraat Vlissingen). Om 16.00 uur is de presentatie van het jubileumboek over veertig jaar De Piek, dat is geschreven door Ge rard van der Hoeven. Aansluitend vindt van 16.30 tot 17.15 uur een de bat plaats over de toekomst van De Piek, met popconsulente Imke Elstak, Tonnie Dieleman (De Spot, Middelburg) en Joery Wilbers (Nieuwe Nor, Heerlen). De zaal gaat open om 15.00 uur. tls maor een klein wèreldje eé? roept een mannetje die verbie fietst. „Jao, da kan je wé zeggen," roep ik 'em ach- ternao. 't Was begin van de weeke, toen as 't rustig weer was en 's morgens flienk mistig, ,,'k Gaon nog 'n bitje in den 'of doen," docht ik bie m'n eigen, „strekjes gaot 't misschiens wat re genen en dan is ook niks gedaon om buuten wat te doen." Dan zit ik ook liever binnen. Trouwens noe a de klokke verzet is, binnen de daogen toch ook a vee korter ge wonen. Jao toch? Om 'n uure of viere dan is 't mee de zonne ook gedaon. 't Beste van den dag is net nao de middag. Wa zeg je? Dat was toch vroeger ook zó. Al licht. Niks nieuws onder de zonne, ee. Dao docht ik 110e ver- lejen weeke ook an. Toen Sinterklaois op de tillevisie kwam. 'Oe dikkels stoeng ik dao nie te wachten op 't ènde van de Noordstraote in de kouwe? 'n Straffe wind uut de polders. M'n 'annen diepe in m'n zakken en mao kieken over de diek. Zou tie daor al ankommen? Jao, daor in de verte zien 'k daor gêên auto rie- jen? Nêè, die tuft toch ommerst vee te vlug. En dan draoiende die ook nog weg net voo dat ie naor 't durp most afslaon. En dan maor weer kieken. En de muziek? Die zat mao lekker binnen in 't café bie Maos. Wist ik, dat die al lange geïnfermeerd waoren, dat 't nog wel 'n 'alf uurtje kon duren. En wudder maor roepen, wat heen en weer dêêfelen, wee kieken en vooralvee kouwe liejen. Geluk kig is noe 't klimaot an 't verande ren voo de kleine kinders. Was da toen ook maor an de gangk ge wist! An dat alles zat ik verleejen weke zaoterdag te dienken toen 'k nog 's naor Sinterklaois in Dord zat te kieken. Onwillekeurig most ik an 't ver'aol van George Sponselee dienken. An z'n ver'aol in het Luusterboek. Die gelöövende nog in Klaois toet z'n tiende. Die zet tende 's aovus 'n diep bord in de keuken en daorin lei Zwarte Piet dan 's nachts 't één of't ander lek kers. „Jao, een diep bord, want platte die aon wij niet." En op 'n morgen was tie te vroeg uut z'n bed gekommen en stilletjes gaon kieken in de keuken, naor z'n bord. Mao da was nog leeg. Z'n moeder stierende 'm terug nao bed mee de boodschap: „Strekjes kom Zwarte Piet wel. 't Is nog vroeg, 'k Zag 'm daonet op de dijk loopen." George terug nao bed, goed luuste- ren. Niks 'öören natuurlijk dan allêêne z'n moeder die in de keu ken bezig was. Ze roept 'em naor 'alf uurtje en jao 'óór: 't Bord is ge vuld. En George vroeg z'n eigen af 'oe dat da toch mooglijk was. Goed geluusterd, zelfs an de schou we die deu z'n slaopkaomertje liep. En niks ge'öören ee. Géén Zwarte Piet die deur de schouwe sloor. Niks van dat alles. En ook niks gezien. Glad niks gemérkt ee. Over 'n kleine wereld gesproken. Moe j's even luusteren, luisterhoek, met 21 gesproken dialectverhalen uit het Zeeuwse. Totaal 140 minuten. In de boekhandel, voor €12,50. Zie ook www.zeeuwsdialect.nl sssssansnaMHB den haag - Gemeenteraadsleden gaan straks de waterschappen kie zen. Staatssecretaris Joop Atsma (Infrastructuur) heeft gisteren de al aangekondigde wijziging Water schapswet naar de Kamer ge stuurd. Tot nog toe konden alle Nederlan ders stemmen op kandidaten voor de waterschappen, maar de verkie zingen leefden niet erg bij de be volking. Het kabinet vindt het 'wel wezenlijk' dat er goede democrati sche controle is. De eerstvolgende waterschapsverkiezingen in 2012 vervallen. De eerste indirecte ver kiezingen zijn kort na de gemeen teraadsverkiezingen in 2014. EIHHICCrD EEZH33H3C333 0 QStS ZATERDAG ZONDAG 26 NOV 27 NOV IO.OO- 17.00 II.OO- 16.00 Lhe Middelburg Goes www.wintersportbeurs-zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31