Eerste lustrum Beursvloer Zeeland Eerste Kansenbeurs in Bergen op Zoom beursvloer 33 Uit de eerste vier edities van de Beursvloer Zeeland blijkt dat handelen met gesloten beurzen ook in Zeeland succes vol is. Het levert voor alle par tijen winst op en met name voor de Zeeuwse samenleving. Op 7 maart 2012 vindt de vijfde editie plaats in de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes. Beursvloer Zeeland is onderdeel van de be gin 2011 opgerichte Stichting De Zeeuwse Uitdaging. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Met de oprichting van Stichting De Zeeuwse Uitdaging is Stichting Beursvloer Zeeland een nieuwe weg ingeslagen. Binnen De Zeeuwse Uitdaging gaan 'matchgroe pen' door het jaar heen nieuwe ver bindingen leggen, die ten goede ko men aan het leefklimaat in Zeeland. De Provincie Zeeland heeft een 3-jari- ge subsidie beschikbaar gesteld om de matchgroepen te realiseren. De jaarlijkse Beursvloeren blijven be houden. Die in Middelburg, afgelo pen maart, heeft maar liefst 183 con structieve matches opgeleverd. Par tijen die normaal niet zo snel met el kaar in gesprek komen, blijken op de Beursvloer juist veel voor elkaar te kunnen betekenen. Tijdens die laag drempelige bijeenkomsten ontmoe ten vrager en aanbieder elkaar name lijk direct persoonlijk, dus zonder tus senkomst van een matchgroep. Dat staat garant voor het succes van de Beursvloer. De oprichting, na elke Beursvloer, van een matchgroep in de betreffende regio versterkt het Beursvloerconcept alleen maar. Na de Beursvloer Walcheren op 23 maart 2011 is de Matchgroep Walche ren opgericht, in het vooijaar van 2012 volgt de Matchgroep Ooster- schelderegio en in 2013 de Match groep Zeeuws-Vlaanderen. Met die drie Matchgroepen is het gehele werk gebied van Beursvloer Zeeland veran kerd binnen De Zeeuwse Uitdaging. Matchgroepen "Een matchgroep is samengesteld uit een aantal 'oude rotten' en jonge honden' uit het bedrijfsleven, die zich allemaal op vrijwillige basis inzetten voor De Zeeuwse Uitdaging. De oude rotten zijn seniomiedewerkers en directeuren met een groot net werk. De jonge honden zijn over het algemeen jongere medewerkers uit het bedrijfsleven. De matchgroepen stimuleren het Zeeuwse bedrijfsleven om maatschappelijk betrokken onder nemen in de praktijk te brengen." Aan het woord is Resy van Loon van Adviesbureau BOZ (Betrokken On dernemen Zeeland). Zij is manager van Stichting De Zeeuwse Uitdaging. Als zodanig maakt zij deel uit van het operationele team dat verantwoorde lijk is voor de dagelijkse gang van za ken binnen de stichting en dat de matchgroepen ondersteunt bij het ma ken van de matches. "Het operatione le team ontvangt door het jaar heen heel wat aanvragen van stichtingen, verenigingen en buurtgroepen. Die bespreken wij tijdens een matchgroep overleg. Na acceptatie gaan één jonge hond en één oude rot aan de slag om een antwoord te vinden op de hulp vraag. Wanneer dit is gelukt, is er spra ke van een 'gerealiseerde match'. Met het vormen van matches slaat De Zeeuwse Uitdaging bruggen tussen het maatschappelijke veld en het be drijfsleven. Vier tot zes keer per jaar komen de matchgroepen bij elkaar om de nieuwe aanvragen en ontwik kelingen te bespreken. Deze werk vorm, die is ontwikkeld in Arnhem, is een groot succes. Vandaar dat wij besloten hebben, hem in grote lijnen te volgen." Cadeautjesbank De Zeeuwse Uitdaging doet echter meer dan alleen via de Beursvloer of via matchgroepen actief bemiddelen tussen maatschappelijke organisaties en het Zeeuwse bedrijfsleven. Zij heeft afgelopen zomer de 'Spullen- bank' en de 'Cadeautjesbank' opge richt. Veel bedrijven hebben spullen over die of niet meer aan de eisen vol doen of gewoon overtollig zijn. Oud meubilair, pc's, kantoormateriaal en zovoort kunnen stichtingen en vereni gingen vaak nog wel gebruiken. Via de Spulletjesbank krijgen zij een pas send tweede leven. Datzelfde geldt voor relatiegeschen ken, die bij veel bedrijven niet meer Resy van Loon mogen worden aangenomen of over tollige kerstpakketten van het eigen bedrijf en andere presentjes waarmee stichtingen en verenigingen hun vrij willigers in het zonnetje kunnen zet ten. De Cadeautjesbank zorgt ervoor dat zij welkom worden ontvangen door mensen die zich belangeloos in zetten voor anderen. Noviteit "De opzet van de Beursvloer Zeeland 2012 is hetzelfde als die van de vorige edities. Ook nu zijn er diverse hoe- ken met hun eigen specialismen en hoekmannen en zullen de schouders van degenen die een match tot stand hebben gebracht, worden opgesierd met een inmiddels beroemde Wup- pic. De PR rondom de jubileumedi- tie is inmiddels gestart en binnenkort gaan wij vorige deelnemers persoon lijk infomeren over dit bijzondere eve nement. Via de website van Beurs vloer Zeeland kunnen vragers en aan- bieders zich inmiddels registreren", vervolgt Resy van Loon. "Toch is er ook een noviteit te melden. Als orga nisatie streven wij er namelijk naar, NL.Doet 2012 te integreren binnen de Beursvloer Zeeland in Goes. Deze nationale vrijwilligersdag valt even eens in maart en zou prima kunnen worden gekoppeld aan de hoek 'menskracht, klussen en activiteiten'. Wij verwachten veel van deze combi natie." f uww.benrsvloerzeeland.nl wuw.zeeuwseuitdaging.nl Een talentvolle jongere op zoek naar een stageplaats, als oudere werknemer terug de arbeidsmarkt op of ondanks een arbeidshan dicap toch volwaardig aan de slag. Een kans krijgen om jezelf weer te bewijzen. Om de afstand naar de arbeidsmarkt te verkleinen. Dat is waar Maatschappelijk Betrokken Ondernemen voor staat. BERGEN OP ZOOM - "We willen dat bedrijven op een andere manier naar mensen kijken dan alleen het cv, dat voor ligt op hun bureau", aldus Anita Karremans, directeur Samen voor Beigen op Zoom. Zij organi seert dit jaar voor de eerste maal de Kansenbeurs in Bergen op Zoom op donderdag 24 november. De Kansenbeurs is een ontmoetings plek voor ondernemers, onderwijsin stellingen, maatschappelijke organisa ties, werkzoekenden en vrijwilligers staat te lezen op de website. Mis schien lijkt dat in eerste instantie de zoveelste netwerkbijeenkomst voor bedrijven, wederom een uitwisseling van visitekaartjes. Niets is minder waar. "Op deze beurs kunnen bedrij ven zich gratis presenteren met als ab solute voorwaarde dat zij aanbod van vacatures, stages of leerwerkplekken hebben", zegt Karremans. "Vanuit in stanties als het UWV, GGZ en de ge meente Bergen op Zoom zijn circa dertienhonderd werkzoekenden be zig met een terugkeer naar de arbeid? markt. Wij selecteren van tevoren mo gelijk geschikte kandidaten voor de vacatures die de deelnemende bedrij ven bij ons aanleveren. De kandida ten worden vervolgens door ons goed voorbereid op hun presentatie tijdens de Kansenbeurs. Zeg maar het sollici tatiegesprek. Het zijn super gemoti veerde mensen die graag weer aan de slag willen in een baan of ervaring wil len opdoen via een stageplaats." Het belangrijkste doel is om mensen en be drijven bij elkaar te brengen door het maken van goede matches. Een aantal grotere bedrijven uit Bergen op Zoom en omgeving heeft zich aange meld als partner en is zodoende be trokken bij de organisatie van het eve nement. Het is voor het eerst dat een dergelijke opzet van een kansenbeurs wordt gehouden in Nederland. Ook voor het vrijwilligerswerk be staan er mogelijkheden op de Kansen- beur;;. een volle beursvloer in Zeeland. Foto: Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 161