Ambitieuze Deurloo wi 301 sport Gewestelijke titel voor schaatser Erwin Mesu Olympisch kampioenen Een aanval op Mattheijer Tuitert en Fabris in duel door Klaas Verspoor hebben ook wat goed te maken." THOLENSE BOYS Tholense Boys is in de derde klasse aan een prima seizoen bezig. De club staat op de tweede plaats, mede dankzij de doelpunten van de pas twintigjarige joey Deurloo. Krajicek maakt in Tokio haar rentree Tennisclubs in Goes kiezen voor een fusie Amerikaans avontuur voor voetbalster Melis Driebanders Hoondert delen een flinke tik uit Groene Ster 2 thuis ruim langs Heerle vrijdag 18 november 2011 TILBURG - Erwin Mesu heeft op de de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg het gewestelijk kampioenschap marathon op zijn naam geschre ven. De Middelburger toonde zich na een wedstrijd over 75 ronden de sterkste van een kopgroep van vijf Het gewestelijk kampioen schap staat open voor voor alle ma rathonschaatsers uit Zeeland, Bra bant en Limburg, die uitkomen in de topdivisie, eerste divisie en re giocompetitie. Naast Erwin Mesu verschenen bij de senioren ook Antwan Tolhoek en Anthony Janse, beiden afkom stig uit Yerseke, aan de start. Na en kele speldenprikken lukte het een De huisderby in de derde divisie driebanden verliep desastreus voor 'thuisploeg' Steketee Schilders. Hoondert/De Waard was met 2-6 veel te sterk. Raymond Nicodem zette met een moyenne van 1.093 regerend Zeeuws kampioen Tonny van Iwaarden lelijk in de wind. Martin Steketee kon even mee met Frans de Koek, maar moest al snel de rol lossen. Piet Koek was op bord drie oppermachtig tegen Ed dy Hoondert, Rinus Kramer redde de eer voor Steketee. PRAAG Michaëlla Krajicek maakt komende week haar rentree bij het ITF-toer- nooi in Tokio, dat op 21 november begint. De Nederlandse tennisster moest zich begin november vanwe ge een bronchitis afmelden voor een evenement in het Duitse Isma- ning. Ruim een week kon ze niet trainen. Ze is in Tokio als eerste ge plaatst Daarna komt ze in actie in Dubai. Half december zal Michaëlla Krajicek vervolgens haar titel verdedigen bij de Masters in Rotterdam. goes - De tennisverenigingen 't Halve Maantje en TV Goes hou den per 1 december aanstaande op te bestaan. De twee verenigingen fuseren en gaan samen verder als tennisvereniging De Goese Maan. Dankzij de fusie krijgt de club een ledenaantal van 590. Voorzitter wordt Arno van Trigt, aftredend voorzitter van het ten- nisdistrict Zeeland van de KNLTB. „De Goese Maan wordt een vereni ging waar zowel competitief als re creatief moet kunnen worden ge tennist, met mogelijkheden voor de jeugd, de rolstoelspeler, de com petitietennisser en de recreatieve speler", aldus Van Trigt. In 2012 zal er in ieder geval nog op zowel de locatie van 't Halve Maan tje als die van TV Goes worden ge speeld. De intentie van De Goese Maan is om op termijn op één lo catie te gaan tennissen. groepje van drie rijders een ronde voorsprong te pakken. Niet veel la ter slaagde Erwin Mesu daar sa men met Jochem Uithoven (An- del) ook in. Na de sprint van het peloton, waarin Tolhoek en Janse niet onverdienstelijk meereden, mochten de vijf rijders om de over winning strijden. Mesu k\vam als eerste uit de laatste bocht en gaf zijn overwinning niet meer weg. Vlak achter hem eindigde Uitho ven als tweede, voor zijn ploegge noot Ruud Aerts. Bij de masters eindigde Leo Janse uit Yerseke op een derde plaats. De masters reden een wedstrijd over zestig ronden. Na zeven wedstrijden neemt Groe ne Ster 2 in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie nog altijd de tweede plaats in. Op eigen veld won de debutant overtuigend met 8-4 van Heerle. Na een overdonde rende start nam Groene Ster 2 voor de rust nog een 5-0-voorsprong door vijf treffers van Imad Azzana- gui, maar daarna kwam Heerle sterk terug (5-4). Daarna besliste Groene Ster 2 het duel definitief door treffers van Salim Ben Sellam (2x) en nogmaals Imad Azzanagui. NEW JERSEY De Nederlandse voetbalinternatio nal Manon Melis speelt in 2012 in de Amerikaanse profcompetitie voor Sky Blue. De club uit New Jer- sey maakte het nieuws op de eigen website bekend. Melis komt over van het Zweedse LBB Malmö, waar ze de afgelopen vijf jaar actief was en drie keer topscorer van de competitie werd. De 25-jarige Melis heeft 83 inter lands achter haar naam staan. Ze scoorde tot dusver veertig keer voor Oranje. tsjeljabinsk - Tijdens de eerste wereldbekerwedstrijd schaatsen van het seizoen vechten de olym pisch kampioenen van 2006 en 2010 op de 1500 meter vandaag een direct duel uit. De Italiaan En rico Fabris (winnaar van Turijn 2006) werd tijdens de loting in de Russische stad Tsjeljabinsk gekop peld aan Mark Tuitert, die vorig jaar in Vancouver het olympisch goud op de schaatsmijl won. De kampioenen komen in de zesde rit in actie. Wereldkampioen allround Ivan Skobrev schaatst in de slotrit tegen de Zuid-Hollander Kjeld Nuis. Sha- ni Davis rijdt in de tiende rit tegen Stefan Groothuis, terwijl de Noor Havard Bökko het elfde en voor laatste paar vormt met de Ameri kaan Brian Hansen. De andere Nederlandse deelne mers op de 1500 meter zijn Sjoerd door Mlchiel Bouwman tholen-stad - Het was wel even een teleurstelling voor Joey Deur loo, toen hij RBC Roosendaal in 2010 moest verlaten en er geen an dere profclub op zijn pad kwam. Maar gelukkig was daar zijn oude duppie Tholense Boys, dat hem met de armen wijd open verwel komde. Sinds zijn terugkeer bij de zaterdag-derdeklasser is één ding wel veranderd: de stofzuiger is een goaltjesdief geworden. Deurloo speelde in de jeugd van RBC Roosendaal (B- en A-junio- ren) namelijk als verdedigende middenvelder. „Daar prezen ze me om mijn werklust", zegt de Thole- naar, die met onder andere Tho mas van den Houten (nu Goes) sa menspeelde. „Toen de beloften bij RBC eruit gingen, kreeg ik te horen dat ik weg moest. Voor doorstroming naar de eerste selectie kwam ik niet in aanmerking, ik was nog niet rijp genoeg. Ik wilde wel ver der in het betaald voetbal, maar er kwam geen club. Dat was wel een teleurstelling, ja." Het belletje van Tholense Boys trainer Paul van Buuren kwam dan ook op het goede moment. Van Buuren kende hem nog en wierp een lijntje uit. Deurloo ging overstag en voetbalt nu voor het tweede opeenvolgende jaar bij de zaterdag-derdeklasser, waar hij al klein ventje ook zijn eerste stap pen op het voetbalveld zette. Hij staat niet meer op zijn geliefde po sitie op het middenveld, maar in de spits. „Dat was echt wennen", blik Deur loo (20) terug. „In het begin ging het moeizaam. Hoe hoger je speelt, hoe technischer het is. Nu komt er op fysiek vlak meer bij kij ken. Qua positie is het grootste ver de Vries en Wouter Olde Heuvel. Op de 3000 meter voor vrouwen kijken de liefhebbers vooral uit naar het duel tussen de specialis ten Martina Sablikova (Tsjechië) en Stephanie Beckett (Duitsland). Zij schaatsen in de elfde rit. Daar na verschijnen Diane Valkenburg en Eriko Ishino uit Japan op het ijs. Ireen Wüst rijdt in de zevende rit tegen de Canadese Brittany Schus- sler. De andere oranjerijdsters zijn Janneke Ensing, Linda de Vries en Carlijn Achtereekte. Zowel de man nen als vrouwen rijden ook de 500 meter op de eerste dag van de World Cup-ontmoeting in Tsjelja binsk. Laurine van Riessen en Mar- got Boer schaatsen tegen elkaar, terwijl tweevoudig Nederlands kampioene Thijsje Oenema het in de slotrit opneemt tegen Judith Hesse uit Duitsland. schil dat je op het middenveld meer bij het spel betrokken bent. Jammer dat ile dat nooit bij Tholen se Boys heb kunnen laten zien. Maar dat was vorig seizoen, dat heb ik naast me neergelegd. Nu richt ik me op de spitspositie. Ik wil echt spits worden en moet ge richter op doel gaan schieten. Daar werk ik aan door bijvoorbeeld ook uit een moeilijke hoek te schieten. Dat gaat steeds beter." Deurloo lijkt te beseffen dat het in de spits om doelpunten maken gaat. Zijn teller staat nu op zeven, een behoorlijk aantal na tien wed strijden. Daarmee is hij topscorer van de geel-zwarten. Het is voor hem een manier om zich te mani festeren. „We hadden geen spitsen die doel punten maken. Ik pik er altijd wel eentje mee. Als doelpuntenmaker laat je je zien. Ik wil hogerop, ik denk dat ik de hoofdklasse aankan met mijn niveau. En ik ben ook nog jong, hè." De omgeturnde aanvaller draait met zijn club een goed seizoen. De tweede plaats van nu is, zeker na de achtste stek van vorig seizoen, een knappe prestatie. De eerste sei zoenshelft wordt morgen vervol maakt met de derby tegen Noad'67, dat ook niet onverdienste lijk draait en vijfde staat. „Die wed strijd ligt altijd gevoelig, zeker nu ze ook goed meedoen in de com petitie." Als het aan Deurloo ligt, trekt Tho lense Boys aan het langste eind en zet het de goede reeks (zes wed strijden ongeslagen) voort. „Ik hoop dat we bovenin kunnen blij ven meedraaien en een periodeti- tel mee kunnen pakken. Of dat haalbaar is? We zijn nu halverwe ge en staan tweede, dat zegt ge noeg. We zijn nu veel meer een team dan dat we vorig jaar waren. We vechten voor elkaar." scharendijke - Robin Provoost, speler van zaterdag-vierdeklasser ZSC'62, heeft dit weekend meerde re doelen om op te scoren. Zelf staat hij hoog op de Zeeuwse tops- corerslijst, gokt hij op winst voor zijn eigen ploeg en gaat hij uit van een goede score in de PZC-Toto. „Ik ga voor acht goede voorspellin gen", aldus de zelfverzekerde Scha- rendijkenaar. In het klassement van de Toto is Thomas Mattheijer (SSV'65) met acht goede voorspel lingen nog altijd koploper. Een paar zaken zijn opvallend aan Provoost lijstje. Hij noteert geen enkele drie. „Ik gok nooit op een gelijkspel", geeft hij aan. De Zeeuwse hoofd- en eersteklassers op zaterdag gaan volgens Provoost allemaal ten onder. Hij heeft wel vertrouwen wel in Goes, ondanks dat die ploeg de laatste twee duels met 1-0 verloor. Volgens Provoost wint Goes zondag bij Jeka. „Ze Joey Deurloo, topscorer van Tholense Boj iihiiii—miiii 11 ■■iniiiMin iiiHwium in» iiiiin nail»» niiiiwiiiHii iiipiBMi ■■■«■■«■■■«■■■■■«■■■■HnaaHHMHii Provoost geeft Oostkapelle de pun ten in de Walcherse derby tegen VCK. „Dat vond ik een moeilijke", geeft hij aan. Zonder problemen vulde hij wel een twee in bij de uitwedstrijd van zijn ZSC'62 tegen Stavenisse. „Daar ga ik zelf voor zorgen", aldus de spits die dit sei zoen al zeventien treffers maakte. Achilles Veen-Hoek Kloetinge-Kozakken Boys Alblasserdam-Zaamslag Almkerk-GPCVIissingen VCK-Oostkapelle WIK'57-Brouwershaven Stavenisse-ZSC'62 Vlissingen-Rood Wit V Jeka-Goes Geldrop-Terneuzen Zeelandia M'burg-HW'24 JUL KWADENDAMME VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70