Sponsors BOOST in de watten «boost 28 Gastvrouw Annemarie Roffel. De hoofdsponsors van BOOST 2011 kregen op donderdag 10 november een inte ressante rondleiding bij de geno mineerden, gevolgd door een gastronomisch diner bij Restau rant-Bar Lekker la Vie in Terneu- zen. door Henk van de Voorde Rond het middaguur verzamelde het gezelschap zich in dit etablissement. Na ontvangst met koffie hield Wil lem Tevel van Rabobank West Zeeuws-Vlaanderen een interessante presentatie rondom het opstarten van een eigen bedrijf en het opstellen van een goed businessplan. Wat zijn de valkuilen waar een beginnend onder nemer rekening mee moet houden? Veel starters bekijken de zaken te veel door een roze bnl. Is er wel genoeg marktonderzoek gedaan? Het feit dat er in de regio niet of nauwelijks con currerende bedrijven zijn is door het digitale tijdperk niet meer zaligma kend. Diverse startende ondernemers komen na een paar maanden tot de conclusie dat ze nog maar bitter wei nig klanten hebben. Is er wel goed na gedacht over het starten van de eigen business? Laat het ondernemingsplan niet verworden tot een papieren tij ger! Dat soort zaken kwamen alle maal aan de orde. Vervolgens vertrok de bus met hoofd sponsors vanaf Lekker la Vie naar Cress, Dethon en Café de Griete waar achtereenvolgens de genomi neerden Wim Buysschaert, Bianca Willem de Jonge gaf een presentatie bij De Griete. Janssen en Willem de Jonge een pre sentatie hielden. Er werd koers gezet naar Breskens waar Wim Buysschaert van Cress een rondleiding hield in zijn gloednieuwe pand op bedrijven terrein Deltahoek. Het is een expan sief bedrijf waar ondertussen al een dertigtal mensen werkzaam is. Wim is een echte praktijkman gespecialiseerd in bouwen, repareren en restaureren van vuurvaste ovens. Zijn innovatie ve gedachtengoed, zoals het werken met keramische coatings, leidde tot deelname aan de BOOST. De laatste baan van Bianca Janssen in loondienst was bij Dethon Integratie waar ze trainer was. Deze instantie be geleidt mensen met een achterstand op de arbeidsmarkt naar werk dat pre cies past bij hun capaciteiten en scho ling. Bianca heeft nog altijd goede contacten bij deze organisatie in de so ciale werkvoorziening, mede waarom ze gekozen had voor deze locatie. Haar boek 'Hoezo kan niet?' sluit ook nauw aan bij de filosofie van Dethon, dat .uitgaat van de kwalitei ten van een mens, in plaats van de be perkingen. Bianca's boek is het funda ment voor haar bedrijf BrilansS. Willem de Jonge gaf de slotpresenta- tie bij Café de Griete, in de polders van Terneuzen. Deze startend onder nemer had speciaal voor deze bourgondische locatie gekozen. Wil lem hield een uiteenzetting over zijn belevingsplatfomi voor de bourgondi sche man. Zijn website is vanaf heden in de lucht en heeft dezelfde naam als zijn bedrijf: www.VanBourgondië.eu. Kernactivi teiten zijn een aantal webshops met een bourgondisch aanbod: een kle ding, wijn- en kookshop. Bourgondisch was ook het afsluitende diner bij Lekker la Vie, onder leiding van Annemarie Roffel. Het voorge recht was een mix van gegaard kalfs vlees, tartaar van tonijn, gemarineer de pompoen en bloemkoolcrème. Het hoofdgerecht bestond uit Tarboti- Foto's: Mark Neelemans ne, crème van sugarsnaps, fijne groen ten en saus van venusschelpen. Na de koffie met snoeperijtjes was er nog een informele samenkomst aan de bar met de genomineerden, hoofdspon sors en leden van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Gastvrouw An nemarie maakt zelf al driejaar deel uit van de BOOST commissie. Lekker la Vie zorgt op de BOOST samen met het Mauritshof, Moy Fa en Fromage- rie Erik Murre voor culinaire hoog standjes, in de vorm van een walking dinner voor ruim 500 ondernemende rnensen. Annemarie Roffel heeft en kele jaren geleden het familiebedrijf L'Escaut, dat drie decennia geleden door haar ouders is gestart, overgeno men. Het culinaire gedeelte van dit hotel-restaurant is enkele jaren gele den omgedoopt in Lekker la Vie. Be gin dit jaar zijn de drie zalen ver nieuwd, inclusief een exclusieve 'boardroom'. Iedere derde woensdag van de maand vindt in Lekker la Vie de Zeeuws-Vlaamse Linkedln borrel plaats. Speciale gast in de speakers cor ner was enkele dagen geleden cardio loog Dr. Cees Janssens. Wim Buysschaert in zijn nieuwe bedrijfspand. Bianca Janssen in conclaaf op de sponsorbijeenkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 156