ÜH Kapelle is groot door klein te zijn interview y'Z?''Ss iï"// 0113-31 6596 www.avdjagt.nl P Jbetonborings- en sloopbedrijf i <7 zagen boren machinaal en handmatig sloopwerk Op de financiële positie zou menig gemeente jaloers zijn en aan voorzieningen ont breekt het de ruim 12.000 bur gers ook niet. Bovendien is er een mooi winkelbestand en hebben enkele 'grote jongens' zich op één van de bedrijventerreinen ge vestigd. Ja, Kapelle doet het goed, maar... Kapelle blijft er wel erg bescheiden onder. "Moeten we het dan van de daken schreeu wen?", vraagt economiewethou der Jon Herselman zich af. "Ik hou daar niet van. Laten we op z'n Kapels met beide benen op de grond staan. Maar onszelf promo ten... ja, dat doen we wél te wei nig." door Dennis Rijsbergen KAPELLE - De gemeente Kapelle is eigenlijk iets eigenaardigs. Qua opper vlakte is het een dreumes als je het vergelijkt met reuzen als Schou- wen-Duiveland en Sluis. En de ge meentegrenzen omvatten slechts vier kleine kernen - oké vijf, als je het ge hucht Eversdijk ook meetelt. En met iets meer dan 12.000 inwoners is de hele gemeente zelfs kleiner dan me nig dorp. En toch heb je als Kapellen- aar alle gemakken bij de hand met en kele grote supermarkten, kledingza ken en andere winkels, een biblio theek, een overdekt zwembad, een treinstation en ja zelfs een school voor voortgezet onderwijs. Wethou der Herselman denkt dat de kleinscha ligheid van Kapelle juist de grote kracht is. "Het is daarom dat we finan cieel gezond zijn en zulke voorzienin gen hebben. De afstand van de burger en de ondernemer naar de politiek is in Kapelle klein." De goede ligging, in het hart van Zee land en aan de A58, is ook een grote pre. "Het Isaac Beeckmancollege bij voorbeeld heeft bewust voor Kapelle gekozen", zegt Herselman. "Die wil de niet in Goes zitten, maar wel dicht bij Goes. En dan ook nog in een kem die bruist en leeft. De directeur zei te gen me: 'Dan is de keuze niet moei lijk. Dan kom je automatisch bij Ka pelle terecht.' Maar ook ons bedrij venterrein, de Smokkelhoek, heeft een fantastische ligging. Ik denk zelfs datje sneller van de Smokkelhoek op de snelweg zit, dan vanuit de Poel in Goes. Zeker in de spits, want dan wil de Poel nog wel eens dichtslibben." Herselman koestert de voorzieningen in de gemeente. Zo stond hij als één van de eersten op de barricades toen de NS dreigden het Kapelse station te sluiten. Met succes. Maar ook andere Groeien Herselman, naast wethouder ook on dernemer, denkt dat Kapelle alleen maar meer kan groeien. Enkele De gemeente Kapelle doet te weinig aan acquisitir. vindt Herselman Wethouder Jon Herselman is ook ondernemer. Het liefst zou hij meer ondernemers in de gemeenteraad zien. Foto: Denvon Media Goes, zou Herselman een slechte zaak vinden. "De afstand tussen bur gers en ondernemers aan de ene kant en de politiek aan de andere kant zou er alleen maar groter door worden. Bovendien is nog niet aangetoond dat een samenvoeging goedkoper zou werken. Nee, ik zie veel meer in sa menwerken dan in samenvoegen." Toch is er wel iets wat hem zorgen baart. "Een probleem, wat niet alleen in Kapelle speelt, is dat er zo weinig ondernemers in de politiek zitten. De gemeenteraad zou een afspiegeling van de samenleving moeten zijn. Ik ben de enige ondernemer in de Kapel- se politiek en dat vind ik jammer. On dernemers weten wat het is om te moeten vechten voor hun omzet en voor hun boterham. Ondernemers denken meer in mogelijkheden dan in bedreigingen." voorzieningen zoals het zwembad en de sportvelden liggen hem na aan het hart. "We kunnen die voorzieningen gelukkig nog in stand houden omdat we als gemeente financieel gezond zijn." Winkelbestand Ook met het winkelbestand in Kapel le is Herselman in zijn nopjes. "Maar dat kan natuurlijk niet bestaan van al leen de mensen uit Kapelle. Vergeet niet dat heel wat mensen uit Hans- weert, Yerseke, Kruiningen en zelfs de randen van Goes hier hun bood schappen komen doen. We hebben nu eenmaal een goed aanbod en mooie supermarkten. Bovendien is het parkeren hier gratis en dat spreekt veel mensen aan." En daarmee heeft het kleine Kapelle zelfs iets van een re giofunctie. Dat deze gemeente eigenlijk best bij zonder is, werd enkele maanden gele den bevestigd toen Kapelle werd ver kozen tot Gemeente van het Jaar 2011. "Ik ben hier geboren en geto gen. Gek genoeg stond ik er nooit zo bij stil dat we hier alles hebben. Dat we ook grote bedrijven hebben. Ik realiseerde me onlangs dat we daar ei genlijk te weinig mee doen. Want voor nieuwe bedrijven kunnen we heel aantrekkelijk zijn. Stel, je komt hier als bedrijf naar Kapelle, dan neem je je werknemers mee naar een mooie gemeente om te wonen. Met de realisering van de nieuwe wijk Zuidhoek bieden we bovendien een mooi woonaanbod. We zouden dat veel meer onder de aandacht moeten brengen. Eerlijk gezegd doen we aan promotie niet zo veel. Ook in de ac quisitiesfeer doen we te weinig. Het is nu nog te veel afwachten en draaien wat de klant vraagt. Daar zou wat mij betreft verandering in moe ten komen, maar hier speelt ons wel parten dat we maar een kleine ge meente zijn met een beperkte man kracht." nieuwbouwprojecten trekken nieuwe inwoners aan en ook is er nog steeds volop belangstelling voor bedrijven terrein de Smokkelhoek. Herselman ziet de toekomst dan ook zonnig in. Wat hem betreft blijft de David van de Zeeuwse gemeenten dan ook vol ledig zelfstandig. Samenvoeging - zo als wel eens geopperd wordt - met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 143