zeeland 27 200 in duigen ADRZ heeft geld nodig om aan geld te komen Echtpaar Valckx viert zestigjarig huwelijk De redding Sinterklaas bezoekt dorpen op Walcheren Rijbewijs kwijt na te hard rijden Aanhouding na bommelding zaterdag 19 november 2011 i ii— 11 mensen uit heel Zeeland heeft de Stichting Droom de afgelopen zeven jaar in een re-in te- gratietraject geholpen. Zeker tweederde daarvan heeft in elk geval een halfjaarcontract ge kregen. Maar de meeste heeft Kris van Wezel niet meer teruggezien. Een goed teken. mensen met een zaklamp zoeken. Dat maakt de samenleving schraal. Ik zie het, zeker in Vlissingen, ach teruit denderen. Vlissingen vind ik een schrale stad. Loop op zaterdag maar eens door het centrum en kijk hoe de mensen erbij lopen. Je ziet de armoede. Veel mensen we ten niet weten hoe slecht sommi gen het hebben. Als dan ook nog eens instellingen die iets aan die si tuatie proberen te doen, om zeep worden geholpen..." Telefoon. „Reclassering die weer een klantje kwijt wil", zegt Van Wezel, wan neer het gesprek is beëindigd. „Nu het UWV en de sociale dienst, met hun miljoenenschuld, moeten bezuinigen, krijg ik geen niet zomaar loslaten. Dat moet je ook niet willen. foto Ruben Oreel opdrachten meer. Als je nog klan ten wil, zul je moeten standaardise ren, zegt men. Bureaucratiseren dus. En wat levert het op, vraag ik dan. De eerste twee jaar niets, luidt het antwoord. Nou ja, dan laat maar." Vandaar dat sinds een paar weken een te huur-poster hangt op het pandjevan Droom in de Scher- minkelstraat. „Nu is er gelukkig een sponsor waardoor we het nog wat langer uitzingen, maar dan is het geld echt op. We teren al in op onze reserves." Wat dan? Stoppen? Van Wezel schudt van nee. „Dat kan niet. Ze ker wat budgetbeheer betreft kun nen we onze klanten niet zomaar loslaten. Dat moet je ook niet wil len. We kunnen dit werk natuur lijk vanuit thuis doen. Maar ik wil de clientèle niet over mijn vloer hebben. Bovendien zit je dan nog met kosten, die hoge telefoonreke ningen alleen al. Vergeet niet dat we dit, met een man of zeven, al vrijwillig doen. Maar ja, wat dan? Als de gemeenschap weinig of niks meer voor ons over heeft, wie ben ik dan nog?" Weer telefoon. Van Wezel hangt schaterlachend op. „Vanuit Toren- tijd. Of we even twee pakjes siga retten willen komen brengen." Welzijnswethouder Marin de Zwarte is bekend met de proble men van de Stichting Droom. „Maar zo hebben we er meer. Du- nya bijvoorbeeld, en Local Board. Ook Resto van Harte heeft zich al gemeld. Die hebben allemaal huis vesting nodig", zegt hij. „In het Middengebied komt bin nenkort een aantal scholen vrij. Dat biedt mogelijkheden. We wil len de clubs zeker niet op één hoop gooien en ze moeten zelf vooral initiatiefnemer blijven, maar ik wil wel instemmend knik ken. De gemeente wil faciliteren. Maar dat moet allemaal nog goed worden uitgedacht." MIDDELBURG - Sinterklaas bezoekt vandaag om 11.00 uur Zoutelande (Langstraat). In Oost-Souburg gaat om 12.30 uur een Sintfeest van start op de Kade. Om 13.30 uur is de Sint op de Markt in Westkapel- Ie. Het Havenplein in Amemuiden staat vanaf 13.30 uur in het teken van Sinterklaas, die vandaaruit doorgaat naar Nieuw- en Sint Joos- land (14.00 uur Dorpshuis). In Koudekerke start om 13.30 uur een feestelijke tocht vanaf het Dorps plein. Om 14.00 uur is Sinterklaas bij het oude gemeentehuis in Domburg. Tot slot is hij om 15.30 uur in Vrouwenpolder bij strand paviljoen Breezand. TERNEUZEN - Een 2i-jarige automo bilist uit Vlissingen heeft donder dagavond zijn rijbewijs moeten in leveren na een snelheidsovertre ding bij Terneuzen. De man reed met een snelheid van rond de 140 kilometer per uur op een weg waar maximaal 80 is toegestaan. door Theo Giele MIDDELBURG - Voor de bouw van het ziekenhuis in de Mortiere moet het ADRZ bij de banken geld gaan lenen. Die zijn daartoe pas bereid als het ziekenhuis zelf voldoende op de rekening heeft staan. „2011 wordt het vierde achtereen volgende jaar dat we positief draaien", zegt woordvoerder [aap Nelemans. Het eigen vermogen van het ADRZ groeide daardoor tot 7 miljoen euro, wat 9 procent van de bedrijfsomzet is. Om geld bij banken of andere investeerders los te krijgen, moet dat eigen ver mogen stijgen naar 15 procent, wat neer zou komen op een kleine 12 miljoen euro. Het 'gat van vijf mil joen' probeert het ADRZ zelf te verkleinen door goed op de kosten te letten. Hulp van buitenaf om dit gat sneller te dichten, is wel kom. Het voorstel van het CDA in Middelburg dus ook. Bovendien geeft een gemeente daarmee ook blijk van betrokkenheid bij het zie kenhuis. Nelemans wijst erop dat de bouw van het nieuwe zieken huis niet alleen een Middelburgs, of zelfs alleen een Walchers belang is. Het ziekenhuis in de Mortiere zal ook patiënten van elders behan delen. Steun hoeft dus niet alleen van Middelburg te komen. Als de financiering rond is, duurt het een jaar of vier om het nieuwe zieken huis te bouwen en te verhuizen. Joke en Piet Valckx-de Jonge. foto Rolf de Feijter door Yorben Weststrate OOST-SOUBURG - Piet en Joke Valckx-de Jonge vierden gisteren dat ze afgelopen dinsdag zestig jaar getrouwd waren. De twee leer den elkaar in 1946 kennen op de kermis in Hansweert. Hierna kwam Piet vaak vanuit Ossenisse op.de fiets naar 's-Heerenhoek om Joke te bezoeken. Toen werkte Piet op het land en Joke was dienst meisje bij de bakker. Vijf jaar later trouwden ze en gingen ze wonen in Vlissingen. Piet ging werken bij gloeilampenfabriek Vitrite en later bij De Schelde. Joke zorgde voor de kinderen. MIDDELBURG - De politie heeft don derdagavond rond 21.45 uur in Middelburg een 44-jarige man in zijn woning aangehouden. De man had de politie gebeld met de mededeling dat hij een bom tot ontploffing zou brengen in Middel burg. Uit onderzoek bleek dat de man nergens een bom had ge plaatst. Hij was onder invloed van alcohol en in de war. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt. Nadat de tweede dochter was ge boren, gingen ze verhuizen naar de Irislaan, waar hij een volkstuin tje had. Joke was erg handig en maakte veel kleding zelf. Ze hebben ongeveer zestien jaar op de Irislaan gewoond. Daar is ook hun zoon geboren. Het huis werd te klein en ze betraden toen een nieuwbouwwoning op Wester- zicht. Na 32 jaar verhuisden zij op nieuw. Nu wonen ze al zeven jaar in Oost-Souburg. Ze brengen de tijd door met puzzelen, kaarten maken en handwerken. Joke zit ook nog in een kerkkoor. Het echtpaar heeft drie kinderen en zes kleinkinderen. MEEST CELEZEN 1. Bewoners tegen uitbreiding hotel 2. Thee drinken aan 't dok 3. Vijf auto's bij kop/staartbotsing STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27