aan de toekomst haven I ^^hrh^l/Ali 1A/AKI/T ke. De VW heeft wel een soort wan- U) uni).udfest.nl De jachthaven van Wemel- dinge ligt op die milde herfstdag tjokvol zeiljachten. De rust is er sereen; eigenlijk is al wat je hoort het klotsen van het Oosterscheldewater tegen de boe gen. Een eenzame wandelaar, aan de andere kant van de haven, staat wat te dagdromen, mis schien wel over de dag dat hij zelf ook een eigen boot heeft. Zou hij weten dat er amper vijftien jaar geleden op deze plek geen zeil jacht te vinden was? Dat de ha ven, die niet meer uit Wemeldin- ge is weg te denken, pas ander half decennium oud is? "Ja5 zou je niet zeggen hè", knikt Adriënne Vermin, directeur van havenbeheerder Jachthaven We- meldinge bv. door Dennis Rijsbergen WEMELDINGE - In die vijftien jaar heeft de jachthaven zich onmisbaar ge maakt voor Wemeldinge. De restau rants, cafés, modezaken, de plaatselij ke super en andere neringen, ze heb ben allemaal profijt van de zeilers die in de haven aanmeren. "Met de komst van de haven is het dorp meer gaan leven", denkt Vermin. "Het is een slimme actie geweest destijds om een jachthaven te beginnen. Kijk maar naar Hansweert, hier iets verder op. Daar is niets gebeurd. Terwijl We meldinge op de kaart staat." Buiten zijn s'childers bezig de water sportwinkel van een nieuwe laklaag te voorzien. Het is tekenend voor de filosofie in het Wemeldingse haven kantoor. Daar geloven ze dat de We meldingse jachthaven zich kan onder scheiden door alles tot in de puntjes netjes te houden. "Van begin af aan hebben we gezorgd voor goed onder houden sanitair", zegt bedrijfsleider Rinus de Jonge. "We hebben luxe douches en toiletruimtes. We steken veel geld en tijd in onderhoud. Alles willen we up-to-date en netjes hou den. Als er een kras op de toiletdeur zit, dan schilderen we die meteen. Zelfs de stalen bokken in de winter stalling zijn allemaal neg es geschil derd. Natuurlijk. Dat kost best veel, maar het is wel waarom de mensen graag naar hier komen." Vermin knikt. "We zijn niet de goedkoopste jachthaven, dus dan moetje wel kwa liteit uitstralen en je op die manier on- De jachthaven van Wemeldinge is een belangrijk onderdeel van het dorp geworden. Foto: Denvon Media Foto: Denvon Media aan arrangementen met bijvoorbeeld de Goese Golf of de Sequiahof in Vla- M I I I I I I I I I I delroute, maar that's it voor onze gas- W W W u ten. We hebben toch veel mensen die hier op hun boot overnachten. Nou, die willen dan ook wel wat van de omgeving zien. Die zouden we wel leuke arrangementen willen aanbie den." dealer van Yanmar en Yamaha motoren reparatie van alle zeil- en motorjachten scheepsbetimmering polyesterreparatie osmosebehandeling totaalonderhoud schilderwerken •"teakdekken Kats Veerhaven 3 Tel. 0113 600270 Fax 0113 600356 nautic@vdrest.nl Wemeldinge Sluisplateau 31 Tel. 0113 622093 Fax 0113 622872 wemeldinge@vdrest.nl Rinus de Jonge en Adriënne Vermin aan het werk in het havenkantoor. derscheiden van bijvoorbeeld de ha vens van watersportverenigingen." Uitbreiding De haven telt op dit moment 485 lig plaatsen. Maar er zijn vergevorderde plannen voor uitbreiding van de jacht haven met nog eens 125 ligplaatsen en extra sanitaire voorzieningen. De plannen, waarin na enkele zienswij zen wat aanpassingen zijn gedaan, worden deze maand in de gemeente raad van Kapelle besproken. Het draagvlak voor de uitbreiding is groot. "De gemeente staat er hele maal achter, maar ook het plaatselijke mkb", zegt Vermin. Als het allemaal meezit moet de uitgebreide haven in april 2013 een feit zijn. Met het plan is zo'n twee miljoen euro gemoeid. "Het is niet een kwestie van zo maar een paar steigers neerleggen", zegt de Jonge. "Omdat we aan de Ooster- schelde liggen en dus te maken heb ben met het getij, komt er meer bij kijken dan bij andere jachthavens." Zo zijn de steigerpalen extra dik en lang. Bovendien moeten de steigers met het waterpeil mee kunnen bewe gen. Verder zijn er plannen om het pleintje bij het sluizencomplex gezelli ger aan te kleden. De jachthaven is immers ook geliefd bij landrotten, die er graag komen rondslenteren en naar boten komen kijken. "Ik zou eigen lijk ook iets met de geschiedenis van het sluizencomplex willen doen", stelt Vermin. "Bijvoorbeeld informa tieborden met historische tekeningen en foto's plaatsen." Verder staat er een speeltuintje op het verlanglijstje. Het zijn allemaal zaken waamiee de jachthaven aan de toekomst werkt. Een volgende stap daarin is volgens Vermin het aangaan van samenwer kingsverbanden. "Zo houden we in samenwerking met de plaatselijke camping zomeractiviteiten en komt het animatieteam van de camping ook hier de kinderen vermaken." Maar volgens Vermin zijn er nog veel meer mogelijkheden. "Ik denk dan Voor de wind Het gaat de jachthaven van Wemel dinge dus voor de wind. Niet in de eerste plaats, vindt zowel De Jonge als Vermin, door de Oosterschelde zelf. "De diversiteit, de getijden, de be schermde natuur, het feit dat het niet zo druk is", sömt De Jonge de plus punten van het Nationaal Park op. "Platen die droogvallen, zeehonden, bruinvissen", vult Vermin aan. "Daar bij komt dat de haven ook voor het aanrijden een superligging heeft", zegt De Jonge. "Mensen die hier hun boot hebben liggen, hoeven maar zes kilometer te rijden vanaf de A58. Bij heel wat andere jachthavens is dat een heel ander verhaal." centrale ligging aan de Oosterschelde ligplaatsen in Kats en Wemeldinge binnenstalling (5.500 m2 verwarmd) en buitenstalling botenlift tot 40 ton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145