Al jaren werd er met smacht naar uit gekeken, want op bedrijven terrein Choorhoek in Wemeldinge was geen lapje grond meer te krijgen. De gemeente Kapelle heeft echter eindelijk een principeak koord bereikt over de aankoop van grond om Choorhoek uit te brei den. Bovendien keurde de gemeenteraad onlangs het plan goed om er 2,6 miljoen euro voor uit te trekken. En dat is goed nieuws voor Eco tank. Het bedrijf begon zich danig opgesloten te voelen, maar kan nu met gerust hart naar de toekomst kijken. "We kunnen nu tenminste doorgroeien", stelt Jaco Moelker de financiële man van het bedrijf. "Want de markt staat niet stil." bedrijventerrein Financiering nodig? 18 Ecotank, het gezichtbepalende bedrijf op Choorhoek. door Dennis Rijsbergen WEMELDINGE - Bedrijventerrein Choorhoek ligt aan de oostzijde van Wemeldinge, in het gebied grenzend aan de jachthaven. Het is vooral be doeld voor lokale bedrijven. Wat aan het terrein meteen opvalt, zijn de enorme opslagtanks van Ecotank. Het zijn er 25, met een totale opslagcapaci teit van 57.000 kubieke meter. In de tanks slaat het bedrijf riet- en bietme- lasse op afkomstig van suikerfabrie ken. Daarnaast zijn de tanks ook ge schikt voor de opslag van plantaardige oliën en dierlijke vetten. Al sinds de oprichting in 1939 door Jac. Dagevos is het bedrijf gunstig ge legen aan het Kanaal door Zuid-Beve land. Met de Oosterschelde en snel weg A58 om de hoek heeft Ecotank een centrale ligging. Ecotank is dan ook goed bereikbaar voor kust- en binnenvaartschepen en tankwagens. Maar de aan- en afvoer van produc ten vindt vooral per-schip plaats. De ligging ten opzichte van het achter land is zeer gunstig, staat ook op de website van het bedrijf te lezen. De havens van Rotterdam, Antwerpen en Gent liggen nabij. Ecotank heeft twee eigen laad- en lossteigers voor schepen, en verschillende laadpunten voor tankwagens op het terrein. "Wij zijn gericht op de binnenlandse markt. We slaan vooral melasse in en dat vervoeren we vervolgens naar de veevoersector en de fermentatie-in dustrie", legt Moelker uit. Groei Sinds 1939 is het bedrijf enorm ge groeid. Al dateert de laatste uitbrei ding alweer van 2005. Ecotank zit dan ook te springen om uitbreiding en hoopt volgend jaar twee nieuwe opslagtanks bij te bouwen. Dat ge beurt overigens op het al bestaande terrein van het bedrijf. "Maar we hebben ook zeker belang stelling in uitbreiding op Choorhoek II", zegt Moelker. Dat de gemeente nu overeenstemming heeft bereikt over de aankoop van de benodigde gronden heeft voor Ecotank een di rect gunstig gevolg. Het bedrijf heeft de uitbreidingsplannen op eigen ter rein namelijk jaren zien vertragen door tegenstand van een omwonen de. "De gemeente heeft ook met hem een overeenkomst weten te be reiken, dus in principe is ons pro bleem nu opgelost en kunnen we aan de slag", zegt Moelker. Voor de aankoop van de gronden en het bouwrijp maken, moet de ge meente Kapelle ruim 2,6 miljoen eu Lastig in deze tijd. Banken zijn kritisch. Graag adviseer en begeleid ik u in uw aanvraag richting uw bank. Janet de Schipper Professional Business Finance www.janetdeschipper.nl ro op tafel leggen. Maar de gemeente is blij dat er nu eindelijk schot in de zaak zit. "Choorhoek krijgt er vier hectare bij. En dat is hard nodig, want het bedrijventerrein zit echt he lemaal vol", meent bedrijfscontact- functionaris van de gemeente Kapelle Cees Uitterhoeve. "De intentie is dat er vooral lokale bedrijven komen. In de kern van Wemeldinge zitten name lijk bedrijven die er eigenlijk niet thuishoren en eventueel verplaatst kunnen worden. We gaan binnen kort nog eens met die partijen om de tafel om te zien of ze ook daadwerke lijk willen verhuizen." Volgens Uitterhoeve zijn er inmid dels ook gesprekken gaande met een stedenbouwkundige om het bestem mingsplan op te zetten. "Dat moet er gens in 2012 klaarr zijn. Ik verwacht dat we dan in de eerste helft van 2013 kunnen beginnen mét het bouwrijp Foto: Denvon Media maken van het terrein en dat in de tweede helft van 2013 de kavels be schikbaar komen." Licht aan eind tunnel "We zijn absoluut blij dat Choorhoek in principe uitgebreid kan worden. Voor ons komt er licht aan het eind van de tunnel", zegt Moelker van Ecotank. "Ook wij willen uitbreiden en hebben zeker interesse in extra grond. Of we ook daadwerkelijk gaan uitbreiden, hangt nog wel af van de condities. Daar gaan we nog met de gemeente over in gesprek." Maar wat heerst is vooral een opgelucht gevoel, stelt Moelker. "We maken als sinds de oprichting een gezonde groei door. De laatste tijd voelden we ons toch redelijk op gesloten. Nu weten we dat we op de plek waar we van oudsher zitten ge woon kunnen blijven groeien." Bedrijf Ecotank groeit enorm. Foto: Denvon Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 146