H4A is de beste van Terneuzen' Marco Rave nieuwe OCG kopman 30 evenementen gitte Pommee (docent en onderzoe ker, lectoraat Duurzaamheid aan de Hogeschool Zeeland), Leo Minnaar (beleidsambtenaar MVO bij de pro vincie Zeeland) en Wilfried de Smet (voormalig bedrijfsleider bij schelpen- bedrijf Van der Endt-Louwerse uit Yerseke, winnaar van prijs voor inno vatie en duurzaamheid - Ei van Co lumbus 2008). Namens de jury prees voorzitter Brigitte Pommee de drie fi nalisten en noemde hen aËen goede voorbeelden voor ondernemend Ter- neuzen. Over de winnaar H4A zei zij dat het bedrijf zich onderscheidt door hoge scores op de drie MVO-terrei- nen People, Planet en Profit. "De ju ry heeft de bedrijven van de drie fina listen bezocht en was zeer onder de indruk van hun inspanningen op het gebied van MVO. H4A scoorde daar bij het hoogst op alle drie terreinen. Bij dit bedrijf is Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen terug te zien over de volle breedte, van de bedrijfs voering. Energiebesparing heeft er prioriteit: door ontwikkeling en inno vaties probeert, rtten het .energiege bruik en de milieubelasting verder te verminderen. Het sociale aspect komt in diverse projecten naar voren en zo wel intern als extern communiceert H4A goed over MVO". Stimulans Bij maatschappelijk verantwoord on dernemen stemmen ondernemers hun bedrijfsvoering af op klimaat, sa menleving en milieu. COS Zeeland (centrum voor internationale samen werking) en de gemeente Terneuzen stimuleren deze manier van onderne men binnen de gemeente en hebben daarom de MVO-prijs in het leven ge roepen. Deze prijs is een aanmoedi ging voor bedrijven, die kunnen laten zien dat duurzame winst voor milieu en maatschappij en bedrijfseconomi sche resultaten elkaar versterken. Dat is de winnende combinatie van Peop le, Planet en Profit. Bedrijven die (nog) meer maatschap pelijk verantwoord willen onderne men, kunnen zich voor meer informa tie richten tot Pascal Elegeert van COS Zeeland- Gerechtsdeurwaarder Marco Rave (49) is fiscaal jurist Manfred Zurhorst (48) opge volgd als voorzitter van het On dernemers Contact Goes (OCG). Het is met 250 aangesloten bedrij ven de grootste ondernemersvere niging van Zeeland. door Henk van de Voorde GOES - De scheidend preses introdu ceerde met een kwinkslag zijn opvol ger voor de volle zaal. „Marco is deur waarder. Dat zie je aan zijn rechter schoen. Die steekt altijd tussen de deur." De nieuwe OCG voorman: „Sinds ik begin dit jaar ben ingegaan op de vraag van Manfred om de ha- v mer van hem over te nemen heb ik stage gelopen bij het bestuur. Ik wil de graag eerst zicht krijgen op de on derwerpen die voor het OCG belang rijk zijn, hoe het bestuur kwesties aan pakt en hoe de verhoudingen liggen, voordat ik aan de kop van de tafel zou gaan zitten. Bovendien moest ik zelf eerst nog een bestuursfunctie bij de W Kloetinge netjes overdragen, voordat ik me volledig op het voorzit- terschap van het OCG kon storten. Dat is inmiddels gebeurd, vandaar dat ik hier nu sta." Als 'formele' gerechtsdeurwaarder moest Marco Rave tijdens zijn 'stage periode' wel even wennen aan de ont spannen houding op de burelen van het OCG. „Gewend als ik ben aan strakke vergaderingen, had ik in het begin de neiging om telkens op mijn horloge te kijken of we niet enorm in tijd uitliepen. Ondanks de ongedwon gen sfeer viel dat echter reuze mee. Het OCG is niet zomaar een club om voorzitter van te worden. Er zijn ge noeg kwesties waarin het OCG de on- dememersinvalshoek kan vertegen woordigen en verwoorden bij de ver schillende overheden en andere ge sprekspartners. Of het nu om infra structuur gaat, denk aan de beoogde extra afslag op de A58 of de aanleg van bedrijventerrein de Poel V, het ondernemingsklimaat, de veiligheid, de Zeeuwse werkgelegenheid of de leefbaarheid: het OCG kan zijn eigen inbreng leveren." Schouwen-Duiveland De nieuwe kopman van het OCG, in het dagelijks leven directeur-eigenaar van het kantoor Goes van Agin Tim mermans Gerechtsdeurwaarders, breekt een lans voor ontmoeten, net werken en samenwerken, zoals met andere Zeeuwse ondernemersvereni gingen. „Naar mijn mening leidt geza menlijkheid tot een betere belangen behartiging van alle ondernemers in Zeeland, tot inspiratie en wellicht tot meer samenwerking tussen bedrijven onderling. Een eerste stap is gezet door contacten te leggen met de On- dememerskring Schouwen-Duive land. Marco Rave wordt in hete bestuur bijgestaan door secretaris/ vicevoorzit- ter Paul Platier (De 4 Notarissen), penningmeester John Zwartepoorte (Autobedrijf Zwartepoorte BV), Hans van den Boom (BOOM Crea tie en Communicatie) en de bestuurs leden evenementen Kees Kleppe (Wolter Dros) en Henriette van Baaren (Challenge Team Sailing). Het OCG is een dynamische club dat regelmatig bedrijfsbezoeken en net werkbijeenkomsten organiseert. De traditionele OCG Kersdunch in de Grote of Maria Magdalena Kerk staat genoteerd op vrijdag 23 december. De officiële overdracht van de 'macht'. Foto: Marijke Folkertsma Op de Dag van de Duurzaamheid, 11 november, is Aannemingsbedrijf H4A uit Terneuzen onder grote belangstelling uitgeroepen tot de winnaar van de MVO-prijs 2011 Terneuzen. Uit handen van wethouder Jaap Bos van onder meer Economische Zaken ontving alge meen directeur Eric de Ruijsscher een kunstwerk van de Tilburgse kunstenaar Guus Voermans. Bovendien mag H4A zich de komende twee jaar 'De Beste Maat schappelijk Verantwoorde Ondernemer van Terneuzen' noemen. De bijeenkomst vond plaats in het Bio Based Europe Training Center in Terneuzen. door Loes van der Hoeven TERNEUZEN - De andere twee fi nalisten waren WarmC02 (pro ject van Yara en Zeeland Seaports) en Haarwerk Specialist De Haar- zaak. Samen met H4A bleven zij na de publiekelijke jure ring op 17 oktober over. Van de 2135 uitgebrachte stem men kregen de drie finalisten samen ruim 66%. De, vakjury bestond uit.Bri-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 158