.Ondernemer De winnaar van een pagina in de Ondernemer Baan in de buurt populair in de winter zwn.nl Peter Oey, directeur van Management Support Zeeland, wint een advertentiepagina in de Ondernemer. Zijn visitekaartje werd ge trokken uit een grote bus, waarin ondernemers uit Zuidwest Neder land tijdens CONTACTA 2011 hun kaartjes hadden gestopt. berichten In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dernemerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Verkenning Floriade 2022 in Zuidwest- Nederland De Floriade in Zuidwest Neder land moet het karakter krijgen van een DeltaFloriade met veel aandacht voor tuinbouw, maar ook voor water, innovaties, duur zaamheid en gezondheid. Dat staat in een verkenning waarin de mogelijkheden zijn onderzocht om in 2022 een Floriade te organi seren in Zuidwest Nederland De verkenning is uitgevoerd in opdracht van de gemeenten Tho- len en Bergen op Zoom en de provincies Zeeland en Noord-Bra bant. De organisatie van een Flor iade in 2022 is zeer kansrijk om dat het grote (economische) voor delen en kansen voor Zuidwest Nederland biedt. De totale kosten voor de organisatie van de Floria de worden globaal geschat op 130 tot 135 miljoen euro. Een fors deel van dit bedrag kan worden te rugverdiend via diverse opbreng sten. Abemec neemt LMB over Abemec bv integreert de land bouwmechanisatie activiteiten van LMB van Gilst Goes B.V. bin nen haar organisatie. Alle activitei ten worden voortgezet in het hui dige pand onder de naam Abe mec Goes. De vestiging wordt per 1 november 201 1 in de Abe mec organisatie opgenomen. Met de overname verwachten LMB van Gilst Goes B.V. en Abemec de belangen van hun klanten, le veranciers en medewerkers nog beter te kunnen behartigen. Bo vendien spelen zij met deze stap verder in op de eisen die in de toe komst aan een mechanisatiebe- drijf worden gesteld. De mede werkers van LMB van Gilst Goes B.V. treden in dienst van Abe le plek in de categorie informati ca -Bedrijfskundige Informatica (lo catie Vlissingen); le plek in de ca tegorie bedrijfskundige informati ca -Energie- en Procestechnologie (AOT) (locatie Vlissingen); le plek in de categorie algemene operationele techniek Culinair Zeeland krijgt veel aandacht in de media Zeeland krijgt in de nationale- en internationale media steeds meer aandacht over Culinair Zeeland. Diverse artikelen gaan over de schaal- en schelpdieren, streekge bonden producten, seizoensope ningen, kookwedstrijden en hore ca accommodaties. Dat maakt Zeeland - met de Zeeuwse ster renrestaurants - tot één van de meest culinaire provincies van Ne derland. Een logisch gevolg van de aanwezigheid van het vele wa ter (met de juiste biotopen) met prachtige authentieke streekpro ducten. Zo zijn de Zeeuwse mos selen, Zeeuwse Calamaris, platte oesters uit de Grevelingen en de Oosterscheldekreeft uniek in Ne derland. Autoschade Sturm treedt toe tot Autoschadeteam Autoschade Sturm in Middelburg is onlangs lid geworden van Auto schadeteam. Autoschadeteam is een samenwerkingsverband van 12 individuele schadeherstelbedrij- ven in Zuidwest Nederland. Auto schadeteam bestaat uit 12 min of meer vergelijkbare bedrijven qua omvang. Ze hanteren allemaal de zelfde kwaliteitseisen waar wij ons goed bij voelen. Er wordt bo vendien heel veel aandacht aan scholing geschonken. In groeps verband is dit toch makkelijker dan individueel. Hogeschool Zeeland scoort goed Uit de Keuzegids Hoger Onder wijs 2012 blijkt dat Hogeschool Zeeland opnieuw uitstekend scoort. Maar liefst 14 HZ hbo-op- leidingen staan in de top drie van Nederland, waarvan zes opleidin gen op nummer één. De JrdZ neemt daarnaast de tweede plek in binnen de categorie grote hoge scholen. De ranking van de top drie is als volgt: Nummer-1 opleidingen -Commerciële economie (locatie Temeuzen); le plaats in de catego rie commerciële economie -Bedrijfseconomie (locatie Ter- neuzen); gedeelde le plek in de categorie bedrijfseconomie -IBL-Toerisme (locatie Vlissin gen); le plek in de categorie inter national business and languages -Informatica (locatie Vlissingen); Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 55, email: info@deondernemerzwn.nl Nederland geen belastingparadijs De fiscale concurrentiepositie van Nederland, in hoeverre onderne mers hebben te maken met belas tingen, is het afgelopen jaar ver der verslechterd. Nederland ver loor 7 plaatsen op de wereldwijde Paying Taxes ranglijst van PwC en de Wereldbank die donderdag is gepubliceerd.Ons land staat nu op een 27e plaats op de lijst van 183 landen. Nederland heeft wel iswaar progressie geboekt, maar omringende landen verbeterden hun belastingsysteem in een ho ger tempo. Voor de ranglijst wordt gekeken naar het aantal be lastingen, het aantal uren dat een ondernemer eraan kwijt is en de hoogte ervan. Meer mensen gaan de komende maanden op zoek naar een nieu we baan in hun directe woonomgeving. Vooral slecht weer en toenemende files zijn redenen hiervoor. De zoektocht naar nieuwe va catures is vooral te verwachten bij de lager- en middenopgeleiden. Dat voorspelt GoudenGidsBanen.nl. MIDDELBURG - In november wor den mensen zich meer bewust van de nadelen van woon-werkverkeer en de daarbij behorende (.verlengde) reis tijd. Het slechte weer, toenemende fi les en toegenomen mobiliteitsproble- matiek in het algemeen, veroorzaken behoefte aan verandering van baan, zo blijkt uit onderzoek. Werknemers willen niet te lang in de auto 'zitten' om op hun werk te komen. Van alle werknemers in Europa zijn Nederlan ders het langst onderweg naar hun werk. Gemiddeld rond de 50 minu ten per dag in totaal. Bijna 60 pro-- cent van de Nederlanders geeft aan een uur echt de grens te vinden. De sterk afgenomen verhuisbereid- heid doordat onder meer de huizen markt op slot zit, betekent een groter belang voor de regionale arbeids markt. De wervingscirkel voor werk gevers, wordt steeds kleiner; naar ver wachting tot 55% kleiner in 2015. Va caturesite als GoudenGidsBanen.nl spelen hierop in door zich met name te richten op banen in de buurt. Reis tijd is al meerdere jaren achtereen de belangrijkste afhaakfactor voor een potentiële werknemer om niet te kie zen voor een werkgever constateerde Mobiliteitsbalans al eerder. De regio nale arbeidsmarkt wordt almaar be langrijker. De afstand van het woon-werkverkeer is de afgelopen decennia zelfs toegenomen (gemid deld 15 km in 1985 naar 22 km in 2008). "Zolang het vervoer en de tijd van reizen constant en betrouwbaar zijn, willen werknemers niet verhui zen", aldus drs. Esmeralda de Vries, Arbeidsmarkt- Watcher en Organisa tie-Socioloog. "Werknemers verhui zen slechts eens in de 7-10 jaar. Werk in de buurt is dus zeer aantrekkelijk". Binnen functies waar lager opgelei den veelal in werken is thuiswerken vaak niet mogelijk. Marcel Schreur (links) feliciteert Peter Oey. GOES - Bij een bezoek aan de stand van de Ondernemer mocht iedere be zoeker zijn visitekaartje achterlaten. Uit een grote pot met enkele honder den kaartjes trok accountmanager Marcel Schreur er eentje uit en de winnaar was..Peter Oey. In een van de eerstkomende uitgaven van de Ondernemer vindt u een pagi na over Management Support Zee land. Het bedrijf is in 2000 gestart als wervingsbureau voor hbo+ en acade mische vacatures in Zeeland. MSZ werkt samen met vrijwel alle grote be drijven in Zeeland op basis van een langdurige relatie. Maar pok kleinere gespecialiseerde organisaties zijn klant van het bedrijf. Uniek is de spilfunctie tussen de rand stad en Zeeland. Velen ervaren de woon- en leefkwaliteiten van Zee land als positief. Veel mensen uit de randstad willen best naar Zeeland ver- Foto: Mark Neelemans huizen, als ze er maar een goede baan vinden. MSZ helpt ze daarbij. Maar ook voor inwoners van Zee land kan het bureau uit Vlissingen van groot belang zijn. In de kleine ar beidsmarkt van Zeeland is het voor Zeeuwse kandidaten op medior en se nior niveau van groot belang om disc- treet om te kunnen zien naar een meuwe functie. De manier van wer ken van MSZ garandeert de noodza kelijke vertrouwelijkheid, aldus Oey. de Ondernemer, mediapartner van CONTACTA, verloot ieder jaar een advertentiepagina aan een van de be zoekers van zijn stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 157