301 zeeland Containerterminal hoort Bax-shop.nl B.V. gefeliciteerd! Gedeputeerde neemt ruimte die Prijzen voor bedrijven vragen aan Nelly i Winnaar FD Gazellen Award 2011 Bax-shop.nl B.V. uit Goes. zaterdag 19 november 2011 5 Vanaf vandaag kunnen Zeeuwse ouders via internet vragen over opvoeding stellen aan een online nanny via www.nelly.nl. En ze geeft nog antwoord ook. Wie is Nelly? „Ik ben de online Zeeuwse nanny, bereikbaar via internet. Ouders kunnen met me chatten over de opvoeding van de kinde ren. Achter mij staat medewerkers van jeugdzorgorganisatie Juvent, die alle kennis en kunde in huis hebben om die vragen goed te be antwoorden." Waarom doet u dit? „Omdat ouders heel veel be hoefte hebben aan informatie over opvoeden. Ouders zoeken die infor matie vooral op het internet, blijkt uit onderzoek. Mensen vinden het prettig om thuis vragen te kunnen stellen. En bij Juvent is zoveel ken- nis in huis over opvoeden die we nu alleen kwijt kunnen bij cliën ten, ouders van kinderen die jeugd zorg krijgen. Het is prettig als ook andere mensen gebruik kunnen maken van onze kennis." „Door meer preventief te werken, hoop ik dat verdere problemen voorkomen kunnen worden. Alle daagse vragen over opvoeding van kinderen zijn er altijd. Iedereen die opvoedt, heeft wel eens een vraag. Die kan je aan je moeder stellen, of aan een vriendin, maar nu ook aan mij. Tegenwoordig getuigt het van goed ouderschap als je een vraag stelt. Dat is geen brevet van onver mogen meer. Dat zie je ook aan al die opvoedprogramma's met nan ny's op televisie." 3 Wanneer bent u te bereiken? „Ik zit van 's ochtends negen tot 's avonds tien uur achter de computer. In principe elke dag." 4 Heeft u er echt verstand van? „Ik weet veel van opvoeden, achter mij zitten een heleboel me dewerkers van jeugdzorgorganisa tie Juvent, maar ik verwijs mensen ook door naar andere instanties als ik er zelf niet uitkom. Als bij de vraag welk sinterklaascadeautje het meest geschikt is voor een kind bij voorbeeld blijkt dat het werkelijke probleem is dat mensen .geen ca deautje kunnen kopen omdat ze in de financiële problemen zitten, stuur ik ze door naar schuldhulp verlening. Ik kan mensen doorver wijzen naar de juiste instantie, maar ook naar een andere vorm van online hulpverlening." 5 Wat kost het om met Nelly te chatten? „Chatten met Nelly is helemaal gra tis. Je hoeft niet eens in te loggen op de website. Iedereen kan op elk moment een vraag stellen. En dat kan ook nog eens volledig ano niem." door Carla van de Merbel GOES/MIDDELBURG - De onderne mingen Bax-shop.nl in Goes en Medisol in Middelburg zijn beide onderscheiden met een Gouden Gazelle. Dit zijn de 'hoofdprijzen' binnen de FD Gazellen Awards, die jaarlijks per provincie door het Financieel Dagblad (FD) worden uitgereikt aan de sterkst groeiende bedrijven. Webwinkel in audioapparatuur Bax-shop.nl eindigde in Zeeland op de eerste plaats in de categorie middelgrote ondernemingen. De omzet van het beclrijf groeide de afgelopen drie jaar met 264 pro cent. In de categorie kleine onder nemingen in Zeeland kreeg leve rancier van medische producten Medisol een Gouden Gazelle. De omzet van dit bedrijf groeide met 89 procent. In de categorie grote ondernemingen werden in Zee land geen Gazellen uitgereikt. Bax-shop.nl kreeg in 2008 en 2009 ook al een Gouden Gazelle. Medi sol ontving vorig jaar al een Gou den Gazelle. door Ben Jansen MIDDELBURG - Zeeland moet zich niet blindstaren op een container- terminal. Zo'n grootschalige over slagfaciliteit voor stalen laadkisten heeft pas echt zin als er in de om geving ook industrie is die er ge bruik van maakt. In de overslag van containers op zichzelf ziet Peter Swinkels, voorzitter van de Brabants-Zeeuwse Werkgeversver eniging (BZW), niet veel. „Dat le vert vijftig a zestig cent per contai ner op." De voorzitter van de BZW zegt met nadruk dat hij geen tegenstan der is van de Zeeuwse container initiatieven. „Ik zal die zeker niet ontraden, maar ze moeten wel in een groter plan passen. Aan een kopie van de tweede Maasvlakte heeft Zeeland niets." Dat grotere plan is in de ogen van Swinkels een cluster van bedrijven die innovatieve producten maken waarin veel kennis is gestopt. „Zo'n cluster wordt alleen maar versterkt als er goede overslagmo gelijkheden voor containers zijn. Wat dat betreft zit Zeeland in een situatie die volop kansen biedt. Met goede ondernemers, mooie bedrijven, een gunstige ligging en havens om producten te versche pen en grondstoffen en halffabrika ten aan te voeren. Maar dan is een containerterminal een onderdeel van een systeem waarmee echt toe gevoegde waarde valt te creëren." De stimulering van kennisintensie- Grootschalige containeroverslag le vert volgens BZW-voorman Peter ve maakindustrie is een stokpaard je van Swinkels. Die levert geld op. Hij mag graag chipmachinefabri- Swinkels alleen toegevoegde waar de op als ze wordt gebruikt voor kant ASML in Eindhoven als voor beeld gebruiken. „Die onderne ming levert evenveel waarde op als George van Heukelom zwijgt. De provinciebe- stuurder heeft geen zin om in het openbaar ver antwoording af te leggen voor zijn rol in de affaire die tot bestuurlijke chaos bij Bureau Jeugdzorg heeft geleid. En van Provinciale Staten hoeft hij dat ook niet. In het voorjaar was het niet zo stil in de abdij. De provincie stuurde een dag nadat Van Heukelom (SGP) de voorzitter van de raad van toezicht ontsloeg een persbe richt rond. De gedeputeerde moest wel ingrijpen, was de uitleg, want de zorg voor de Zeeuwse jeugd dreigde - volgens de door de door Nadia Berkelder raad van toezicht bekritiseerde ma nagers van jeugdzorg- in gevaar te komen. „De hele toko is verdeeld", zei hij. „Dat kan ik niet hebben." Tegen Statenleden verklaarde Van Heukelom dat hij het recht heeft leden van de raad van toezicht te benoemen en te ontslaan, een op vatting die inmiddels door twee af zonderlijke rechters is weerlegd. Dat Van Heukelom buiten zijn boekje ging toen hij de raad van toezicht aan de kant schoof, was misschien nooit aan het licht geko men als de ontslagen voorzitter, Arnold Smeels, zijn schouders had opgehaald en van zijn vrije tijd - hij is gepensioneerd politieman - was gaan genieten. Maar dat deed hij niet. Smeels ontpopte zich tot een terriër van het vasthoudend- ste soort. Hij stuurde paginalange brieven naar Statenleden om zijn kant van het verhaal toe te lichten en spande rechtszaken aan om te bewijzen dat hij gelijk had. Tot nu toe met succes, al zal hij zijn baan Wij feliciteren directie en medewerkers graag met het winnen van de FD Gazellen Award 2011 Deze award is een mooie prestatie waar Bax-shop.nl B.V. met recht trots op kan zijn! Afdeling Grootbedrijf Rabobank Öosterschelde Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/oosterschelde VV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30