DE STOEL de stoel Tekst: Henk van de Voorde Foto: Marijke Folkertsma Naam: Hend Schenkenberg van Mierop (44). Functie: managing director Meeuw- se Handelsonderneming BV te Goes. Bedrijf: Meeuwse is gespecialiseerd in het leveren van hoogwaardige pro ducten en diensten voor de water-, agri-, en elektrotechniek. Er werken zestien mensen. Bijzonderheden: Piet Meeuwse nam het bedrijf in 1977 over van zijn vader Marinus Meeuwse die de zaak in 1953 opstartte. Piet Meeuwse (61) is inmiddels aan het afbouwen. Zijn zoon Martijn Meeuwse zal het fami liebedrijf binnen afzienbare tijd over nemen. Hoe bevalt deze stoel? Uitstekend. Deze baan is een mooie uitdaging voor mij, waarbij ik echt kan ondernemen. Dat kon ik weliswaar ook bij mijn vorige werkgever Yacht maar nu heb ik de mogelijkheid om deel te nemen in het bedrijf. Bovendien is Goes vlak bij mijn woonplaats Vlissingen, ter wijl ik voorheen steeds door heel Nederland moest reizen, van pro ject tot project. Ik moest me telkens bezighouden met het klaren van een klus, dus met korte termijn vi sie. Bij Meeuwse kan ik langdurig bouwen, hopelijk voor de rest van mijn carrière. Dat is een hele andere insteek. Op welke stoelen heeft u hier voor gezeten? Op de Hogere Zeevaartschool in Vlissingen heb ik de studie Haven- technologie voltooid en vervolgens heb ik in het Britse Cardiff mijn Masters in Supply Chain Manage ment behaald. Mijn eerste baan was bij Schoonmaakbedrijf Bleijenberg in Midden Zeeland, eerst als rayon manager en later als commercieel manager. Na drie jaar maakte ik de overstap naar Van Uden waar ik eerst twee jaar super intendent was in Rotterdam en aansluitend binnen deze rederij directeur werd van een havenbedrijf in Moerdijk, gericht op laden en lossen van schepen. Na een korte overstap naar het onder wijs keerde ik via Yacht terug naar het bedrijfsleven. Welke stoel heeft u het meest ge vormd? Het directeurschap bij Van Uden toen ik amper dertig jaar oud was. Daarnaast moest ik me ook telkens waarmaken als projectmanager bij Yacht In die hoedanigheid heb ik veel geleerd bij multinationals als Dow, Sabic, Ericsson en Samsung. Ik ben ook gevormd door te hock eyen op hoog niveau, ik was spits in de Engelse premier league. Wat betekent het bedrijf voor u? Ik zit er nog maar kort, maar in ie der geval kan ik alles wat ik in mijn loopbaan heb verzameld qua kennis en kunde hier bij Meeuwse kwijt. Wat betekent u voor het bedrijf? Er liggen meerdere kansen voor Meeuwse en die hoop ik om te zet ten in daadwerkelijke business. Ik ben hier vers binnengekomen, heb intern mensen een spiegel voorge houden en lastige vragen gesteld. Uiteindelijk ben ik wel iemand die de zaak echt in beweging brengt. Dit moet resulteren in verdere groei en een nog beter interne organisa tie. Lijdt u onder de crisis? Wat betreft onze elektrotechnische groothandel enigszins omdat we ook aan de bouwsector leveren. Op het gebied van water- en agritech- niek niet. We doen veel aan irriga tie en watersystemen: nachtvorstbe- regening, tuinberegening, sportvel- denberegening. Wij ontwerpen en installeren pomp-, filtratie- en irriga tiesystemen. In dit kader zijn we zeer actief als toeleverancier voor de economisch stabiele food sector. We zorgen er bijvoorbeeld voor dat fruittelers hun bomen kunnen voor zien van water en kunstmest Hoe moeilijk is ondernemen in deze tijd? Aan de ene kant niet want Meeuw se heeft een zeer goede naam in de regio, bekend om prima dienstverle ning en concurrerende prijzen. Aan de andere kant zie jè wel dat bestaan de markten dreigen af te kalven, maar daarom moet je voorop zien te blijven lopen met nieuwe ontwik kelingen en innovatiekracht tonen, zoals met het project de Freshma- ker. Bent u optimistisch om uit de crisis te geraken? Op dit moment heb ik niet het ge voel dat we in een crisis zitten en bo vendien is de voedselketen behoor lijk stabiel. Ik denk dat over de hele linie de crisis zich in 2012 meer laat gelden. De belastingdruk zal toene men en de financiële mogelijkheden zullen afnemen. Als het voor onze klanten lastiger wordt om te investe ren zullen ook wij dat merken. Wanneer komen we uit deze cri sis? Dat kan nog jaren duren. Ik ben bang dat landen als Griekenland en Italië voor een Europees debakel gaan zorgen. We kunnen pas uit de crisis geraken als dergelijke landen hun begroting op orde hebben en de staatsschuld terugdringen. Tegelij kertijd moeten de overheden hun fi nanciële tekorten niet afwenden op de belastingbetaler en de markt. Zor gelijk is ook de zelfverrijking bij gro te ondernemingen en overheden. Sommigen zijn minder geïnteres seerd in de continuïteit van de orga nisatie, maar meer op zichzelf ge richt. Dat zorgt voor een explosief mengsel en een ondermijning van de economie. Waarover piekert u? Nergens over. Wel ben ik intensief bezig om het bedrijf vorm te geven. Wanneer bent u het meest in uw element? Als kansen in de markt benut wor den, klanten tevreden worden ge steld en business wordt gegene reerd. Privé kan ik ontzettend genie ten van eenvoudige gezelligheid met mijn gezin. Als u niet bij Meeuwse werkte, dan..? Zou ik nog steeds interimmanager bij Yacht zijn. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor Hockeyclub Walcheren. Ik hockey zelf bij de veteranen, train de jongens C en ben voorzitter van de technische commissie. Daarnaast ga ik ook graag zeilen. Wat is uw ambitie? Gelukkig en gezond blijven en Meeuwse Handelsonderneming suc cesvol uitbouwen. Nog wat zaken te melden? Ondanks de grillige economische omstandigheden wordt Meeuwse Handelsonderneming binnenkort verbouwd en uitgebreid. De opleve ring is voorzien in maart 2012. Hend Schenkenberg van Mierop is sinds 1 juli 2011 werkzaam voor Meeuwse, een bedrijf dat aan de weg timmert met innovatieve pro jecten zoals waterberging via de Freshniaker. Het is een technologie waarmee de (dunne) zoetwaterlens onder landbouwgebieden in de win terperiode wordt vergroot om daar mee de zoetwaterbehoefte in de zo mermaanden beter te kunnen dek ken. Meeuwse participeert in de Freshmaker samen met KWR, Pro vincie Zeeland, ZLTO en Water schap Scheldestroinen. Hend Schenkenberg van Mierop is geboren en getogen in Vlissingen en woont samen met Machteld van der Slot. Ze verwachten in maart 2012 gezinsuitbreiding. Hend is ook vader van Christijn (14) uit een eerder huwelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 137