5 spectrum Voetbal en steenpuisten RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE spiegelbeeld Zaterdag 19 november 2011 Het is drie uur in de nacht Ik ontwaak en dat is niet zo vreemd, want ik zocht om negen uur mijn bed al op en sliep ogenblikkelijk in. Ik kijk door het gordijn, dikke mist... het is nog te vroeg voor dagelijks leven. Dan is daar de televisie en de herhaling van DWDD. Voetbal! Ik kijk geamuseerd naar de ont zettend opgewonden Peter de Vries, die net zo opgewonden over het balspel tekeer gaat als over een verse moord die opgelost moet wor den en Jan Mulder, die mentaal de bal altijd met zich meedraagt: mannen-jongens die bij De We reld Draait Door heftig kissebissen over de on verwachte benoeming van Louis van Gaal tot di recteur van Ajax! Ik denk na: kan ik mij een on derwerp voorstellen waarbij een stel vrouwen op deze wild woeste manier discussiëren over... ja, over wat? Pingpong? Discuswerpen? Dam men? Ik pieker me suf, ik moet ook lachen om de ma nier waarop Louis van Gaal zijn aanstaande komst in een gedicht becommentarieerde, waar van alleen de laatste regel mij is bijgebleven: „Zo is de zaak weer rond!" of woorden van gelij ke strekking. Waarover zou ik mij zo intens opwinden? Over de hondendrollen op de stoep? Over alle men sen die de stoep als fietspad gebruiken? Gemid deld drie keer per week word ik bijna overreden door een persoon op een fiets, die in hoog tem po de bocht om stuift, per fiets! Maar daar krijg je geen discussie mee van de grond. Ik ben uitgepiekerd, er schieten mij op het ogen blik geen ergernissen te binnen. Nu ja, even tueel over de stroomstoringen bij de NS, waar door je weer eens met honderd andere mensen op een perron staat Maar dat is geen discussie, iedereen is het er mee eens dat het ergerlijk is. Ik ben duidelijk in een milde stemming en dat kom weer door het aanstaande sinterklaasfeest, waardoor mijn grijze cellen zich afwenden van de dagelijkse ongemakken en zich vullen met het 'rijmen en dichten zonder mijn hemd op te lichten'! Zo ontving ik gisteren per mail een wensbrief: Beste Sint. Mijn wens voor dit jaar is een dikke vette bankrekening en een slank lichaam. Het zou fijn zijn als u deze twee niet door elkaar zou halen, zoals vorig jaar!" O jee, daar is Adriaan van Dis! Hij vraagt aan dacht voor een van zijn typische afwijkingen. Hij heeft een fascinatie voor puisten. Geen gro ter lol voor hem dan het uitknijpen van een vet te steenpuist! Hij vertelt hoe hij laatst bij de bak ker stond, in het oor van een dame keek waar een enorme mee-eter zich manifesteerde waar door hij de vurige wens voelde opkomen om dat ding eens even grondig te behandelen. Ook mochten wij naar een foto kijken, waarop hij schrijver Boudewijn Buch krachtig in de wang kneep om ook daar een ongerechtigheid door knijpbewegingen te verwijderen! Door deze tref fende beelden duwde ik mijn zojuist gesmeerde beschuitje ver van mij af, knipte de televisie uit en schoot opnieuw onder de dekens. Om tot het ochtendgloren te dromen van Cruijff en Van Gaal, die broederlijk samen meededen met Ne derland in Beweging!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 109