Vernieuwen - Verbinden - Versterken h In Business is een Zeeuwse netwerkclub op gericht door Edwin Advocaat, Albert Besuyen, beiden van deZwaartekrachtgroep en Tilly Stroo van EVE&. In Business is een club van gelijkgestemde professionals die verwachten door samenwerking meer omzet te gene reren. Het centrale idee is dat onderwijs en bedrijfsleven van eikaars kennis en ervaring kunnen profiteren. De club richt zich qua leden op Zeeland maar werkt nauw samen met bedrijven op nationaal en internationaal niveau. Wij willen onze leden de mogelijkheid bieden om economische kansen met elkaar en vgor elkaar op te pakken. Wij kiezen daarom ook bewust voor één ondernemer per branche. In gezamenlijk heid kun je zoveel meer bereiken dan wanneer je er alleen voor staat. Ondernemers hebben elkaar nodig en zij kunnen elkaar versterken door een goed netwerk. Daarnaast willen wij een ken nisplatform realiseren; permanente educatie is een must voor ie dereen in deze veranderende samenleving. Zeeland heeft zoveel kwaliteiten en mogelijkheden. Met gemotiveerde, enthousiaste ondernemers kunnen deze kwaliteiten en mogelijkheden nog be ter worden benut. Hierdoor wordt Zeeland nog beter op de kaart gezet. Zeeland is een stukje Nederland waar het goed wonen, werken, leven en ondernemen is. Als bestuur willen wij graag meewerken aan de realisatie van bovenstaande doelstellingen. De leden van In Business komen tijdens de ontbijtsessies bij elkaar, dat is een van de voorwaarden. Juist door het frequente samenzijn wordt er een band en vertrouwen gecreëerd:" Je moet elkaar leren kennen, zeker op professioneel gebied. Je moet weten watje aan elkaar hebt, hoe de structuur van het bedrijf in elkaar zit maar ook hoe er zaken worden gedaan. Dit is belangrijk omdat je door vertrouwen te geven, je ook kwetsbaar opstelt. Je moet er van op aan kunnen dat, als je bijvoorbeeld een opdracht doorschuift naar een van de leden, dit op een goede en correcte wijze zal worden afgehandeld. De ontbijtsessies zorgen vooreen intensief en persoonlijk contact waardoor je eerder zaken met elkaar zal gaan doen" Je leert nieuwe mensen kennen en andere wegen te bewandelen. Wat ook een pluspunt is dat er heel goed naar de sectoren is gekeken, van ieder segment is na melijk maar één bedrijf vertegenwoordigd. En de deelnemende personen zijn beslissingsbevoegd. Hierdoor wordt de kwaliteit ook gewaarborgd. Maar het gaat ook over gunnen, doordat het persoonlijker wordt, ben je ook eerder geneigd om werk aan elkaar te gunnen, en dat is uiteindelijk het beoogde resultaat. Maar ook dat je je eigen contacten kan doorspelen. Het netwerk wordt zo veel groter". Het biedt dus een enorme verbreding van je netwerk. In Business is nog een jonge club, maar heeft in een korte tijd zijn bestaans- Beatrixlaan20 4461 PN Goes T 0113-269764 E info@in-business.nl W www.in-business.nu recht bewezen. Albert Besuyen: "We hebben een vaste actieve le denkern waarbij er op korte termijn nog ca 5-10 leden bijkomen. De deelnemende leden zijn ondernemers waarbij innovatie en kwaliteit kernwaarden zijn van hun bedrijf. Wij geven met In Business een duidelijk signaal af, dat vernieu wende/ondernemende bedrijven met elkaar samenwerken, elkaar versterken en hiermee Zeeland op de juiste wijze laten groeien. Dit signaal geven wij ook graag af aan overheidsinstanties. Wij wil len samen met de overheden werken aan een gezonde stimule ring van de Zeeuwse economie. Juist door de samenwerking kun nen bedrijven de toekomst zonniger tegemoet zien en creëren wij samen een betere werkgelegenheid en een betere toekomst." Ik ben aan Zeeland verknocht en na mijn studietijd in Delft en Leiden ben ik weer teruggekomen naar deze provincie. In de makelaardij heb ik met mijn broer en Paul Fermonteen mooi bedrijf opgebouwd, waarvan ik mijn aandelen in 2008overge dragen heb. Toen werd het leven een stuk rustiger en kreeg ik meer tijd voor o.a. het lidmaatschap van de gemeenteraad van Noord-Beveland. Als makelaar ben je een dienstverlener en een facilitator. Je brengt anderen bij elkaar en als je dat goed doet, komt er iets moois uit. Zo zie ik ook het voorzitterschap van deze business club. Ondernemers bij elkaar brengen, profiteren van eikaars netwerken en het begin van zakelijke contacten faciliteren. Als je elkaar niet kent, weetje niet watje voor elkaar kunt betekenen. Een voorzitter kan net even dat cruciale verbindingsstreepje aanbrengen. Zeeland is klein en we hebben met elkaar alle belang bij een goed renderend bedrijfsleven. In Business is bij uitstek een club waarbij de leden gezamenlijk nieuwe wegen kunnen bewandelen. Er zijn dingen die je niet zo snel in je eentje doet, zoals je verdiepen in social media of nieuwe fnancieringsvormen. Mark Faasse Voorzitter In Business http://markfaasse.blogspot.com/ V.l.n.r. Albert Besuyen, Tilly Stroo, Edwin Advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 136