Emergo voor Hand&Pols Centrum Junior Kamer Walcheren maakt dromen waar evenementen 10 3 Tijdens een besloten bijeen komst in het provinciehuis in Middelburg op 20 oktober 2011 heeft gedeputeerde Ben de Reu van Economische Zaken de Zeeuwse Innovatieprijs, Emergo 2011 overhandigd aan Hans Pie- ter van Not van het Zeeuws Hand Pols Centrum (ZHPC) te Goes. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - De Zeeuwse Inno vatieprijs Emergo is een prijs van Syn- tens en de Provincie Zeeland die wordt uitgereikt aan een Zeeuwse on derneming, die een succesvolle inno vatie heeft gerealiseerd. De prijs bestaat uit eeuwige roem, een oorkonde plus een kunstwerk van een Zeeuwse kunstenaar. Dit jaar was dat een glasobject van kunstenaar Rinus Rentmeester uit Nieuwdorp. Ook de publieksprijs is door hem ver vaardigd. Die is tijdens dezelfde bij eenkomst toegekend aan LUXeXcel uit Goes, producent van optische structuren, lenzen en lichtdistributie- patronen met transparante inkt en transparante media. Het ZHPC is het eerste multidiscipli naire revalidatiecentrum in Neder land, dat specifiek bestemd is voor pa tiënten met hans- en polsproblemen. Een gedigitaliseerd expertsysteem be oordeelt de hand- en polsfunctie. De meetresultaten worden gebruikt voor het evalueren van de behandeling, het berekenen van de mate van ar beidsongeschiktheid en wetenschappe lijk onderzoek. Ook worden ge wrichtsimplantaten gemonitord in sa menwerking met de fabrikanten van De winnaars poseren trots voor de fotograaf. deze medische hulpmiddelen. Met de plastisch chirurg, reumatoloog, revali datiearts en bedrijfsarts die aan het centrum zijn verbonden, kunnen de gespecialiseerde handtherapeuten hoogwaardige zorg bieden. "Het ZHPC is een Zeeuwse onderne ming die een succesvolle innovatie heeft gerealiseerd. De werkwijze van het centrum sluit bovendien perfect aan op het thema van het Zeeuws In novatie Evenement 2011: 'Nieuwe verbindingen, nieuwe business'. Re denen voor de jury, om het ZHPC als winnaar uit te roepen. Verder ver meldt het juryrapport dat het cen trum een vernieuwing in de sector is, dat ze laten zien dat het ook in deze tijd mogelijk is om betere kwaliteit te gen lagere kosten te bieden en dat dit private initiatief al na anderhalf jaar 'zwarte cijfers' kan laten zien", aldus juryvoorzitter Ben de Reu. Dit jaar bestond de jury naast hem uit Rob van Rentergem (KvK Zuidwest Ne derland), Wim Brouwer (HZ), onder nemers Scarlett Kwekkeboom-Janse, John Bijl en Karlie van de Vijver en Jan Henk Verburg van Syntens Inno vatiecentrum. De overige drie genomineerden wa ren ETS Supervision uit Hulst (op in- Foto: Marijke Folkertsma fraroodtechniek gebaseerde camera techniek om met grote nauwkeurig heid de breedte van warmgewalst staal te meten), LeanMen Services uit Zierikzee (softwarepakket 'LeanMen IntelliViews', waarin een slimme kop peling tussen TomTom en boekhoud- pakketten is gerealiseerd, die grote be sparingen voor transportbedrijven op levert) en Zeeuwse Knop uit Middel burg (bakblik in de vorm van een Zeeuwse Knop plus daarvan afgeleide producten). Aan de hand van korte bedrijfsfilmpjes hebben dë vijf geno mineerden zich gepresenteerd. Het Zeeuws Innovatie Evenement is dit jaar geheel vernieuwd en heeft voor de eerste keer verdeeld over drie dagen plaatsgevonden. De nadruk lag ~op de belangrijke Zeeuwse sectoren: Zorg, Toerisme, Logistiek en Bioba- sed Industries. Voor iedere sector was er een specifiek programma, waarin trends, innovaties en nieuwe verbin dingen centraal stonden. Op dinsdag 18 oktober vond de bij eenkomst 'Nieuwe verbindingen in Zorg en Toerisme' plaats in het Me disch Centrum in Goes. De gasten kregen daar een presentatie en een rondleiding met als onderwerp Hyper- bare Zuurstoftherapie en zuurstof tank. Vervolgens is men aan de slag gegaan met de door Syntens georgani seerde workshop 'Nieuwe verbindin gen'. Na deze dag kunnen de deelne mers verder met 'Next Steps' door deelname aan de ZorgRijk Zeeland Masterclass innovatie en/of Diensten Innovatiekring, die aanstaande winter van start gaan. Woensdag 19 oktober stond in het te ken van 'Nieuwe verbindingen in Lo gistiek en Biobased Industries'. In 2020 wil Nederland Nummer 1 in de logistiek zijn, dus daarbij moet Zee land aanwezig zijn. Het programma startte met een rondleiding over het terrein van Heros Sluiskil, specialist in recycling van afval- en restproducten, die werd gevolgd door een presenta tie over de ontwikkelingen in de Ka naalzone. Vervolgens werden simul taan twee presentaties verzorgd over de trends en ontwikkelingen in ener zijds de Logistiek en anderzijds de Biobased Industries. De dag werd af gesloten met een interactieve sessie waar vanuit deze trends verbindingen onderling werden gelegd. De Junior Kamer Walcheren maakt dromen waar. Deze club maakt zich al jaren sterk voor een variëteit aan goede doe len. Mede dankzij de JKW kun nen de dromen verwezenlijkt worden ten gunste van so ciaal-maatschappelijke projecten. Het JKW Event van 2011, dat plaatsvindt op vrijdag 25 novem ber in het nieuwe Van der Valk hotel te Middelburg, heeft als the ma 'Dromen, Durven, Doen'. De opbrengst gaat naar de Zeeuwse Kindertelefoon en de Stichtingjong Zeeuws Talent. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Het jaarlijkse fiin- draise JKW Event in november geldt als klap op de vuurpijl na de Haring party in Veere en de Badeendjesrace te Vlissingen. De Event commissie, bestaande uit Esther van den Brink, Natalie Verhoef, Machteld van der Slot, Danielle Melis en Alexander Bom, is al geruime tijd in de weer met de voorbereidingen voor hèt Zeeuwse B2B evenement. Het thema staat echt centraal. „Dromen om ie der kind de mogelijkheid te bieden om te kunnen praten over hun pro bleem. Of het nu pesten is, een echt scheiding of gewoon een vraag waar ze mee zitten. De Zeeuwse Kinderte lefoon biedt een plek waar kinderen en jongeren in vertrouwen kunnen praten over deze problemen en waar zij hulp, advies en informatie krijgen. Dromen om jonge Zeeuwen hun cul tureel talent verder te laten ontwikke len. Niet alleen door het bieden van een muziekinstrument als een hoom of muzieklessen, maar ook de moge lijkheid om auditie te doen voor een gerenommeerde balletschool of het maken van een film voor filmfestivals. De stichting Jong Zeeuws Talent steunt deze talenten op het gebied van muziek, beeldende kunsten, dans, theater, literatuur en film", aldus de le den van de Event commissie. Managementspreker Om inspiratie te bieden aan onderne mers in Zeeland, zal dr. Ben Tiggel- aar tijdens het JKW-event spreken over gedragsverandering en persoon lijke groei. Hij is de bekendste mana gementspreker van Nederland met als doel mensen te helpen hun dromen om te zetten in actie. Tiggelaar is één van de meest gevraagde sprekers van Nederland over leiderschap en ge Esther van den Brink. Natalie Verhoef en Machteld van der Slot. dragsverandering. Hij spreekt over de fundamenten van menselijk gedrag, de kern van leiderschap, verandering, prestatieverbetering, ondernemer schap en groei. Er is voor de zaal een seminar met Tiggelaar. Daarnaast heb ben de gasten van de hoofdsponsors een exclusief verdiepingsseminar met hem, waarbij dieper in wordt gegaan op een Zeeuws thema in combinatie met Dromen Durven Doen. „We hebben gezamenlijk bewust_ gekozen voor lokale Zeeuwse doelen. Mede door de interessante gastspreker wordt het een inspirerende avond voor zakelijk Zeeland", zegt voorzit ter van de Event commissie Natalie Verhoef-de Jonge, eigenaar van Inter- mezo advies en interim management. „Tijdens de avond hebben we voor de gasten ^diverse workshops waar ze facultatief aan mee kunnen doen., zo als 'scratzjen' 'storyboard tekenaar', 'silent minibioscoop'. Er js ook een Modeshow door Jong Zeeuws Ta lent. Er wordt door jongeren tot 18 jaar kleding geshowd die gemaakt is van allerlei bijzondere items", aldus Machteld van der Slot, die haar .eigen bedrijf MAPSS leidt (Management And Project Solutions Support). De ondernemende club van jon ge mensen op Walcheren is, in de geest van de adagia 'learning by doing en 'entrepreneurs in action' een trainingsorganisatie die de focus heeft op persoonlij ke ontwikkeling, netwerken, ge zelligheid èn goede doelen. Het hart van de Junior Kamer Wal cheren, die ruim veertig jaar be staat, wordt gevormd door de commissies. Hierin komen de credo's treffend tot uiting, met name doordat ervaringen wor- den opgedaan in een andere tak van sport dan de dagelijkse werk zaamheden. Ieder jaar worden de commissies 'ververst met nieuwkomers, waarbij gestreefd wordt-naar een goede mix van mensen met en zonder ervaring met grote evenementen. wwwjuniorkamerwalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 138