261 zeeland fel Droom valt voor Kris van Wezel VERHUIZE MET ZORG N i! 0118 61 26 69 Celstraf voor heling van gestolen horloge RE-INTEGRATIE Als er niet gauw iets gebeurt, is het ge daan met het Vlissingse re-integratiebu reau Stichting Droom. Het geld is op. Kris van Wezel Crea-atelier presenteert zich Wandelvereniging houdt strandtocht BBC school-tv filmt Veerse Robbert Luijk (9) Schaatsen in Mini Mundi zaterdag 19 november 2011 monpiflL mouERS „Ik zie de samenleving, zeker in Vlissingen, achteruit denderen. Loop hier op zaterdag maar eens door de stad en kijk hoe de mensen erbij lopen. Je ziet de ar moede. Veel mensen weten niet weten hoe slecht sommigen het hebben. Vlissingen verschraalt." WBÊSSBSaSSm VLISSINGEN Het Crea-atelier aan de Singel 70 in Vlissingen houdt vandaag een open dag. Met ingang van het nieuwe jaar worden in het atelier cursussen keramiek en schilderen met olie verf gegeven. Ook worden er ver schillende workshops georgani seerd. Bijzonder voor Zeeland is dat de cursussen ook speciaal ge schikt zijn voor slechtzienden. De open dag in het Crea-atelier is vanaf 11.00 uur. VROUWENPOLDER De Middelburgse Wandelsportvere niging 't Zand houdt vandaag voor de 27ste keer een strandwandel- tocht, deze keer bij Vrouwenpol der. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10,15, 25 en 40 kilo meter. Het startbureau is gevestigd in Strandpaviljoen Breezand. De start van de 25 en 40 kilometer is om 9.00 uur. Voor de overige af standen kan tussen 10.00 en 14.00 uur begonnen worden. VEERE - De negenjarige Robbert Luijk uit Veere stond gisteren voor de camera's van de BBC. De Britse omroep maakt over de hele wereld korte filmpjes over het dagelijkse leven van kinderen. De filmpjes worden uitgezonden op de Engel se schooltelevisie. Robbert werd gisteren op school gefilmd. Vandaag gaat de BBC mee naar het voetbalveld en wordt ge filmd op het Veerse Meer en bij de stormvloedkering. www.pzc.nl/video door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een 19-jarige Vlissinger wegens heling veroordeeld tot een celstraf van drie maanden waarvan 32 dagen voorwaardelijk. Ook moet hij een taakstraf uitvoeren van dertig uur die hem van een eerder vonnis voorwaardelijk boven het hoofd hing. Tegen de Vlissinger was een celstraf van drie maanden plus de tenuitvoerlegging van de taakstraf geëist. Twee weken geleden oordeelde de officier van justitie al dat de jonge man niet schuldig was aan een overval op een woning aan de Riet kraag in Vlissingen (25 oktober vo rig jaar), maar wel aan de heling van een horloge dat daar werd buitgemaakt. Op de bewuste avond waren de be woner en zijn negen-jarig zoontje alleen thuis, toen zij werden over vallen door twee mannen. Ze sloe gen de vader met een koevoet en zijn zoontje werd met een mes be dreigd. De overvallers vertrokken met geld en sieraden. Dat de Vlissinger het horloge in Amsterdam had gekocht, zoals hij na zijn arrestatie beweerde, ver wees de rechtbank naar het rijk der fabelen. MIDDELBURG - In het paviljoen van Mini Mundi, de komende tijd om gedoopt in Winter Mundi, in Mid delburg kan weer geschaatst wor den. In de hal op het Zep in de Mortiere is een indoorschaatsbaan aangelegd. Het familiepretpark is in winterse sferen gebracht met onder meer een twinkelend licht jesfestival, kampvuren, en een win- terbioscoop. Kinderen kunnen er iglo's van piepschuim bouwen. In het park staan vuurplaatsen, waar bezoekers zich kunnen warmen. makelaar: Wilgenstraat 40 Oost-Souburg Ons. volledige f woningaanbod: gi fcfèmafcelaars.ni Fraai appartemenc. gelegen op de Ie verdieping van dit in 1996 volledig gereno veerde complex. Dit appar tement is zeer compleet te noemen en kan zonder werkzaamheden worden betrokken. De ligging is ide aal: op deze hoogte houdt u .contact met de grond; Vraagprijs I 16.000,- k.k. door Wendy van den Hurk De man die al lang niet meer werkt, heeft niet zelden ook zijn huisves ting niet op orde. Vaak ook schulden en soms ook versla vingsproblemen. Last van depres sie. Als dat niet allemaal op orde is, heeft werk ook geen zin, luidt de gedachte van Stichting Droom. En dus wordt iedereen die daar komt voor werk, geholpen met al zijn problemen. Tja, dat heb je met die ouwe socia listen. Kris van Wezel kijkt schuld bewust. Want zijn methodiek van menselijkheid heeft zijn stichting wel mooi de das om gedaan. „Ie dereen valt maar binnen, al zeven jaar lang, en nu het UWV en de sociale dienst moeten bezuinigen, gaan opdrachten naar grote re-inte gratiejongens en niet naar ons." „Momentje." De kamer vult zich plots met een alcoholisch aroma, afkomstig van de man die binnenkomt.en de aan dacht opeist. Hij vertelt dat hij uit zijn huis is gezet en vannacht op straat heeft moeten slapen. Van Wezel staat op en brengt hem al schouderkloppend naar de deur. Hij mag straks terugkomen. Droom begon als 'doodeenvoudig' re-integratiebureau. „Tot er een man kwam met een ongestructu reerd gezin. Elk dagdeel waren ze kwijt aan allerlei instanties. Tijd voor werk was er niet eens. Op een dag nodigde ik al die instan ties uit, twaalf in totaal, om samen een oplossing te zoeken. Wat denk je, hoeveel kwamen er? Eentje. Toen ben ik maar gezinscoach ge worden. Uiteindelijk zijn ze allebei gaan werken en uit de schuldhulp geraakt. Dat gezin vormt sinds dien mijn drijfveer." In de loop der jaren heeft Droom ongeveer tweehonderd klanten, uit heel Zeeland, in een traject ge kregen. Tweederde daarvan moest slagen; met andere woorden een arbeidscontract van een halfjaar of langer bemachtigen. „Dat heb ben wij steeds gehaald. De mees ten zijn blijven werken. Denk ik. De meesten zie ik immers niet meer. Een goed teken." Twee mannen komen binnen. Ze hebben een brief bij zich. Een be- slagleggingsbrief zegt Van Wezel later. „Maar ja, het zijn Irakezen, en die snappen hier dus niks van. Wij helpen ze. Omdat ik weet dat bestaande, vaak gesubsidieerde, in stanties dit heel bureaucratisch aanpakken. Alles is gericht op het buiten de deur houden van klan ten. Mensen zijn al op hun eind en moeten dan ook nog eens dom werk doen. Dat frustreert. Komt ie mand niet op tijd op een afspraak, dan wordt die niet geholpen. On ze drempel ligt veel lager." Kris van Wezel is er dan ook zo een die op de sociale academie zat in de jaren zeventig, 'in de tijd dat er meer werd gestaakt dan wat an ders'. „Ik heb een bepaalde visie op de maatschappij. Dat je iets moet doen voor je medemens, voor de samenleving. Ik vond het vroeger al leuk om activiteiten te organiseren in de speeltuin van mijn kinderen. Nu moet je die gggjSgggtCTB M— Kris van Wezel in de deuropening van Stichting Droom. „Zeker wat betreft budgetbeheer kunnen we onze klanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26