'Bacteriën groot gevaar voor Europa' buitenland 19 KRAS.NL Vliegen op z'n Indiaas: passagier voor brandstof laten pinnen bij tussenstop Rusland blijft pal achter Assad staan SALZBURGERLAND MIEMINGER PLATEAU VORARLBERG TIROL - PITZTAL waarom zou je meer betalen EU eens over reizigersdata Zie www.kras.nl/41002 vanaf Vertrek: 21-28 januari en 4-11-25 februari 8-daagse busreis Oostenrijk vertrek 11/2 nu al in prijs verlaagd met o.a. Abtenau, Faistenau, Werfenweng en tocht naar een Salzburger Bauernhütte géén toeslag voor een 1-persoonskamer incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Zie www.kras.nl/41001 Vertrek: 28 januari en 25 februari 8-daagse busreis Tsjechië 100% vertrekgarantie op beide data verblijf in 4-sterren hotel in het Nationaal Park Sumava, met ca. 400 km aan loipen langlaufbegeleiding op beide data incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Zie www.kras.nl/41050 Vertrek: 21 januari t/m 3 maart 8-daagse busreis Duitsland verblijf in een gezellig familiehotel, waar u helemaal in de watten wordt gelegd met o.a. de Grosser Arber en Geisskopf gratis langlaufmateriaal bij vertrek 3/3 incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Zie www.kras.nl/41064 W- Vertrek: 14 januari t/m 3 maart 8-daagse busreis Oostenrijk 100% vertrekgarantie op 4/2 en 25/2 met o.a. Pertisau, Westendorf en Ellmau diverse data met langlaufbegeleiding en gratis gebruik van langlaufmateriaal incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Zie www.kras.nl/41008 Zie www.kras.nl/41051 Zie www.kras.nl/41056 Zie www.kras.nl/41055 LONDEN - Vliegmaatschappijen vra gen tegenwoordig geld voor drank jes aan boord, extra bagage, maaltij den of bepaalde stoelen. Een India se luchtvaartmaatschappij maakt het wel heel bont: passagiers wordt, als ze al in het vliegtuig zit ten, gevraagd om de portemonnee te trekken om brandstof te beta len. Doen ze dat niet, dan gaat de reis niet door. Honderden passagiers die van het Indiase Amritsar onderweg waren naar Groot-Brittannië strandden gisteren nog voordat ze goed en wel vertrokken waren. De lucht vaartmaatschappij Comtel eiste van de passagiers geld voor de brandstof Het vliegtuig zou niet vertrekken voordat iedereen aan boord tienduizend roepies had be taald, ruim honderdveertig euro. Enkele dagen geleden vond er een vergelijkbaar incident plaats. Perso neel van een chartervlucht van Comtel ging tijdens een tussen stop in Wenen met de pet rond. In totaal moesten de reizigers toen 23.000 euro dokken om de rest van de vlucht van Amritsar naar Birmingham te bekostigen. De pas sagiers die geen contant geld bij zich hadden werd gesommeerd in de stad een pinautomaat op te zoe ken. Het Britse Channel 4 toonde giste ren beelden van de discussie in het vliegtuig dat in Wenen aan de grond stond. „We hebben wat geld nodig voor brandstof om het vlieg veld te betalen, we hebben geld no dig om alles te betalen wat we no dig hebben. Als je naar Birming ham wilt, moet je betalen", aldus het cabinepersoneel. De passagiers hebben uiteindelijk betaald. Bhupinder Kandra, grootaandeel houder van Comtel, zei dat reisor- ganisaties'wel geld hebben geïnd van de reizigers, maar dit niet heb ben overgemaakt aan de vliegmaat schappij. „Dit is niet mijn pro bleem", zei hij. „Het probleem ligt bij de reisagenten." MOSKOU - Rusland blijft het regi me in Syrië steunen, ondanks toe nemende internationale druk. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov gisteren duidelijk gemaakt. Lavrov uitte juist kritiek op de op standelingen. Die maken zich vol gens hem ook schuldig aan ge weld. „Meer en meer wapens wor den vanuit buurlanden Syrië bin nengesmokkeld", zei Lavrov. Hij wijst onder meer op de aanval op een complex van de beruchte inlichtingendienst van de lucht macht. Zulke aanvallen zijn vol gens Lavrov 'volkomen vergelijk baar met een echte burgeroorlog'. De aanvallers zijn vermoedelijk mi litairen die de kant van de opposi tie hebben gekozen. Vanuit Tur kije willen ze de Syrische dictator Assad verdrijven. De Turkse rege ring steunt de deserteurs. Volgens een van de oppositiebewe gingen kan Turkije nog meer doen. Syriërs zouden Turks ingrij pen in hun land aanvaarden om de bloedige onrust te beëindigen, aldus de leider van de Syrische Moslim Broederschap, Moham med Riad Shakfa. „De Syriërs heb ben liever ingrijpen van Turkije dan van het Westen." BRUSSEL - De EU heeft een nieuwe overeenkomst goedgekeurd over de overdracht van reizigersgege- vens aan de VS. De nieuwe overeenkomst stelt dui delijke grenzen aan het gebruik van de gegevens en bevat verbeter de garanties tegen misbruik. Over het oude akkoord moest opnieuw worden onderhandeld, omdat het Europees Parlement vond dat di verse bepalingen niet voldoende garanties boden. In de nieuwe overeenkomst is onder meer vast gelegd dat reizigers het recht heb ben hun gegevens in te zien, te cor rigeren of te verwijderen. ACTIEPLAN Rapport Europese Commissie vrijdag 18 november 2011 Europese Commissie en cen trum voor ziektebestrijding willen ingrijpen. MRSA en de klebsiella pneu moniae verspreiden zich van uit zuiden Europa. Antibiotica-gebruik in 50 pro cent gevallen niet terecht. BRUSSEL - De gezondheid van mil joenen Europeanen loopt gevaar door de snelle opkomst van 'super microben', die resistent zijn tegen zelfs de sterkste antibiotica. Elk jaar sterven daardoor in de EU 25.000 mensen, en kost het de lid staten aan gezondheidszorg en ver lies aan productiviteit zo'n 1,5 mil jard euro. Dat blijkt uit een rapport van de Europese Commissie en het Euro pese centrum voor ziektebestrij ding en -preventie (ECDC). De commissie kwam gisteren met een actieplan om de strijd met deze bacteriën aan te binden. Europees commissaris John Dalli (Gezondheid) zei dat de lidstaten 'alle middelen moeten inzetten om aan deze dreiging het hoofd te bieden'. Volgens ECDC-directeur Mark Sprenger is het een van de ergste bedreigingen van de volksge zondheid in Europa. Het gaat vooral om de 'ziekenhuis- bacterie' MRSA en de klebsiella pneumoniae, die longontsteking en afwijkingen aan de bloedsom loop en de urinewegen veroorza ken. Zij komen het meest voor in Zuid- en Oost-Europa, vooral in Griekenland, Italië en Hongarije, waar de resistentie soms 50 pro cent is. Nederland behoort tot de landen waar het gevaar het geringst is. Maar de microben verspreiden zich snel, aldus Sprenger. Dalli vindt dat artsen veel terug- Eurocommissaris John Dalli houdender moeten zijn bij het voorschrijven van antibiotica aan mensen en dieren, want dat heeft de resistentie in de hand gewerkt. „We kunnen wel nieuwe antibioti ca ontwikkelen, maar als de artsen blijven doorgaan met te veel en verkeerd voor te schrijven, dan helpt dat ook niets." Volgens het ECDC wordt in de helft van de gevallen antibiotica niet terecht voorgeschreven. Ook dierenartsen bezondigen zich daar volgens Dalli aan, en die antibioti ca komen via de voedselketen ook weer bij de mens terecht. Voor de strijd tegen deze resisten te microben is volgens Dalli 'niet heel veel geld nodig', maar hij noemde geen bedragen. De Euro pese Commissie wil een overeen komst sluiten met de farmaceu tische industrie voor de ontwikke ling van nieuwe medicijnen en de uitbreiding van het wetenschappe lijk onderzoek. Vertrek: 7 januari t/m 3 maart 8-daagse busreis Oostenrijk wintersporten in maar liefst 4 landen verblijf in sfeervol 4-sterren hotel, met leuke entertainmentavonden en gratis wellness langlaufbegeleiding op vrijwel alle data incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Vertrek: 18 en 25 februari 9-daagse busreis Oostenrijk verblijf in gastvrij familiehotel (met goede keuken!) nabij de beroemde Weissensee winterplezier in o.a. Mallnitz, Sillian en Lienz langlaufbegeleiding op alle data incl. busreis, verblijf en 8 x ontbijt en diner Vertrek: 4 februari 8-daagse busreis Oostenrijk slechts 1 datum, 100% vertrekgarantie fantastisch gebied met vele sneeuwzekere hoogteloipen en o.a. het Olympische Seefeld ook geschikt voor skiërs; gratis skibus incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner Vertrek: 14-21 januari en 4 februari 8-daagse busreis Oostenrijk verblijf in uitstekend 4-sterren hotel, mooi gelegen op een zonnig plateau in de bergen met o.a. het Pitztal, Leutasch en Seefeld langlaufbegeleiding op 14/1 en 4/2 incl. busreis, verblijf en 7 x ontbijt en diner BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 S ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9