De diepte in met Chris Richard Branson bij College Tour kijktip kijken luisteren Hij was uit beeld als reispresentator, maar is nu even terug bij het BNN-programma 3 op reis. Volgens Chris Zegers is reizen net als muziek: de liefde daarvoor dooft niet. door Rivka Groenier zaterdag, 20.00 uur Eén misverstand veegt Chris Zegers (40) met een ferme zwiep van tafel. Hij stopte drie jaar geleden niet met RTL Travel om dat hij ook wel eens thuis wilde zijn. „Het is een misvatting dat je als reispresentator altijd weg bent. Natuurlijk waren er, in die acht seizoenen dat ik dat pro gramma maakte, jaren dat ik ze ven maanden weg was, maar het waren er ook vaak drie." Een jaar nadat zijn goede vrien din Floortje Dessing, die het pro gramma medeproduceerde, naar Llink vertrok, stopte Zegers ook. Omdat hij het zonder haar min der leuk vond, maar vooral om dat de formule was uitgewerkt. „Het was gewoon op." Daarna is de blonde presentator, zanger en acteur niet thuis op de bank gaan zitten. Het avon tuur blijft altijd trekken. „Samen met mijn broer, met mijn vrien din, met vrienden, ik blijf rei zen." Zegers vergelijkt het met een andere grote passie. „Als je in een bandje zit, kun je stop pen omdat de brandstof op is, maar daarmee dooft je liefde voor muziek toch niet?" Begin dit jaar reed hij de Dakar Rally door Argentinië en Chili. „Dat was een samensmelting van dingen die ik graag doe. In tens, heftig, je bent op zo'n mooie plek en het wordt door de plaatselijke bevolking zo ex treem beleefd, dat is nergens mee te vergelijken." Dat hij na die uitputtingsslag niet meteen naar huis ging, is typerend. „Ik ben hier nu toch, denk ik dan. Samen met mijn broer en een vriend ben ik naar de Incastad Machu Picchu in Peru gegaan. En daarna nog naar Uruguay." In de maanden dat hij 'gewoon' in Nederland is, zit Zegers ook niet bepaald stil. Het afgelopen jaar was hij te zien in de goed ontvangen kleine film Lotus. Er was een theatertournee met het Noord Nederlands Orkest, waar bij hij samen met de broers Jim en Marcel de Groot klassiek gear rangeerde Beatles-nummers zong. En zijn band The Hudson Five is al jaren een constante fac tor. „Lekker raggen op het po dium. Covers van bands als Foo Fighters en The Red Hot Chili Peppers, puur en alleen voor het grote plezier." Toen kwam het verzoek van BNN om een grote reis te ma ken voor 3 op reis. Het voelde als een warm bad, als thuiskomen. Alle clichés zijn van toepassing op het gevoel dat hem overspoel de toen hij de redactie opliep, zegt Zegers met glimmende ogen. „Veel mensen van dat pro gramma werkten ook mee aan RTL Travel. We delen dezelfde bloedgroep." Voor 3 op reis maakt hij een tocht door Bolivia en Argenti nië, die over vier afleveringen wordt uitgesmeerd (de eerste af levering werd afgelopen zondag al uitgezonden). Meer dan bij zijn vorige reisprogramma krijgt hij de kans de diepte in te gaan. In de tweede aflevering over Bo livia kun je dat letterlijk nemen. „Ik ervaar een dag uit het leven van een mijnwerker, in de zilver mijnen waar nu voornamelijk zink wordt gedolven. 60 meter de diepte in, misschien wel het meest ongezonde werk ter we reld. De gemiddelde levensver wachting van die mannen is 43 jaar. Kun je je dat voorstel len?" Het hoeft zeker niet elke af levering, maar als hij de kans krijgt, stopt hij dit soort dingen er graag in. „Natuurlijk laat je in een reisprogramma de schoon heid van een land zien, maar ga niet voorbij aan het echte leven. Op lange termijn smaakt dit soort televisie naar meer." Dat hij meer dan gemiddeld van de wereld heeft gezien, is een un derstatement, maar Zegers waakt voor de 'been there, seen rhat-mentaliteit', die sommige ervaren globetrotters besluipt. „Als ik me daarop betrap, spreek ik mezelf bestraffend toe. De ene waterval lijkt misschien wel op de andere, maar het gaat er om dat je op dat moment daar bent, dat moet je opslurpen." De grootste zoutvlakte ter we reld, in Bolivia, waar hij in de tweede aflevering van zijn mini- reeks terechtkomt, is in ieder ge val iets wat hij nog nooit eerder heeft gezien. „Het was letterlijk niet te filmen; plat en spierwit, met een heldere lucht, waardoor het licht aan alle kanten weer kaatst. Ie verliest al je referentie punten. Een voorwerp aan de horizon kan op 40, maar ook op 120 kilometer afstand zijn." Zijn uitstapje voor BNN werd aangekondigd als een eenmalige comeback, maar Zegers houdt zijn opties open. Wie weet, gaat hij in het voorjaar weer op stap met zijn oude vrienden. Er staan nog genoeg plekken op zijn droomreislijstje. „De bossen in het noorden van Canada, het Oeralgebergte, Roemenië." Als het maar ruig is. „Ia, als je mij de keuze geeft tussen een ha gelwit strand of twee weken af zien in Siberië, hoef ik niet lang na te denken." De komende tijd gaat hij ner gens heen. Rond kerst verwach ten zijn vriendin Marije Braber en hij hun eerste kindje. „Dat is het mooiste dat ik in mijn leven ga meemaken, als ik mag gelo ven wat anderen daarover zeg gen. Ik kijk er enorm naar uit. De komende vier maanden houd ik alles vrij om dit bewust te kunnen beleven." Ü2 3 op reis, morgen (zondag), Nederland 3,19.50 uur. Br«! Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 117